Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Мандаринки !

Модератори: nikigeen, yuri

Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Пет Фев 10, 2012 4:23 pm

Здравейте колеги ,от много време съм фен на този вид патици ,но все още нямам :D !Въпреки това много ме интерисува отглеждането им ,размножаването и т-н. :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Пет Фев 10, 2012 4:23 pm

Ще съм благодарен ако някой сподели ! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот ned_99 » Вто Мар 20, 2012 7:53 pm

колега ,аз също искам да си закупя един чифт от тази красота.никога не съм отглеждал екзотични водоплаващи и явно ще се учим в движение.както се вижда никой не иска да сподели опита си в тази тема.не че няма да намерим нещо в интернет,но друго си е от опит.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мандаринки !

Мнениеот didryanovski » Вто Мар 20, 2012 9:31 pm

Аз нямам кой знае какъв опит, но вече 4 години се боря с тях.
Първата година нищо. Умря ми мъжкото.
Втората от два чифта 15 патета оцеля само едно. Аз мисля че ги простудих.
Третата година от един чифт 15 патета само едно умря. Включих и квачки /кокошки/ в производството.
И вече си мислех че съм им фанал цаката, но миналата година провал голям.
От 5 чифта 8 живи патета.
И аз очаквам някой с повече опит да сподели.
Аз за сега съм на проба-грешка.
Когато заредя няколко сполучливи години тогава вече мога да давам съвети. ВСЕ ОЩЕ СЕ УЧА.
За тази година съм с 6 чифт. Ще видим какво ще се получи. И съм решил без експерименти.
Аватар
didryanovski
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 11:37 pm
Местоположение: Айтос

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Пон Мар 26, 2012 7:11 am

didryanovski написа:Аз нямам кой знае какъв опит, но вече 4 години се боря с тях.
Първата година нищо. Умря ми мъжкото.
Втората от два чифта 15 патета оцеля само едно. Аз мисля че ги простудих.
Третата година от един чифт 15 патета само едно умря. Включих и квачки /кокошки/ в производството.
И вече си мислех че съм им фанал цаката, но миналата година провал голям.
От 5 чифта 8 живи патета.
И аз очаквам някой с повече опит да сподели.
Аз за сега съм на проба-грешка.
Когато заредя няколко сполучливи години тогава вече мога да давам съвети. ВСЕ ОЩЕ СЕ УЧА.
За тази година съм с 6 чифт. Ще видим какво ще се получи. И съм решил без експерименти.

Благодаря ,че сподели !Успех тази година! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот ned_99 » Пон Мар 26, 2012 4:33 pm

didryanovski написа:Аз нямам кой знае какъв опит, но вече 4 години се боря с тях.
Първата година нищо. Умря ми мъжкото.
Втората от два чифта 15 патета оцеля само едно. Аз мисля че ги простудих.
Третата година от един чифт 15 патета само едно умря. Включих и квачки /кокошки/ в производството.
И вече си мислех че съм им фанал цаката, но миналата година провал голям.
От 5 чифта 8 живи патета.
И аз очаквам някой с повече опит да сподели.
Аз за сега съм на проба-грешка.
Когато заредя няколко сполучливи години тогава вече мога да давам съвети. ВСЕ ОЩЕ СЕ УЧА.
За тази година съм с 6 чифт. Ще видим какво ще се получи. И съм решил без експерименти.

колега,по колко яйца снася,сама ли ляга да мъти или мътиш на инкубатор?казваш,че имаш 6 чифта,на едно място ли са или поотделно?питам защото сега през любовния период няма ли борба между мъжките?
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мандаринки !

Мнениеот didryanovski » Вто Мар 27, 2012 9:26 pm

Отговарям на всичко по ред.
Снася ли са ми и по 15 яйца от чифт.
Обикновено след 4 яйце женската започва да ляга отначало само вечер, след три, четири дена и през деня лежи, като става сутрин и вечер.
За борбата я има тази работа но всичко се нормализира след оформяне на чифтовете. Миналата година заради това не изкарах патета бяха на по-тясно и големи битки бяха даже се стигна до чупене на яйца.
В интерес на истината моето наблюдение е че чифта трябва да е сам. Тогава се получават най- добри резултати.
Ще се радвам ако съм бил полезен.
И аз чакам някой с повече опит са изкаже мнение по развъждането на патетата.
А и вие ned_99 щом задавате тези въпроси имате някакъв опит.
пп И с инкубатор пробвах получава се.
Но тази година съм на естествено люпене. И ще пробвам нещо ново ако се получи ще споделя.
Аватар
didryanovski
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 11:37 pm
Местоположение: Айтос

Re: Мандаринки !

Мнениеот ned_99 » Вто Мар 27, 2012 11:02 pm

didryanovski написа:Отговарям на всичко по ред.
Снася ли са ми и по 15 яйца от чифт.
Обикновено след 4 яйце женската започва да ляга отначало само вечер, след три, четири дена и през деня лежи, като става сутрин и вечер.
За борбата я има тази работа но всичко се нормализира след оформяне на чифтовете. Миналата година заради това не изкарах патета бяха на по-тясно и големи битки бяха даже се стигна до чупене на яйца.
В интерес на истината моето наблюдение е че чифта трябва да е сам. Тогава се получават най- добри резултати.
Ще се радвам ако съм бил полезен.
И аз чакам някой с повече опит са изкаже мнение по развъждането на патетата.
А и вие ned_99 щом задавате тези въпроси имате някакъв опит.
пп И с инкубатор пробвах получава се.
Но тази година съм на естествено люпене. И ще пробвам нещо ново ако се получи ще споделя.

не колега, с мандаринки нямам никакъв опит.затова задавам тези въпроси.имам известен опит с мускусни но вече съм ги махнал.що се отнася до новото люпене което ще пробваш,ако е с кокошка при мен с мускусните не се получи.и още един въпрос може ли да се отглеждат на свобода(да са извън волиера)?
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Сря Мар 28, 2012 3:32 pm

ned_99 написа:
didryanovski написа:Отговарям на всичко по ред.
Снася ли са ми и по 15 яйца от чифт.
Обикновено след 4 яйце женската започва да ляга отначало само вечер, след три, четири дена и през деня лежи, като става сутрин и вечер.
За борбата я има тази работа но всичко се нормализира след оформяне на чифтовете. Миналата година заради това не изкарах патета бяха на по-тясно и големи битки бяха даже се стигна до чупене на яйца.
В интерес на истината моето наблюдение е че чифта трябва да е сам. Тогава се получават най- добри резултати.
Ще се радвам ако съм бил полезен.
И аз чакам някой с повече опит са изкаже мнение по развъждането на патетата.
А и вие ned_99 щом задавате тези въпроси имате някакъв опит.
пп И с инкубатор пробвах получава се.
Но тази година съм на естествено люпене. И ще пробвам нещо ново ако се получи ще споделя.

не колега, с мандаринки нямам никакъв опит.затова задавам тези въпроси.имам известен опит с мускусни но вече съм ги махнал.що се отнася до новото люпене което ще пробваш,ако е с кокошка при мен с мускусните не се получи.и още един въпрос може ли да се отглеждат на свобода(да са извън волиера)?

Според мен може ,но трябва да им изрежеш маховите пера,но според мен това е много мъчително за този вид патици!Тази пролет ,ще взема един чифт патици мандаринки и тогава ще разбера най добре как се гледат! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот didryanovski » Сря Мар 28, 2012 9:45 pm

Аз ги гледам пуснати, но са им ампутирани крилата.
Имам две женски с цели крила /рязах им крилата/ и когато сменяха им ги оставих. Ходеха с другите без проблем няколко месеца и сега пак са отрязани /от съображения за сигурност/.
А за кокошката съм пробвал и имаше добър резултат.
Ето и доказателство.Изображение ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
didryanovski
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 11:37 pm
Местоположение: Айтос

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Сря Мар 28, 2012 9:53 pm

didryanovski написа:Аз ги гледам пуснати, но са им ампутирани крилата.
Имам две женски с цели крила /рязах им крилата/ и когато сменяха им ги оставих. Ходеха с другите без проблем няколко месеца и сега пак са отрязани /от съображения за сигурност/.
А за кокошката съм пробвал и имаше добър резултат.
Ето и доказателство.Изображение ИзображениеИзображениеИзображение

Големи сладури са били! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот Paulina » Сря Мар 28, 2012 11:56 pm

ned_99 написа:не колега, с мандаринки нямам никакъв опит.затова задавам тези въпроси.имам известен опит с мускусни но вече съм ги махнал.що се отнася до новото люпене което ще пробваш,ако е с кокошка при мен с мускусните не се получи.и още един въпрос може ли да се отглеждат на свобода(да са извън волиера)?

Може би не се е получило , защото мускусните яйца се мътят 2 седмици по-дълго от кокошите !

Моите мандаринки (1,1) живеят с кокошките и ограждението им не може да се нарече волиера , защото е отворено от горе . Мандаринките не се опитомяват ( поне не познавам такъв случай ) и намерят ли пролука гледат да "духнат" . Така преди време загубих една - двете успях да ги извадя от рекичката , но третата се гмурна и ѝ загубих дирята . По принцип могат да се гледат ( купирани ) във всяка една градина , стига да не могат да се "измъкнат" през оградата . Също , което намирам при моите за интересно е това , че лягат да спят в един от полозите на кокошките . При мен и двамата са сравнително агресивни и се нахвърлят дори и на големите суматри . За този вид патици е по-добре да им е купирано едното крило , за да им се спести стреса при всяко едно ловене за рязането на маховите пера ! Разбира се тази процедура трябва да се извърши само в подходящото за това време и от човек , който е достатъчно компетентен и опитен . Всякакви други експерименти в това отношение водят до стрес и мъчение ( купиране в по-късна възраст и т.н. ) ! На по-висока възраст птиците ( патиците ) е възможно да ослепеят и това е много тъжно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта