Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


вода за патиците

Модератори: nikigeen, yuri

вода за патиците

Мнениеот teodora2204 » Пет Яну 25, 2013 12:32 am

Здравейте на всички ! От скоро имам патици , направих им и езерце в което да плуват. Въпросите ми са. На колко време сменяте водата? С какво и как дезинфикцирате езерото, добавяте ли някакви препарати във водата? Отделно слагате ли им вода чиста или с витамини или пият от тая в езерото и ако е така не е ли опасно са здравето им ( въпреки че те ще пият от където си искат)? С водата от езерото ще могали да поливам зеленчуците и ягодите и не е ли опасно да се предаде някоя болест на нас или е по-добре да поливам овошките ? Надявам се да споделите вашия опит.
teodora2204
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 11:31 pm

Re: вода за патиците

Мнениеот didryanovski » Съб Яну 26, 2013 8:25 pm

Поливай няма никакъв проблем. Поддържай езерото винаги чисто. Бъди сигурна че патетата пият от езерото поради тази причина им осигурявай винаги чиста вода в езерото.
Аватар
didryanovski
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 11:37 pm
Местоположение: Айтос

Re: вода за патиците

Мнениеот qnakiev » Нед Яну 27, 2013 10:41 pm

teodora2204 написа:Здравейте на всички ! От скоро имам патици , направих им и езерце в което да плуват. Въпросите ми са. На колко време сменяте водата? С какво и как дезинфикцирате езерото, добавяте ли някакви препарати във водата? Отделно слагате ли им вода чиста или с витамини или пият от тая в езерото и ако е така не е ли опасно са здравето им ( въпреки че те ще пият от където си искат)? С водата от езерото ще могали да поливам зеленчуците и ягодите и не е ли опасно да се предаде някоя болест на нас или е по-добре да поливам овошките ? Надявам се да споделите вашия опит.

Не вярвам да се разболеят от нещо ,патиците са издържливи животни пък и обичат винаги да пият от мръсната вода ,аз все още не съм циментирал на моите волиерата и когато завали дъжд ,вместо да пият от езерото пият от калната вода ,за това че не се притеснявай !Моите им дезифинкцирам езерото само лятото ,смисъл изпразвам езерото ,с една телена четка изтърквам цялото езеро и с малко доместус ,после изкарвам животните да не пият от него докато се понакисне с препарата ,след което го изполивам добре с вода и го оставям да изсъхне да не остане препарат (та за това го правя лятото или поне когато е топло),във водата не добавям никакви препарати !Веднъж през седмицата слагам отделно ,витамини или селед - профилактично !Като цяло сменям водата на седмица ,понякога и на 2 -3 дни когато видя че водата е мръсна !Поздрави и дано съм ти бил полезен! :drinks: :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта