Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Модератори: nikigeen, yuri

Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Мнениеот krasi320 » Нед Яну 15, 2012 2:59 pm

Здравейте колеги , наскоро си купих две паунчета. Никога не съм отглеждал такива птици , ще ми кажете ли как се отглеждат в домашни условия има някакви особености и с каква храна трябва да ги храня,през зимата трябва ли да ги държа на топло.
krasi320
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 13, 2012 2:56 pm

Re: Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Мнениеот Емо » Нед Яну 15, 2012 11:45 pm

krasi320 написа:Здравейте колеги , наскоро си купих две паунчета. Никога не съм отглеждал такива птици , ще ми кажете ли как се отглеждат в домашни условия има някакви особености и с каква храна трябва да ги храня,през зимата трябва ли да ги държа на топло.


Краси,

не се засягай, но типично по български - може ли да си купиш птици и после да питаш как се отглеждат и с какво се хранят и т.н.

Ето ти тема Пауни - прочети я там пише всичко - viewtopic.php?f=46&t=1877

Успех и да се ти живи и здрави паунчетата !
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

имам няколко вапроса относно пауните

Мнениеот rymendimi » Сря Дек 26, 2012 3:31 pm

Здравейте колеги,тук съм нов имам няколко въпроса.
През кой месец снасят пауните?
Мога ли да си закупя едноседмични или новоизлупени,на каква цена?
Яйца продават ли се?
В една клетка 5х5 и висока3 метра, колко птици мога да гледам,с перспектива за разширяване на клетката?
Благодаря на всички който ми отговорят.
rymendimi
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 01, 2012 12:59 pm

Re: имам няколко вапроса относно пауните

Мнениеот ned_99 » Сря Яну 23, 2013 9:34 am

rymendimi написа:Здравейте колеги,тук съм нов имам няколко въпроса.
През кой месец снасят пауните?
Мога ли да си закупя едноседмични или новоизлупени,на каква цена?
Яйца продават ли се?
В една клетка 5х5 и висока3 метра, колко птици мога да гледам,с перспектива за разширяване на клетката?
Благодаря на всички който ми отговорят.



пауните снасят през юни,юли може и през май, при мен не се е случвало.по принцип може да купиш паунчета на всяка възраст но не знаеш какво купуваш.добре е да са навършили три месеца,тогава се различават половете.яица може да си купиш но няма гаранция дали ще са оплодени,а що се отнася за размера на волиерата става за 1мъжки и 2или 3 дами.

и никой не е казал,че си тъп.това че не ти е отговорено веднага не е обида към теб.дори се радваме че форума се разраства и има все повече любители на пернатите.поздрави.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Мнениеот Емо » Чет Яну 24, 2013 11:46 am

Много добре ти е отговорил Недялко! Всичко се продава - въпроса е дали си струва и какъв е риска!

Моите пауни пронасят още втората половина на април, понякога и по рано, но често първите яйца са неоплодени. Когато пронесат в началото на май - всичко е наред!


rymendimi - един съвет ако го приемеш - не бързай да даваш обобщителни коментари - първо прочети написаното във форума, защото на всички твои въпроси е отговаряно нееднократно!

Успехи с красивите пауни!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Мнениеот rymendimi » Чет Яну 24, 2013 5:31 pm

благодаря за отговора,а за вица се извинявам не го писах за да обидя някой а просто така ,хареса ми копирах го и го пратих.
що се отнася за пауните аз доста се рових в нета и про4етох за тях ,но нали знаете опита е друго нещо а и се надявах някой от форума да ми продаде яица или малки пиленца за да си ги отгледам аз,все пак нямам финансова възможност да си закупя по големи птици.
лек ден
rymendimi
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 01, 2012 12:59 pm

Re: Пауни - отглеждане в домашни условия , хранене

Мнениеот Евита » Пон Апр 13, 2015 1:19 am

Здравейте,от доста време следа публикациите,но не се бях регистрирала.Отглеждам индийски пауни от 5 години.Започнах с една двойка и ги развъдих ... бяха станали 8 птици.6 мъжки и две женски,но миналата година ми умряха двете женски за един месец,подарих и двете малки мажкарчета от последното люпило и сега се озовах с 4 мъжки,които вече просто не издържат без дами :( Ако някой има желание да се сдобие с мъжки красавец на 5,4,3 или 2г и да ми даде в замяна женска,бих се зарадвала много на сделката.Другият вариант е да продам два мъжки и да си взема две женски.Идеята ми е да си направя две двойки.Мъжките,които са на 4 и 5г са много красиви,с разкошни оперения.Утре ще направя и приложа снимки.Ако някой прояви интерес,моля да ми пише
Евита
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Апр 13, 2015 12:53 am


Назад към Пауни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта