Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гъски

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Гъски

Мнениеот Cole » Нед Фев 02, 2014 3:54 pm

Здравейте, както казах чакали нападнаха животните ми и убиха гъсока ми!Сега имам само 1 гъска и не мисля да взимам гъсок, ако тя живее сама с патиците ми, ще има ли проблем или трябва да я давам на някой?!
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гъски

Мнениеот Cole » Нед Фев 02, 2014 3:57 pm

Cole написа:Здравейте, както казах чакали нападнаха животните ми и убиха гъсока ми!Сега имам само 1 гъска и не мисля да взимам гъсок, ако тя живее сама с патиците ми, ще има ли проблем или трябва да я давам на някой?!

Ооо и Честит Петльов Ден, да са живи и здрави момчетата ви! :wink:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гъски

Мнениеот qnakiev » Нед Фев 02, 2014 6:38 pm

Cole написа:Здравейте, както казах чакали нападнаха животните ми и убиха гъсока ми!Сега имам само 1 гъска и не мисля да взимам гъсок, ако тя живее сама с патиците ми, ще има ли проблем или трябва да я давам на някой?!

Няма да има проблеми и аз съм така женска померанска гъска с патиците живее,когато започне да снася и ходи да кляка на патоците и някой се качват и я газят и тя си мисли че е станала работата! :D :lol:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Гъски

Мнениеот Cole » Пон Фев 17, 2014 6:50 pm

Здравейте всички, тук не е мястото на въпроса ми, но нямам време за търсене и реших тук да пиша!Имам място 300-400 кв.м и искам да попитам това място добре ли ще е за 2 померански и 2 лебедови гъски, 2 индийски бегача, 2 неми патици, 5-6 качулати зеленоглави и пекински патици и 15-20 кокошки от много породи!?В имота имам и малка кочина с прасе и 2 малки бараки?!Какво мислите? :D :D
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гъски

Мнениеот diso » Вто Фев 18, 2014 1:19 am

Само толкова?!? :D
Два гъсока и поне 3 патока ми се струват множко :nono:
Да не говорим за твърде мръсната за кокошките вода!
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Гъски

Мнениеот qnakiev » Вто Фев 18, 2014 7:10 pm

Според мен трябва да махнеш единия вид патица от качулатите зеленоглави ,пекинските и индийските бегачи - защото ще се омешат !Може да разделиш дворчето на две по малки парцелчета и по 1 порода гъска във дворче ,като в единия двор може да има пекински патици ,померански гъски и неми патици ,в другия двор лебедовите гъски с индийските бегачи-аз тези породи и видове бих предпочел !За кокошевите те не трябва да са с водоплаващите ,моите ги пускам заедно единствено зимата защото е по лесно да ги храня на едно .Поздрави и успех! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Гъски

Мнениеот Cole » Вто Фев 18, 2014 7:54 pm

qnakiev написа:Според мен трябва да махнеш единия вид патица от качулатите зеленоглави ,пекинските и индийските бегачи - защото ще се омешат !Може да разделиш дворчето на две по малки парцелчета и по 1 порода гъска във дворче ,като в единия двор може да има пекински патици ,померански гъски и неми патици ,в другия двор лебедовите гъски с индийските бегачи-аз тези породи и видове бих предпочел !За кокошевите те не трябва да са с водоплаващите ,моите ги пускам заедно единствено зимата защото е по лесно да ги храня на едно .Поздрави и успех! :drinks:

Благодаря за бързите отговори, но качулатите патици са и бели пекински, и зеленоглави ( на английски се водят "crested pekin ducks" и "crested mallard ducks" :wink:), и съм ги омешил! Прекрасни са, но за съжаление нямам снимки :(!!!
А и друго да допълня - няма как да се омешат бегачите с другите, защото си ходят двете на чифт само и другите не им обръщат внимание ( поне така мисля, де :wink:)
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гъски

Мнениеот qnakiev » Сря Фев 19, 2014 2:02 pm

Cole написа:
qnakiev написа:Според мен трябва да махнеш единия вид патица от качулатите зеленоглави ,пекинските и индийските бегачи - защото ще се омешат !Може да разделиш дворчето на две по малки парцелчета и по 1 порода гъска във дворче ,като в единия двор може да има пекински патици ,померански гъски и неми патици ,в другия двор лебедовите гъски с индийските бегачи-аз тези породи и видове бих предпочел !За кокошевите те не трябва да са с водоплаващите ,моите ги пускам заедно единствено зимата защото е по лесно да ги храня на едно .Поздрави и успех! :drinks:

Благодаря за бързите отговори, но качулатите патици са и бели пекински, и зеленоглави ( на английски се водят "crested pekin ducks" и "crested mallard ducks" :wink:), и съм ги омешил! Прекрасни са, но за съжаление нямам снимки :(!!!
А и друго да допълня - няма как да се омешат бегачите с другите, защото си ходят двете на чифт само и другите не им обръщат внимание ( поне така мисля, де :wink:)

Аха ,ами да ти кажа ,мисля че пекинските и зеленоглавите мъжкари понякога откачат и тръгват да гонят и други патици ,имал съм случаи когато гонеха няма патица да я скачат така че не знам !Поздрави и ако продаваш яйца от бегачите ще взема 10 тина ! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Гъски

Мнениеот Cole » Сря Фев 19, 2014 4:15 pm

qnakiev написа:
Cole написа:
qnakiev написа:Според мен трябва да махнеш единия вид патица от качулатите зеленоглави ,пекинските и индийските бегачи - защото ще се омешат !Може да разделиш дворчето на две по малки парцелчета и по 1 порода гъска във дворче ,като в единия двор може да има пекински патици ,померански гъски и неми патици ,в другия двор лебедовите гъски с индийските бегачи-аз тези породи и видове бих предпочел !За кокошевите те не трябва да са с водоплаващите ,моите ги пускам заедно единствено зимата защото е по лесно да ги храня на едно .Поздрави и успех! :drinks:

Благодаря за бързите отговори, но качулатите патици са и бели пекински, и зеленоглави ( на английски се водят "crested pekin ducks" и "crested mallard ducks" :wink:), и съм ги омешил! Прекрасни са, но за съжаление нямам снимки :(!!!
А и друго да допълня - няма как да се омешат бегачите с другите, защото си ходят двете на чифт само и другите не им обръщат внимание ( поне така мисля, де :wink:)

Аха ,ами да ти кажа ,мисля че пекинските и зеленоглавите мъжкари понякога откачат и тръгват да гонят и други патици ,имал съм случаи когато гонеха няма патица да я скачат така че не знам !Поздрави и ако продаваш яйца от бегачите ще взема 10 тина ! :drinks:

А ти качулати патици имаш ли?
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гъски

Мнениеот qnakiev » Чет Фев 20, 2014 8:54 pm

Не качулати нямам ,но зеленоглави имам и от дивите и от тези големите ,забелязал съм обаче че пекинските снасят повече и по едри яйца,но пък са по дребни от зеленоглавите-иначе за информация гледам ги отделно зеленоглави от пекински за чиспородно развъждане!Поздрави! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Гъски

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Мар 02, 2014 6:03 pm

Тия дни ще взема 10 бр.яйца от тулузка гъска и продавача ми каза че се люпят за 28 дни като одомашената зеленоглава патица ама не бил много сигурен за дните.Четох че се люпят за 31 дни,кажете колко дни се люпят че събирам от одомашените зеленоглави яйца и мисля да ги заредя заедно. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Гъски

Мнениеот Petrov » Нед Мар 02, 2014 6:22 pm

Гъските се люпят на 30 ден. Дано наистина да са Тулузки. В България все още не съм виждал такива животни !
Успех в начинанието!
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта