Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пекинска патица

Модератори: nikigeen, yuri

Пекинска патица

Мнениеот yuri » Вто Май 01, 2012 10:39 pm

Прави ми впечатление, че не малко хора вече отглеждат патици, които наричат пекински, а и често се пускат обяви за продажба на такива. Удивлението ми е пълно, особено като прочета нещо от сорта на "кафяви, шарени или зеленоглави пекински патици". Това е като Брамите с качул, които се предлагат по пазарите.

Пекинска патица е много стара китайска порода, за която е характерен, само и единствено белия цвят на оперението. С жълта човка и крака.
Дали в Б-я има чистопородни представители, не зная и не коментирам (макар че се съмнявам да има), но поне като предлагате за продажба, не пишете глупости. В нета има доста инфо за породата на български, та не се излагайте.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Нед Май 06, 2012 12:09 am

yuri написа:Прави ми впечатление, че не малко хора вече отглеждат патици, които наричат пекински, а и често се пускат обяви за продажба на такива. Удивлението ми е пълно, особено като прочета нещо от сорта на "кафяви, шарени или зеленоглави пекински патици". Това е като Брамите с качул, които се предлагат по пазарите.

Пекинска патица е много стара китайска порода, за която е характерен, само и единствено белия цвят на оперението. С жълта човка и крака.
Дали в Б-я има чистопородни представители, не зная и не коментирам (макар че се съмнявам да има), но поне като предлагате за продажба, не пишете глупости. В нета има доста инфо за породата на български, та не се излагайте.

Не знам защо се учудваш - то и тук , във форума се показаха шаренийки , под формата на "пекинска патица" и се получиха ръкопляскания за това ! Лошото е , че дори и в кривинията си българинът винаги е прав !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Крис » Вто Юни 12, 2012 6:03 pm

Здравейте, напълно съм съгласен със вашите мнения. Изпращам снимка с не много добро качество на моите Пекински патици. Не твърдя че са чистокръвни но всичките ми патици са с характеристиката на истински Пекински патици: Бяло оперение с лек жълтокремав отенък, шията е средно дълга и леко извита, човката е жълто-оранжева а краката къси, червено-оранжеви! Информацията е взета от интернет, а това са моите снимки:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2209 ... QtflXC.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1848 ... 8X9mfo.JPG
Това са снимки на миналогодишните ми птици, скоро ще имам и на новото поколение!
Поздрави,
Крис
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Пекинска патица

Мнениеот Cabral » Чет Юни 21, 2012 8:16 pm

Здравей Крис,
Патиците са пекински. Единствено вдадените гърди малко напомнят за Айлесбъри, но те са със светли клюнове и по-право чело и вероятно това е следствие на близкородствено кръстосване. По принцип добрата пекинска при добро и правилно гледане трябва да снесе над 200 яйца, а заради инбридинга тук поне 150, Айлесбърито снася 3 пъти по-малко.

В момента има една френска линия, която снася по 280-320 яйца.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

пол при пекински патици

Мнениеот reni » Чет Юни 28, 2012 7:43 pm

здравейте,бих искала да попитам как мога да разпозная пола на пекинските патици.благодаря ви предварително
reni
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 24, 2012 10:13 pm

Re: пол при пекински патици

Мнениеот Cabral » Чет Юни 28, 2012 8:32 pm

По полово определящите извити пера на опашката на мъжкия. При възрастните мъжкият е значително по-голям.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: пол при пекински патици

Мнениеот reni » Пет Юни 29, 2012 10:57 pm

Cabral написа:По полово определящите извити пера на опашката на мъжкия. При възрастните мъжкият е значително по-голям.

много ти благодаря за бързия отговор
reni
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 24, 2012 10:13 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Нед Авг 12, 2012 8:57 pm

Здравейте. Някой знае ли къде около Пловдив мога да купя 3- 4 бройки Пекинска патица? По пазарите съм виждал, но там са всякакви смесици и с различни цветове. Като питаш продавачите всички са Пекински, но те би трябвало да са само бел нали? Благодаря ви предварително.
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Пет Авг 31, 2012 9:30 am

Вчера бях на животинския пазар в гр.Асеновград и си купих 2 патета. Продавачката ми каза,че били "крякащи патки" :D, ставали едри и бели, да видим какво ще излезе.
Все още не съм се отказал от истински Пекински патици. Ако някой има информация или може да ми продаде такива, да пише.
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Пет Авг 31, 2012 10:11 am

badeshtselqnin написа:Вчера бях на животинския пазар в гр.Асеновград и си купих 2 патета. Продавачката ми каза,че били "крякащи патки" :D, ставали едри и бели, да видим какво ще излезе.
Все още не съм се отказал от истински Пекински патици. Ако някой има информация или може да ми продаде такива, да пише.

Те им викат повечето пъти крякащи , а не точно пекински ,в момента аз имам 5 броя пекински патици чисто бели ,после си взех и общоползвателните зеленоглави дето стават по 5 - 6 кг !Все още не си личи пола на пекинките,но смятам че до месец ще си проличи!Поздрави! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Крис » Пет Сеп 07, 2012 2:57 pm

Здравейте Cabral,
благодаря ви за мнението. Моите патици снасят наистина много яйца. Първото яйце от патиците го взех на 25 Декември и така всеки ден ( със малко почивка от време на време) докато се стопли времето взимах яйца. Една част излюпих другата отиде във кухнята понеже не рискувах да люпя през зимата. И така излюпих над 150 патета и беше голямо приключение. Тези патета са от 3 женски патици. От тогава започнах да се интересувам повече за патици и за пернати. Още една отличителна черта по която могат да се познаят е гласът на патиците, но трябва да са пораснали.

qnakiev написа:
badeshtselqnin написа:Вчера бях на животинския пазар в гр.Асеновград и си купих 2 патета. Продавачката ми каза,че били "крякащи патки" :D, ставали едри и бели, да видим какво ще излезе.
Все още не съм се отказал от истински Пекински патици. Ако някой има информация или може да ми продаде такива, да пише.

Те им викат повечето пъти крякащи , а не точно пекински ,в момента аз имам 5 броя пекински патици чисто бели ,после си взех и общоползвателните зеленоглави дето стават по 5 - 6 кг !Все още не си личи пола на пекинките,но смятам че до месец ще си проличи!Поздрави! :cool:


Да са ти живи и здрави патета Янакиев :wink: Още малко и ще се си проличат дали са мъжки или женски. Относно зеленоглавите патици, малко ме съмнява да стават 5-6 килограма. Руанските, които са оперени като зеленоглавите, достигат това тегло но до колкото знам тази порода не може да се намери в България, ако някой има нека да пише :)

Поздрави,
:drinks: Крис
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Съб Сеп 08, 2012 12:34 am

Cabral написа:Здравей Крис,
Патиците са пекински. Единствено вдадените гърди малко напомнят за Айлесбъри, но те са със светли клюнове и по-право чело и вероятно това е следствие на близкородствено кръстосване. По принцип добрата пекинска при добро и правилно гледане трябва да снесе над 200 яйца, а заради инбридинга тук поне 150, Айлесбърито снася 3 пъти по-малко.

В момента има една френска линия, която снася по 280-320 яйца.


Чистопородната американска пекинска патица не снася толкова много яйца ! "Границата" е около 120 бройки .

Крис написа:Здравейте, напълно съм съгласен със вашите мнения. Изпращам снимка с не много добро качество на моите Пекински патици. Не твърдя че са чистокръвни но всичките ми патици са с характеристиката на истински Пекински патици: Бяло оперение с лек жълтокремав отенък, шията е средно дълга и леко извита, човката е жълто-оранжева а краката къси, червено-оранжеви! Информацията е взета от интернет, а това са моите снимки:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2209 ... QtflXC.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1848 ... 8X9mfo.JPG
Това са снимки на миналогодишните ми птици, скоро ще имам и на новото поколение!
Поздрави,
Крис


Крис - твоите птици имат дълги вратове , опашките им са дълги и доста нагоре , клюновете не са достатъчно прави , при това гърдите не трябва да са хлътнали , крилете трябва да прилягят плътно и да не надминават гръбната линия ... тази информация също можеш да я намериш в нета ......но може наистина да изглеждат така заради немногото добро качество на снимките .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта