Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Определяне на пола

Модератори: nikigeen, yuri

Определяне на пола

Мнениеот sastesla » Сря Май 04, 2011 9:27 am

Здравейте,може ли някой да ми каже как се определя пола на немите патици?Защото имам една на около година и обикновения паток я гази,тормози и щипе по врата.Тя (или той) пък от своя страна се държи агресивно с петлетата...
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот Paulina » Сря Май 04, 2011 9:43 pm

sastesla написа:Здравейте,може ли някой да ми каже как се определя пола на немите патици?Защото имам една на около година и обикновения паток я гази,тормози и щипе по врата.Тя (или той) пък от своя страна се държи агресивно с петлетата...


Мъжките са доста едри , с много "гола" кожа по главата , женските съответно доста по-дребни и с по-оперушинено лице . Щом обикновеният ти паток я "гази" , то нямата патица явно е женска . Ако беше мъжкар , то той щеше да е по-голям от обикновеният паток .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот sastesla » Чет Май 05, 2011 9:02 am

Благодаря за отговора!...А и патицата се постара да ми покаже тази сутрин,че е женска.Всяка сутрин ме чака на вратата на двора да я храня от ръка (защото сме глезени),но сега я нямаше.Реших,че някоя лисица се е зарадвала,но като огледах под един зайчарник я видях.Направила си ямка и лежи там.Какво има под нея не знам,но довечера,като се прибера ще разбера.
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот Paulina » Чет Май 05, 2011 8:18 pm

Между другото - "обикновени" патици няма - твоят паток също си има някаква раса или в по-лошият случай е мелез !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот sastesla » Пон Май 09, 2011 12:53 pm

Paulina написа:Между другото - "обикновени" патици няма - твоят паток също си има някаква раса или в по-лошият случай е мелез !

Да,така е,вероятно са мелези.Мъжкия е черен с бяло петно на гърлото,а женските са цвета на дива зеноглава патица.
...Интересно какви ли патета биха се излюпили от тези яйца?!
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот Paulina » Пон Май 09, 2011 1:44 pm

sastesla написа:Да,така е,вероятно са мелези.Мъжкия е черен с бяло петно на гърлото,а женските са цвета на дива зеноглава патица.
...Интересно какви ли патета биха се излюпили от тези яйца?!


Черен с бяло петно - става , даже има и расови такива , но сигурен ли си , че женската ти е няма патица ? :think:

Можеш ли да качиш снимка ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос от начинаещ

Мнениеот sastesla » Пон Май 09, 2011 1:50 pm

Да,напълно сигурен съм.За съжаление сега не мога да кача снимка,но довечера ще опитам.
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron