Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пекинска патица

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Нед Окт 14, 2012 8:24 pm

Cabral написа:Патиците не снасят в гнезда, а по двора или помещението. .....

Моите мускусни патици си снасяха в гнездото ! Даже в градината на съседа се беше "заселила" една дива патица , като си беше направила гнездото в един малък , обърнат с отвора напред сандък .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот diso » Нед Окт 14, 2012 9:13 pm

Мускусните определено снасят в гнезда и мътят там. Нашите предпочитаха да литват до сеновала и да гнездят там.
От другите почти не сме оставяли за яйца, но помня, че някои снасяха на земята, но под "навес", образуван под повдигнати на 30-40 см греди. Не знам дали не биха снасяли там и ако бяхме им сложили малко слама или сено.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Вто Окт 16, 2012 8:15 pm

Моите патици снасят в гнезда ,но гнездата им трябва да са на по закътани местенца !В един огромен кашон тази година бях сложил слама ,за гнезда ,веднъж докато рових да взема няколко торби намерих 5 - 6 яйца и започнах да ги наблюдавам рано сутрин след което открих че една женска ходи там да снася ,та си направи гнездо и легна да мъти след което и се излюпиха 11 патета !Имах един кафез ,беше на височина от земята някъде около 45 см ,той беше точно до ъгъла и сложих една касетка със слама вътре ,след което патицата започна да снася и се насади !Имал съм и други случаи ,в двора на патките ми има смокиня имаше 5 - 6 клопа израснали от земята и една патица се скри зад тях и там си снасяше а и в последствие мътеше !На моите винаги съм им оставял по едно яйце в полога за да не изоставят гнездото и да търсят ново!Дано съм бил полезен ,успех! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Cabral » Вто Окт 30, 2012 11:55 am

В домашни условия и малко бройки самите патици могат да си направят нещо като гнезда или вие да им сложите някъде на по-закрито, но така или иначе те трябва да припознаят мястото, докато кокошката директно отива в полога. При промишлено или по-интензивно отглеждане не се правят гнезда, особено за гъките. Прави се закрито помещение на постеля, двор пред него според климата, най-добре от глинеста почва и пред двора водна площ. Снасят навсякъде, яйцата ги събират всяка сутрин и там се мътят само с инкубатори. Хубаво с пръсачка за лозя на няколко дни (при големите ферми го правят всеки ден)да се обеззаразява поне откритата площ, защото там кацат и други птици. Не съм се интересувал с какво обеззаразяват, но всеки ветеринар ще ви каже.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот yuri » Сря Ное 07, 2012 12:20 pm

stanislav asparuhov написа:
породисти патици пекински никой не е внасял в нашата страна почти сигурно ,така че ме съмнява да има пекински патици чисти.Доколкото последно проверих България е в европа значи по европейския стандарт ще селектираме.
По времето на "соца" в Б-я не еднократно са внасяни Пекински патици. И то не криминално, по няколко бройки в нечий багажник, а хиляди бройки и то съвсем официално, целенасочено и преднамерено.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Сря Ное 07, 2012 7:32 pm

yuri написа:По времето на "соца" в Б-я не еднократно са внасяни Пекински патици. И то не криминално, по няколко бройки в нечий багажник, а хиляди бройки и то съвсем официално, целенасочено и преднамерено.

От къде са внасяни ?
От кои страни ?
Къде може да се намери информация за това ?
Къде са развъждани тези нововнесени патици в Бг. - при частни хора или в държавни организации ?
Има ли запазен чист генетически фон от тези птици ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот Cabral » Сря Ное 07, 2012 8:41 pm

Предполагам, че бяха внесени от Франция. Някъде кам края на 70-те и началото на 80-те ЦКС направи една програма за производство на черен дроб от патици, благодарение на която в момента сме вторият най-голям производител в света. Вероятно желанието първоначално е било тук да се произвеждат мюлърите, кръстоска на мускусна и пекинска или каки камбел, защото се внесе неизвестно какво количество пекински, но при всички случаи голямо, вероятно десетки хиляди. За каки камбел нямам спомен, но имах от пекинките. След това се мина на внос на еднодневни патета мюлъри и пекинските си поеха свой живот, къде чисти, къде мешани.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот yuri » Сря Ное 07, 2012 9:20 pm

Paulina написа:
yuri написа:По времето на "соца" в Б-я не еднократно са внасяни Пекински патици. И то не криминално, по няколко бройки в нечий багажник, а хиляди бройки и то съвсем официално, целенасочено и преднамерено.

От къде са внасяни ?
От кои страни ?
Къде може да се намери информация за това ?
Къде са развъждани тези нововнесени патици в Бг. - при частни хора или в държавни организации ?
Има ли запазен чист генетически фон от тези птици ?

В момента не мога да ти отговоря на всичките въпроси. Един от източниците на информация е "Селско-стопанска енциклопедия" издадена от БАН през 1987г в няколко тома. за съжаление така и не можах да събера всичките. Вноса е ставал за нуждите на ЦКС, но както и с всичко друго в последствие се появяват и в частните дворове. В началото на деведесетте се отглеждаха масово от ТКЗС в Ловешките села. Това са лични наблюдения, понеже, често ходехме "на стаж" по време на ваксинации, за да помагаме на участъковите ветеринари, а и да се запознаем на практика с това което изучавахме.

П.п. Ако някой има и желае да се раздели с томовете на тази енциклопедия, проявявам интерес да ги закупя.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Cabral » Сря Ное 07, 2012 9:31 pm

То и аз желая да ги закупя, но няма! Издадени са първите два, третият така и не се издаде.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Пекинска патица

Мнениеот Paulina » Чет Ное 08, 2012 2:00 am

В днешно време всичко се търси в нета .....http://www.bgold-books.com/index.php?book_id=12265
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот g12 » Пон Мар 25, 2013 10:38 pm

Колеги, макар че не мога да се нарека колега, аз съм относително нов, та събирам желаещи за екзотични патици и гъски. Искам да си взема някой породи. Не ги намерих в БГ и сега разсъждавам за навън. Има източници. Някой иска ли да се коалираме за нещо интересно. Тези дни ще добавя какво съм открил и на какви цени. Едно от нещата което ме интересува са Пекински патици. намерих на доста сносни цени.
g12
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 2:08 am

Re: Пекинска патица

Мнениеот qnakiev » Сря Мар 27, 2013 2:00 pm

g12 написа:Колеги, макар че не мога да се нарека колега, аз съм относително нов, та събирам желаещи за екзотични патици и гъски. Искам да си взема някой породи. Не ги намерих в БГ и сега разсъждавам за навън. Има източници. Някой иска ли да се коалираме за нещо интересно. Тези дни ще добавя какво съм открил и на какви цени. Едно от нещата което ме интересува са Пекински патици. намерих на доста сносни цени.

Интересно !Ако може споделяй какви неща си намерил?Поздрави! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта