Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Специфика при отглеждането на гъски

Модератори: nikigeen, yuri

Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот wetrelaks » Нед Дек 08, 2013 9:48 pm

Здравейте , не съм гледал гъски до сега и не знам какви условия да им предоставя , за да се чувстват комфортно . От размерите на кокошарника до покупката им ,изхранване и други . Имам две вани които мога да ги закопая в земята за да се къпят , но съм до тук . Също и дали е възможно да съвителстват с кокошки примерно ?
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот wetrelaks » Вто Дек 10, 2013 8:38 pm

Също от къде мога да си купя гъски , и всички подробности около тях . Благодаря предварително .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот TK3C-74 » Вто Дек 10, 2013 10:10 pm

потърси си гъски в продавалника или други подобни сайтове, а с отглеждането ще се учиш в движение.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот ElGato » Вто Дек 10, 2013 10:47 pm

Важното е да знаеш за какво ще ги гледаш-месо,яйца,пух,красота и т.н.,каква порода искаш-леки ,средно тежки или тежки, мястото зависи от бройката,ако е тясно,ще се бият,ако ги гледаш за разплод задължително водоемче особено ако е тежка порода . Можеш да ги гледаш с кокошки но да е по-широко ,защото като почнат да мътят гъските стават зли и кокошките могат да пострадат даже и ти . По това време гъсета няма-на пролет,ако си близо до Пловдив на пролет ще ти дам. Но това с две приказки не може да научиш,по-добре питай и което знаем ще ти кажем.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот wetrelaks » Пет Дек 13, 2013 9:33 pm

ElGato написа:Важното е да знаеш за какво ще ги гледаш-месо,яйца,пух,красота и т.н.,каква порода искаш-леки ,средно тежки или тежки, мястото зависи от бройката,ако е тясно,ще се бият,ако ги гледаш за разплод задължително водоемче особено ако е тежка порода . Можеш да ги гледаш с кокошки но да е по-широко ,защото като почнат да мътят гъските стават зли и кокошките могат да пострадат даже и ти . По това време гъсета няма-на пролет,ако си близо до Пловдив на пролет ще ти дам. Но това с две приказки не може да научиш,по-добре питай и което знаем ще ти кажем.

Страхотно , имам познати от Пловдив и като им ходя на гости ще се възползвам да си купя . Трябва обаче някакви координати,адрес . Гледат ми се пуйки за месо , смятам да заградя площ от 80 кв . Имам две вани които мога да зария в земята . Гъсарника да е с размери 3 на 2,5 метра.Имам го готово като помещение. . Кацалки трябва ли да им правя . С какво да ги храня . Местото ми граничи с река, но ме е страх да не ги откраднат или куче да не ги нарани . Няма да мога да ги наблюдавам през деня в делнични дни . Също как се колят,месото вкусно ли и е? ( Гледах пуйки бройлери това лято и определено бях разочерован от вкусовите им качества ) .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот ElGato » Съб Дек 14, 2013 9:17 am

Значи пуйките бройлери нямат нищо общо с обикновената пуйка , месото е много по вкусно от бройлерите , просто трябваше да си вземеш домашни пуйки и да ги угоиш стават по-бавно но са по-вкусни. Що се отнася до гъските , първо не им трябват кацалки :D , второ спокойно можеш да ги пуснеш да плуват те могат да се пазят , като пораснат разбира се , уникални пазачи са куче не ти трябва , ако приближи непознат човек и животно такава врява вдигат че ще се чуят и в ада , пък и вечер не спят ами будуват поне един будува :D , така че не се притеснявай за кражба освен ако някой авджия не ги гръмни де :D иначе трудно да ги хванат. пък като ги гледаш пуснати по-добре нарастват , няма да се бият и най-важното сами ще си намират паша и няма да ги тъпчеш толкова с фураж . Що се отнася до храненето те не са претенциозни , само в началото почваш със стартер около месец , после минаваш малко на гроуер и после зърно и всякакви зелении и отпадъци от вкъщи.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот ElGato » Съб Дек 14, 2013 9:20 am

На пролет живот и здраве ще ти пиша ако искаш малки , стига гъсоците да не ме посрамят и си свършат съпружеските задължения :wink:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Специфика при отглеждането на гъски

Мнениеот wetrelaks » Нед Дек 15, 2013 9:41 pm

ElGato написа:На пролет живот и здраве ще ти пиша ако искаш малки , стига гъсоците да не ме посрамят и си свършат съпружеските задължения :wink:

Определено напролет ще те притесня :) , благодаря ти .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта