Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


млади пауни

Модератори: nikigeen, yuri

млади пауни

Мнениеот ivaylo_minev » Пон Сеп 30, 2013 10:34 pm

Колеги купих си двойка млади пауни на 4 месеца, въпросът ми е кога започват да си вдигат опашките и да се ежат, че не съм ги забелязал още. Благодаря предварително и се извинявам за глупавият въпрос :D
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: млади пауни

Мнениеот rymendimi » Сря Окт 02, 2013 12:38 pm

Здрасти ivaylo_minev,аз имам две малки паун4ета ,който са на два месеца и 14 дни,едното го бях забелязал още като беше на 10 дена да се ежи и вдига опашката но от тогава насам само веднъж го направи като ги сложих в новия им двор тогава се ежеше но за малко ,имам и снимки но не мога да ги ка4а ,доколкото знам 4ак като навършат годинка тогава запо4ват,не знам то4но и нека знаещите да ти отговорят най то4но.
Искам да попитам,понеже ги храня със смески,подрастващи бройлерни,да продължавам ли така или да ги сменя с някоя друга смеска?
Лека и успех с птиците.
rymendimi
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 01, 2012 12:59 pm

Re: млади пауни

Мнениеот ivaylo_minev » Сря Окт 02, 2013 8:12 pm

Благодаря ти колега, аз днес ги преместих в клетката определена за тях, че до сега бяха в общо помещение с други птици.Аз моите ги храня със домашна смеска и цяло зърно. Лека и от мен :D
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: млади пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Окт 02, 2013 8:27 pm

Здравейте мойте вече са на почти 4 месеца и вечер преди да се наместят да нощуват мъжкият се качва на оградата разтваря опашка,после слиза при женската,пак разперва опашка и се качва отгоре на оградата сякаш вика женската.Това слизане и качване се повтаря 3-4 пъти докато не се каши женската горе.При купуването на пауните ми казаха да ги храня със смески за бройлери леко намокрена,давам им и омесена :пшеница,начупена царевица и ориз,грах,слънчоглед,ситна котешка гранула.Давам им и всяка вечер една филия хляб.Допълнително зелеви листа 5-6 на ден.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар


Назад към Пауни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта