Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


размножаване на юрдеци

Модератори: nikigeen, yuri

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот chefi04 » Пон Апр 30, 2012 3:10 pm

зеленоглави за снесе 21 яйца кога трябва да лeгNе DAМати :D
chefi04
потребител
потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 11:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот qnakiev » Пон Апр 30, 2012 5:45 pm

chefi04 написа:зеленоглави за снесе 21 яйца кога трябва да лeгNе DAМати :D

Взимай яйцата остави и само 13 ,моите зеленоглави легнаха от няколко дена!След 20 тина дни чакам патета ,пилета и фазани от тях !На едната съм и подложил патешки яйца и фазански ,а на другата кокоши !Така че тази година ще ги използвам като инкубатори и квачки! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот krumov » Пон Апр 30, 2012 10:06 pm

Qnakiev,едната ми канарка излюпи на 17-тия ден,пак ле несам прав? :wink:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот qnakiev » Пон Апр 30, 2012 11:24 pm

krumov написа:Qnakiev,едната ми канарка излюпи на 17-тия ден,пак ле несам прав? :wink:

Канарите не са ми в обсега! :wink: Аз ти казвам ,за патиците че грешиш ,а не за канарите! :nono:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот qnakiev » Пон Апр 30, 2012 11:27 pm

А и от 5 години гледам и люпа зеленоглави патици и нямам патица която да е мътила повече от 26 - 28 дена !Пък и на всякъде в интернет пише ,че е така!Явно ,не си попаднал на зеленоглави патици ,а само на патици с същата разцветка!Има толкова много мелези /патици/ със същата разцветка като зеленоглавата патица! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот krumov » Вто Май 01, 2012 8:49 am

qnakiev написа:А и от 5 години гледам и люпа зеленоглави патици и нямам патица която да е мътила повече от 26 - 28 дена !Пък и на всякъде в интернет пише ,че е така!Явно ,не си попаднал на зеленоглави патици ,а само на патици с същата разцветка!Има толкова много мелези /патици/ със същата разцветка като зеленоглавата патица! :cool:

Няма значение :drinks: аз съм трето поколение ловец в нашия дом,в който единствено се ловува на птичия-лов и най вече патица и гъска.От както се помня в къщи се отглеждат зеленоглави,долу-горе знам как изглеждат :wink: За жалост от четири години не люпя.Последната юрдечка която няколко години поред ми люпеше и отглеждаше по16 малки я взема белката заедно с яйцата и от тогава не насаждам,тя е въпростната която ги люпеше на 30тия ден :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот qnakiev » Вто Май 01, 2012 9:16 am

Ясно колега ,според мен в твоя случай е станало така ,че друга патица е снасяла в гнездото и квачката не е успявала да събира яйцата ,за това са се излюпили по късно някой от скоро снесените от другата патица яйца!И при мен беше станало така , сега си спомних ,една патица легна на 11 яйца ,но друга и доснасяше ,и така стигнаха яйцата до 25 ,накрая се излюпиха чак на 29 - 30 ден ,цели 18 патета ,но ги раздадох ,това мисля ,че беше 2009 година !Поздрави! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот krumov » Вто Май 01, 2012 2:48 pm

qnakiev написа:Ясно колега ,според мен в твоя случай е станало така ,че друга патица е снасяла в гнездото и квачката не е успявала да събира яйцата ,за това са се излюпили по късно някой от скоро снесените от другата патица яйца!И при мен беше станало така , сега си спомних ,една патица легна на 11 яйца ,но друга и доснасяше ,и така стигнаха яйцата до 25 ,накрая се излюпиха чак на 29 - 30 ден ,цели 18 патета ,но ги раздадох ,това мисля ,че беше 2009 година !Поздрави! :drinks:

Няма други яйца,садях само тази юрдечка,отделях я с мъжкия,яйцата са само нейни :cool:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот chefi04 » Чет Май 10, 2012 2:16 pm

благодаря cnece 28яйца но не ляга :?:
chefi04
потребител
потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 11:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот chefi04 » Чет Май 10, 2012 2:24 pm

chefi04 написа:благодаря cnece 28яйца но не ляга :?:

колко трябва да я чакам :shock:
chefi04
потребител
потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 11:48 am

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот tomboo » Чет Май 10, 2012 3:16 pm

chefi04 написа:
chefi04 написа:благодаря cnece 28яйца но не ляга :?:

колко трябва да я чакам :shock:


Здравей, аз имах същия проблем ако видиш че се е скубала и има пух в полога ще легне скоро .Моята легна на сега преди 1 седмица и това е знака. :cool:
tomboo
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 10:04 pm

Re: размножаване на юрдеци

Мнениеот qnakiev » Пет Май 11, 2012 8:58 pm

Здравейте колеги , до chefi04 ,остави и 13 - 14 яйца и то по пресните ,другите ги взимай за хладилника :wink: Пропуснах доста важна част ,имаш ли условия за да мъти патицата ,има ли си полог на сухо ли е ?Аз вече имам 3 патици мътещи ,едната легна преди 2 дни !
До tomboo ,не са само това знаците , патицата започва да кракя по силно и постоянно докато не намери яйцата ,след което като си влезе в гнездото го пази и след 1 - 2 дена се ускубва както ти каза ,разбира се през това време спира да снася! :cool: Поздрави!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта