Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пекинска патица

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Пон Сеп 17, 2012 8:08 pm

Крис написа:Здравейте Cabral,
благодаря ви за мнението. Моите патици снасят наистина много яйца. Първото яйце от патиците го взех на 25 Декември и така всеки ден ( със малко почивка от време на време) докато се стопли времето взимах яйца. Една част излюпих другата отиде във кухнята понеже не рискувах да люпя през зимата. И така излюпих над 150 патета и беше голямо приключение. Тези патета са от 3 женски патици. От тогава започнах да се интересувам повече за патици и за пернати. Още една отличителна черта по която могат да се познаят е гласът на патиците, но трябва да са пораснали.

qnakiev написа:
badeshtselqnin написа:Вчера бях на животинския пазар в гр.Асеновград и си купих 2 патета. Продавачката ми каза,че били "крякащи патки" :D, ставали едри и бели, да видим какво ще излезе.
Все още не съм се отказал от истински Пекински патици. Ако някой има информация или може да ми продаде такива, да пише.

Те им викат повечето пъти крякащи , а не точно пекински ,в момента аз имам 5 броя пекински патици чисто бели ,после си взех и общоползвателните зеленоглави дето стават по 5 - 6 кг !Все още не си личи пола на пекинките,но смятам че до месец ще си проличи!Поздрави! :cool:


Да са ти живи и здрави патета Янакиев :wink: Още малко и ще се си проличат дали са мъжки или женски. Относно зеленоглавите патици, малко ме съмнява да стават 5-6 килограма. Руанските, които са оперени като зеленоглавите, достигат това тегло но до колкото знам тази порода не може да се намери в България, ако някой има нека да пише :)

Поздрави,
:drinks: Крис

Здравей колега ,ами не знам във момента най едрото пате е 4 кг и половина а е на 3 месеца ,до сега от твоите всички са женски както и от другите пекински които взех ,всичко крякат като женски !Зеленоглавите са 2 и двете женски ,има едно пъстричко между бяло и кафяво - не знам защо е така явно е смесено ,но ще го гледам със зеленоглавите ! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Крис » Пет Сеп 21, 2012 11:51 am

Здравей qnakiev, да са ти живи и здраве патетата . 4 килограма и половина говори само за себе си :| Относно Пекинските патици, ще им намерим и приятел :wink:

Здравейте Paulina, ценя вашето мнение. Не искам да твърдя нищо или да тръгвам да се перя и да споря, важното е да сме живи и здрави и патетата да са живи и здрави и най-вече да ни радват окото особено когато се къпят :D Желая приятен уикенд на всички
Поздрави,
Крис :wink:
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Съб Сеп 22, 2012 12:19 pm

Здравейте. Какво трябва да направя, за да гледам патиците през зимата? Сега съм направил един навес под който да се крият когато завали. Трябва ли да направя друго помещение? Как се справяте със замръзването на водата и храната?
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Съб Сеп 22, 2012 12:26 pm

badeshtselqnin написа:Здравейте. Какво трябва да направя, за да гледам патиците през зимата? Сега съм направил един навес под който да се крият когато завали. Трябва ли да направя друго помещение? Как се справяте със замръзването на водата и храната?

Навеса с какви размери е ,моите патици зимата никога не са влизали в къщичките макар че са изолирани !Винаги седят вънка край дървото !Хубаво е да им слагаш храната под навеса ,водата няма как да не замръзва ,сутрин и вечер ще трябва да разбиваш леда и да я допълваш ,аз на моите им изливам една кофа с вряла вода и тогава го разбивам !Тази година вече имам езеро и не знам как ще е !Поздрави и дано съм бил полезен ! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Съб Сеп 22, 2012 8:29 pm

Благодаря много за бързия отговор. Навеса е 2 на 3 метра. Слагам там храната, но хич не им се ходи там. Обикалят по целия двор и когато завали се опитвам да ги вкарам там, но не успявам. Водата им е в едно пластмасово корито. Бях изкопал една дупка и я пълнех с вода, но когато платих последната сметка за вода :shock: се отказах от дупката и купих едно корито. Сега не им е толкова удобно, но няма как. :) Отделно от коритото съм сложил и една тенджера с вода под навеса, но те рядко пият от нея вода. Трябва ли да постеля с нещо пръстта под навеса? Мисля да сложа слама, но не знам дали тя ще свърши работа.
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Съб Сеп 22, 2012 9:27 pm

badeshtselqnin написа:Благодаря много за бързия отговор. Навеса е 2 на 3 метра. Слагам там храната, но хич не им се ходи там. Обикалят по целия двор и когато завали се опитвам да ги вкарам там, но не успявам. Водата им е в едно пластмасово корито. Бях изкопал една дупка и я пълнех с вода, но когато платих последната сметка за вода :shock: се отказах от дупката и купих едно корито. Сега не им е толкова удобно, но няма как. :) Отделно от коритото съм сложил и една тенджера с вода под навеса, но те рядко пият от нея вода. Трябва ли да постеля с нещо пръстта под навеса? Мисля да сложа слама, но не знам дали тя ще свърши работа.

А те ще се оправят сами ,моите съм ги оставял да правят какво искат ако замръзнат ще се приберат ако не ,ще си мръзнат ,те са оправни патиците!С водата смятам че ще се оправиш ,гледам патици от 8 годишен и се оправях сам ,смятам че и ти ще успееш! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Чет Сеп 27, 2012 12:23 pm

На колко месеца започва да снася пекинската патица и има ли някакви допълнителни изисквания за гнездата (място на което да се сложи иливисочина). Може въпроса да ви се стори глупав, но за първи път имам патици и си нямам никаква представа как се гледат, а няма и кой да питам наоколо. Може ли някой да снима гнездо за патици и да го постне във форума?
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Съб Сеп 29, 2012 10:36 am

Крис написа:....
Здравейте Paulina, ценя вашето мнение. Не искам да твърдя нищо или да тръгвам да се перя и да споря, важното е да сме живи и здрави и патетата да са живи и здрави и най-вече да ни радват окото особено когато се къпят :D Желая приятен уикенд на всички
Поздрави,
Крис :wink:

Здравей Крис ,
един ден със сигурност ще намериш това , което търсиш ! Ако пекинките много те интересуват в линковете можеш да видиш другата им форма :

немска пекинска патица


http://wassergefluegel.npage.de/deutsch ... enten.html

http://www.rassegeflügelweb.de/deutsche-pekingenten.html
( този линк го копирай целият , за да можеш да го отвориш на нова страница )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот badeshtselqnin » Пет Окт 12, 2012 5:47 pm

Ще помоля отново някой ако може да качи една снимка на гнездо за патици или поне да ми каже как го прави, с какви размери, на каква височина и на какво място го слага.
Аз имам 4 патета - двете са на 6 месеца и очаквам всеки момент да пронесат, ако е вярно, че пронасят на 6-7 месеца, а другите две са на 2 месеца. Взех една щайга четворка както им викаха едно време и заковах една летвичка в долния край, за да се задържа сламата. Сложих слама и едно топче за голф вътре(това го намерих в интернет). Сложил съм я директно на земята в единия край на двора. Не знам дали е достатъчно голяма с размери 50/30/40. Освен това напоследък все намирам малките да си лежат вътре.
badeshtselqnin
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 8:51 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот diso » Пет Окт 12, 2012 8:01 pm

Не коментирах по-рано, защото се надявах някой по-опитен да го направи. Скромният ми опит с патици, които снасят сочи, че може да го правят направо на пода, ако спят в помещение, както и "под навес" - нещо като "кучешка колибка"(така разбирам описанието на твоето "гнездо"). Понеже, често снасят на земята, някои препоръчват застилане със слама на помещението, където спят.
Не зная какви патици имаш, но, ако не са ценни, не си струва да ги държиш за яйца. Ако има откъде да се снабдяваш с патета или с яйца, няма смисъл да ги храниш цяла зима. Аз няколко години правих така - купя си 20-30 малки патета, храня ги 2.5-3 месеца и... всички под ножа.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Пет Окт 12, 2012 8:06 pm

badeshtselqnin написа:Ще помоля отново някой ако може да качи една снимка на гнездо за патици или поне да ми каже как го прави, с какви размери, на каква височина и на какво място го слага.
Аз имам 4 патета - двете са на 6 месеца и очаквам всеки момент да пронесат, ако е вярно, че пронасят на 6-7 месеца, а другите две са на 2 месеца. Взех една щайга четворка както им викаха едно време и заковах една летвичка в долния край, за да се задържа сламата. Сложих слама и едно топче за голф вътре(това го намерих в интернет). Сложил съм я директно на земята в единия край на двора. Не знам дали е достатъчно голяма с размери 50/30/40. Освен това напоследък все намирам малките да си лежат вътре.

Ако решиш да ги размножаваш виж линка , може да ти помогне :

http://www.google.com/search?q=enten+br ... sga39IDQDQ
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Cabral » Нед Окт 14, 2012 7:36 pm

Патиците не снасят в гнезда, а по двора или помещението. това е една от причините яйцата им да са по-опасни опасни за ядене. Снасят обикновенно рано сутрин и е хубаво яйцата да се събират рано, да не се замърсяват и заразяват излишно. Всички патици отглеждани при домашни условия започват да снасят късна зима или ранна пролет, годината след излюпването им, такъв им е природния цикъл. Иначе може да станат половозрели и на 4-5 месеца, но за да почнат да снасят им трябва топло помещение, инстинктът им не ги поддиква да снасят в началото на зимата, когато няма да могат да изхранят малките. Същото е и с броя на яйцата. Пекинските, каки кембъл и въобще кембълите, индийския бегач снасят много яйца, но само ако есента и зимата са в топло помещение, иначе каквото снесат до края на лятото и ранна есен и спират, природата им е такава.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron