Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Мандаринки !

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Сря Юни 18, 2014 11:31 am

При мен тая година греда. 7 яйца и всичките празни, започвам да се чудя каква е причината, постоянно бяха заедно, женската му се кланяше, пощиха се. Женската си избра място, снесе си не съм я закачал изобщо, но уви. Момчето от който ги взех каза че е имал пилета от тях,но ги продава понеже заминава за чужбина. Някой от по запознатите колеги би ли споделил мнение каква може да е причината да са празни яйцата
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: Мандаринки !

Мнениеот Paulina » Сря Юни 18, 2014 11:56 am

ivaylo_minev написа:При мен тая година греда. 7 яйца и всичките празни, започвам да се чудя каква е причината, постоянно бяха заедно, женската му се кланяше, пощиха се. Женската си избра място, снесе си не съм я закачал изобщо, но уви. Момчето от който ги взех каза че е имал пилета от тях,но ги продава понеже заминава за чужбина. Някой от по запознатите колеги би ли споделил мнение каква може да е причината да са празни яйцата


Първо - на чужди думи не трябва да вярваш и второ - имаш ли езерце ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Чет Юни 19, 2014 2:06 pm

Да имам, дори това момче ми каза, че се чифтосвали в езерцето и било добре водата в него да е чиста, затова и я сменях като я видех че се замърси
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Мандаринки

Мнениеот Paulina » Нед Юни 22, 2014 5:35 pm

ivaylo_minev написа:Да имам, дори това момче ми каза, че се чифтосвали в езерцето и било добре водата в него да е чиста, затова и я сменях като я видех че се замърси


Можеш ли да качиш снимки на птиците ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот breik_dqdo » Съб Апр 11, 2015 9:54 pm

хора помагайте с информация , мандаринките ми пронесоха имам 2 двойки . намерих 2 яйца в едната гнездилка 3 дена по късно 1 в друга гнздилка и сега 4 дена без яйца нещо гнездилките ли не им харесват времето ли им пречи нещо
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Мандаринки !

Мнениеот breik_dqdo » Съб Апр 11, 2015 9:57 pm

забравих да питам на каква температура да ги сложа в инкубатора тези 3 яйца защото няма смисъл да ги държа там или ....
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Нед Апр 12, 2015 1:03 pm

breik_dqdo написа:забравих да питам на каква температура да ги сложа в инкубатора тези 3 яйца защото няма смисъл да ги държа там или ....

Аз бих ги оставил да се оправят сами.При мен е същото ,но не им пипам яйцата и се надявам скоро да легнат да мътят!Поздрави! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Нед Апр 12, 2015 1:05 pm

Забравих нещо-Христос Воскресе! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот breik_dqdo » Нед Апр 12, 2015 6:21 pm

Воистина воскресе ! щом и при теб е така се успокоявам аз ги имам за 1 година и затова ми е странно това поведение
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Мандаринки !

Мнениеот breik_dqdo » Съб Май 02, 2015 2:13 pm

колега какво стана с твоите мандаринки легнаха ли ? защото моите им оставих яйцата едното си остана едно и седмица по късно го сложих в инкубатора а тези където бяха 2 станаха 5 и сега вече седмица нито снася нито ляга. незнам какво да ги правя моля помагайте
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Мандаринки !

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Май 13, 2015 8:48 pm

Здравейте,мойта женска мандаринка от няколко дена лижи върху 7бр яйца и ще се види какво ще излезе.Преди тези снесе 10бр които сложих в инкубатора но се оказаха не оплодени.Предполагам и тия ще са не оплодени но стискам палци да се окажат читави.След дестина дена ще ги провера и ако се окажат не оплодени ще и ги махна. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Предишна

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта