Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Вашите гъски

Модератори: nikigeen, yuri

Вашите гъски

Мнениеот kapriznoto_patence » Вто Сеп 04, 2012 5:57 pm

Нека всеки да качи снимки на своите гъски и да видим кой какво има? Аз имам 7 лебедоподобни гъски, 2 померанки и 4 Тулузки поне за такива ми ги продадоха от Пловдив. С радост ще чуя вашите мнения. Може ли да даде някой инфо за тези гъски кога пронасят и какво се слага за носене (щайга или нещо др.)? И ако има някой за продан от Емденската, Къдравата и Римската пислюлеста или чиста Тулузка да пише. :wink:
kapriznoto_patence
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:15 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот kapriznoto_patence » Сря Сеп 05, 2012 5:39 pm

Изображение Лебедчета
Изображение Померанка
Изображение Едно от Тулузчетата но май по-скоро прилича на Ендемче
Изображение Тулузче май :wink:
Изображение Другото ''Тулузче''
Изображение Май единственото което прилича на истинска Тулузка :D
kapriznoto_patence
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:15 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот Cabral » Сря Сеп 05, 2012 9:41 pm

"Толузчетата" вероятно са със силно смесена кръв. Това са млади птици и може след време да се види какво точно ще излезе от тях. Толузките гъски имат някой характерни белези и трудно се бъркат, но се проявавят с възрастта, все пак не приличат много на породата, прекалено продълговата глава, клюн с нехарактерна дължина, прекалено къси крила, очите ми изглеждат тъмно сини, пълна липса на гуша и коремни торби. Иначе тук там съм виждал чисто бели, със всички белези на толузките и като такива ги обявяват, но те се срещат много рядко и даже не знам дали някой ги е признал за цветова разновидност.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот kapriznoto_patence » Сря Сеп 05, 2012 10:13 pm

Поръчах ги по интернет както и лебедите а померанките ги купих от пазар в Севлиево. Жената ми каза че имат Тулузка кръв показа ми на снимка родителите и приличаха на Тулузки но мъжкия беше бял може ли да са ги кръстосали с Ендемски гъски? Поне на такъв оприличих мъжкия. Като бяха по малки още не оперени имаха гуши и големи торби по-скоро приличаха ма тлъстинки около краката но ми направи впечатление че са шаршни а знам че Тулузките са сиви само корема е бял ои по опашката имат бяло. Но карай големи образчета са :D А какво мислиш за лебедите и померанките ? Лебедите също са кръстосани с кафеви женски и бял мъжки.Кога им пониква рогът? Ти отглеждаш ли гъски ? Дай малко инфо за тях кога проносват че няма информация в интернет.
kapriznoto_patence
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:15 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот Cabral » Чет Сеп 06, 2012 11:58 pm

Толузки съм отглеждал много отдавна, това ми бяха първите животни. Редно е да започнат да снасят края на зимата. Снасят малко, в добре гледани и селектирани стада може да снесат и 30-40 яйца, но за нашите условия, ако стигнеш 20-25 и изкараш 10-12 гъсета за първа година ще е добре. Предвиди един мъжки на 3 женски и водна площ. Спокойни са, което при гъските е много важно, те като цяло са проклети твари.
Лебедоподобните гъски са диви и са дали името на домашни, които приличат на тях. Не знам дали някъде казват лебедоподобни на определен домашен вид, тука тока с това име се наричат африканските и китайските гъски. Най-лесно се разпознават по размера, африканските са доста по-големи, със зъл нрав и снасят по-малко. Тук мисля, че има доста китайски, които са добри гъски и снасят повече от останалите, може да стигнат и до 35-40 през първата година и домашни условия, при добро отглеждане без проблем снасят 50-60 яйца, даже се пише, че някой стигали 90-100. "Рогът" ше започне да личи след няколко месеца и расте дълго време, не съм сигурен, но май съм чел за 4-5 години, като при мъжките е доста по-голям.
Тука, в някоя от темите, има писано за померанските, някой беше внесъл хубави птици от Германия. Иначе снасят малко, първата година 15-20, после 25-30 яйца е нормално.
Трябва да разпиташ за мътенето, тука има много майстори, аз не съм специалист в тази област.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот kapriznoto_patence » Пет Сеп 07, 2012 1:00 pm

Благодаря за информацията ! И да наистина видях в интернет че (лебедите) както ги нарекох всъщност са Африканските гъски или Китайски гъски са доста агресивни и проклети нападат всичко даже налитат на каракачанеца ми. Вчера цялото стадо като наобиколиха най- малките направо за малко да ги изядът. :shock: Благодаря ти отново ще попитам за мътенето. Мисля че те мътят ако не греша 28-31(34) дни, но пък ние имаме инкобатор за всеки случей ако не легнат а и днес си купих книга за люпене на яица от домашни птици поне ще ми е от полза.
kapriznoto_patence
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:15 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот qnakiev » Пон Сеп 17, 2012 8:22 pm

Ето и моя померанец ,това чист син от първите помаранки на Благо ,много кротко животно и страшно привързано към хора !Гъсето е на 5 месеца !Изображение :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Вашите гъски

Мнениеот kanar4e75 » Нед Сеп 30, 2012 2:10 pm

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/203/dsc0004ix.jpg/][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/231/dsc0005da.jpg/][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/526/dsc0006huy.jpg/]Моите хубавци :cool:
kanar4e75
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 8:38 pm


Re: Вашите гъски

Мнениеот qnakiev » Нед Сеп 30, 2012 3:27 pm


Някой има ли женска гъска за продан ,без значение породата тоест селска ! :D
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Вашите гъски

Мнениеот kanar4e75 » Чет Дек 20, 2012 10:15 pm

:cool: класика
kanar4e75
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 8:38 pm

Re: Вашите гъски

Мнениеот Cabral » Пет Дек 28, 2012 6:40 pm

Истинско удомолствие е да гледаш прекрасните тоулзки на Канарче и Янакиев. Ако не е тайна продавате ли малки или яйца?
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Следваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта