Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Малки диви патета

Модератори: nikigeen, yuri

Малки диви патета

Мнениеот atanasova_02 » Вто Юни 05, 2012 8:24 pm

Като за начало искам да разкажа как се здобих с тези прекрастни зелени яйца!
Неочаквано следобяд както си почивах телефона звънна беше един познат с една не много обичайна молба! Както си седял на язовира и си ловял риба въпростният мой приятел забелязал че кучето му яде нещо и когато отишал да погледне забелязал че това е дива патица, на около метър от мястото на което кучете ядяло трупа на патицата имало 9 яйца(още топли на пипане) той веднага събрал такъмите понабил кучето и ми се обади още докато пътуваше. Незнам как този звяр е хванал горката патка но го е направил. Аз веднага включих люпилнята която имам и когато той ми донесе яйцата след около 20 мин ги поставихме там. След точно 14 дена когато вече губех надежда една сутрин 7 от 9те яйца бяха прочукали и след около 10 часа и 7те патета излезнаха веднага купихме стартер за патета сварих им 2 яйца и натроших жълтъка сложих им водичка и всичко се получи!
Ето ги и въпростните мъници:
Изображение
Изображение
Изображение
atanasova_02
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:51 pm
Местоположение: Варна-Омуртаг

Re: Малки диви патета

Мнениеот qnakiev » Вто Юни 05, 2012 9:10 pm

atanasova_02 написа:Като за начало искам да разкажа как се здобих с тези прекрастни зелени яйца!
Неочаквано следобяд както си почивах телефона звънна беше един познат с една не много обичайна молба! Както си седял на язовира и си ловял риба въпростният мой приятел забелязал че кучето му яде нещо и когато отишал да погледне забелязал че това е дива патица, на около метър от мястото на което кучете ядяло трупа на патицата имало 9 яйца(още топли на пипане) той веднага събрал такъмите понабил кучето и ми се обади още докато пътуваше. Незнам как този звяр е хванал горката патка но го е направил. Аз веднага включих люпилнята която имам и когато той ми донесе яйцата след около 20 мин ги поставихме там. След точно 14 дена когато вече губех надежда една сутрин 7 от 9те яйца бяха прочукали и след около 10 часа и 7те патета излезнаха веднага купихме стартер за патета сварих им 2 яйца и натроших жълтъка сложих им водичка и всичко се получи!
Ето ги и въпростните мъници:
Изображение
Изображение
Изображение

Мога да кажа само едно голямо :| , дано да оцелеят !Зеленоглави патета са !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Малки диви патета

Мнениеот diso » Вто Юни 05, 2012 10:57 pm

Да са ти живи и здрави! Браво на приятеля ти за бързата реакция :|
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Малки диви патета

Мнениеот atanasova_02 » Сря Юни 06, 2012 10:49 am

Искам да попитам как се процедира с тези диви патета като порастнат! Трябва постоянно да са затворени или, като мускуните може да ги пускам. Струват ми се малко страхливички и диви, но може пък да свикнат.
atanasova_02
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:51 pm
Местоположение: Варна-Омуртаг

Re: Малки диви патета

Мнениеот ned_99 » Сря Юни 06, 2012 6:42 pm

atanasova_02 написа:Искам да попитам как се процедира с тези диви патета като порастнат! Трябва постоянно да са затворени или, като мускуните може да ги пускам. Струват ми се малко страхливички и диви, но може пък да свикнат.

да ти кажа,че като пораснат ако не са с подрязани крила ще видиш на живо песента на графа "дим да ме няма" :lol: не се базикам знам го от личен опит, моите бяха 8.посъветваха ме докато са бебета да им отрежа върхът на едното крило.разбира се не го направих и около краят на август майка ми се обади за да ми каже,че дивите ми патета вече ги няма/тя така си ги наричаше/за разлика от твоите яйца моите си ги намерих аз като бях за риба .патицата излетя от храстите на брега.отидох да видя и намерих гнездото.взех яйцата :oops: но като се има в предвид,че се върнаха в природата не съм нанесъл никаква злина.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Малки диви патета

Мнениеот yuri » Чет Юни 07, 2012 7:26 pm

atanasova_02 написа:Искам да попитам как се процедира с тези диви патета като порастнат! Трябва постоянно да са затворени или, като мускуните може да ги пускам. Струват ми се малко страхливички и диви, но може пък да свикнат.

Мястото им е в природата на свобода. Убеден съм, че и ти не би искала да прекараш живота си, зад решетки, не зависимо от това какви са условията.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Малки диви патета

Мнениеот atanasova_02 » Чет Юни 07, 2012 7:29 pm

yuri написа:
atanasova_02 написа:Искам да попитам как се процедира с тези диви патета като порастнат! Трябва постоянно да са затворени или, като мускуните може да ги пускам. Струват ми се малко страхливички и диви, но може пък да свикнат.

Мястото им е в природата на свобода. Убеден съм, че и ти не би искала да прекараш живота си, зад решетки, не зависимо от това какви са условията.

Разбира се това са диви животни но мисля да си оставя едно трио другите или ще ги пустна на същото място от където са взети или ще ги дам на някой да си ги гледа.
atanasova_02
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:51 pm
Местоположение: Варна-Омуртаг

Re: Малки диви патета

Мнениеот rumen b » Чет Юни 07, 2012 10:21 pm

Живея на брега на река Дунав и много пъти съм ловил малки патета , отглеждал съм ги и дори съм ги развъждал /няколко пъти са люпили при мен/ !!! Съвета ми е когата им порастнат маховите пера на крилата отрежи ги и то само на едното крило перата до синьото огледало , просто за да им нарушиш равновесието при опит за летене ! Така няма да имаш проблеми до следващото линеене /всяка година някъде към август имай грижа да режеш маховите пера / ! Друго като съвет ще ти кажа , че трио няма да ти е нужно , тези патици са по двойки /чифтове/ и , ако оставиш 2 женски и един мъжки едната от женските ще бъде физически малтретирана от другата , която ще бъде избрана от мъжкия и ежечасно сексуално малтратирана от самия мъжки , но яйца от нея няма да дочакаш ! С други думи - остави си един чифт , или 2 , или 3 , но всеки чифт трябва да е отделно от другите , защото по време на размножителния период са много агресивни ! надявам се да ти е полезен съвета ми ! Успех ! :wink:
Аватар
rumen b
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 1:04 pm

Re: Малки диви патета

Мнениеот atanasova_02 » Чет Юни 07, 2012 11:16 pm

rumen b написа:Живея на брега на река Дунав и много пъти съм ловил малки патета , отглеждал съм ги и дори съм ги развъждал /няколко пъти са люпили при мен/ !!! Съвета ми е когата им порастнат маховите пера на крилата отрежи ги и то само на едното крило перата до синьото огледало , просто за да им нарушиш равновесието при опит за летене ! Така няма да имаш проблеми до следващото линеене /всяка година някъде към август имай грижа да режеш маховите пера / ! Друго като съвет ще ти кажа , че трио няма да ти е нужно , тези патици са по двойки /чифтове/ и , ако оставиш 2 женски и един мъжки едната от женските ще бъде физически малтретирана от другата , която ще бъде избрана от мъжкия и ежечасно сексуално малтратирана от самия мъжки , но яйца от нея няма да дочакаш ! С други думи - остави си един чифт , или 2 , или 3 , но всеки чифт трябва да е отделно от другите , защото по време на размножителния период са много агресивни ! надявам се да ти е полезен съвета ми ! Успех ! :wink:

Полезен си ми и то много! Благодаря ти много за съветите ще ги изпълня.
atanasova_02
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:51 pm
Местоположение: Варна-Омуртаг

Re: Малки диви патета

Мнениеот qnakiev » Пон Юни 11, 2012 7:10 pm

atanasova_02 написа:
rumen b написа:Живея на брега на река Дунав и много пъти съм ловил малки патета , отглеждал съм ги и дори съм ги развъждал /няколко пъти са люпили при мен/ !!! Съвета ми е когата им порастнат маховите пера на крилата отрежи ги и то само на едното крило перата до синьото огледало , просто за да им нарушиш равновесието при опит за летене ! Така няма да имаш проблеми до следващото линеене /всяка година някъде към август имай грижа да режеш маховите пера / ! Друго като съвет ще ти кажа , че трио няма да ти е нужно , тези патици са по двойки /чифтове/ и , ако оставиш 2 женски и един мъжки едната от женските ще бъде физически малтретирана от другата , която ще бъде избрана от мъжкия и ежечасно сексуално малтратирана от самия мъжки , но яйца от нея няма да дочакаш ! С други думи - остави си един чифт , или 2 , или 3 , но всеки чифт трябва да е отделно от другите , защото по време на размножителния период са много агресивни ! надявам се да ти е полезен съвета ми ! Успех ! :wink:

Полезен си ми и то много! Благодаря ти много за съветите ще ги изпълня.

Аз не съм съгласен ,това са Зеленоглави патици ,аз имам мъжки с 3 женски патици и изобщо мъжкия не е биел по слабите женски или пък по силната женска по слабите ,всичките женски са ми снасяли !Не съм и имал проблеми иначе за друтото съм съгласен ,скоро ще кача и аз снимки на моите патета ,отново са от дивите!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта