Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Басейн за патици

Модератори: nikigeen, yuri

Басейн за патици

Мнениеот oitzpower » Вто Яну 14, 2014 10:02 pm

Изчетох доста неща из форума,но нищо конкретно.Някой да ми каже личния си опит за направа на басейн за патици или поне да ме насочи...Благодаря предварително!
oitzpower
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 30, 2013 9:00 pm

Re: Басейн за патици

Мнениеот TK3C-74 » Вто Яну 14, 2014 10:31 pm

ето няколко насоки. трябват ти права лопата, цимент, баластра, търпение и най-важното ВЪОБРАЖЕНИЕ.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Басейн за патици

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Яну 14, 2014 10:55 pm

Вместо цимент може да ползваш найлон над който да сложиш винил от бил бордове,но само найлон недей слагай че патиците го късат.
Пробно пълнене
Изображение
Вече пооправено и след 5-7 дни със скъсан найлон
Изображение
Вече с нов найлон и винил
Изображение
Добре е да направите гьола на нива. На най долното ниво се събира тинята и остатаците от зеленината която вкарват във водата,а на горното ниво се поставя помпата за източване на гьола че на ръка е зор.При мене помпата е потопяема Райдер.Пак има ръчно изхвърляне на тинята но е дестина кофички.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Басейн за патици

Мнениеот diso » Сря Яну 15, 2014 8:57 am

Ако дворът на патиците е над нивото на градината, бих направил басейна над нивото на двора, с тръба за източване над нивото на тинята. Тръбата трябва да е с малък диаметър, за да може да и се поставя маркуч и с много лек наклон.
Така, хем спестяваш копане и помпа, хем източваш бързо и удобно, а водата отива за поливане.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Басейн за патици

Мнениеот oitzpower » Сря Яну 15, 2014 3:04 pm

Благодаря на всички за отговорите! Бих предпочел да е от бетон,тъй като патиците имат нокти и найлона ,колкото и да е дебел,ще го скъсат.Винил откъде да взема??Продава ли се? Бетонов басейн-да слагам ли арматура при изливането?? Как да се справя с просмукването на водата през бетона?....Тези въпроси ме интересуват най-вече. Благодаря!
oitzpower
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 30, 2013 9:00 pm

Re: Басейн за патици

Мнениеот diso » Сря Яну 15, 2014 4:53 pm

Що се отнася до просмукването на вода в бетона, има си добавка, с която се предотвратява просмукването. В строителните магазини и хипермаркети ще я знаят.
За нуждата от арматура не мога да се произнеса, но мисля, че е по-добре да има.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Басейн за патици

Мнениеот stoian_p2 » Чет Яну 16, 2014 12:59 pm

diso написа:Що се отнася до просмукването на вода в бетона, има си добавка, с която се предотвратява просмукването. В строителните магазини и хипермаркети ще я знаят.
За нуждата от арматура не мога да се произнеса, но мисля, че е по-добре да има.

За направянето на басейна за патици се продава специално гумирана подложка за басейни,аз си купих от Baumaks,като широчината на ролката е 6м,а за дължината ти я режат колкото искаш.Цената му беше 10лв. на квадратен метър.Вече пет години го ползвам и нямам проблем и не се е пробил като в басейна ми плуват основно гъски.Ако решиш да използваш тази подложка трябва да си изкопаеш мястото според това колко да ти е широко и дълбоко като се съобразяваш с размера на подложката,заравняваш пръста от долу като гледаш да няма камъни корени и други твърди и остри предмети.След като застелиш басейна и го напълниш с вода подложката сама си приляга по формата на басейна и си остава така.За източването се използва потопяема помпа,до колкото може да източи водата и накрая на рака с кофичка се изгребва всичко което са оставили или довлякли в басеина водоплаващите.
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

Re: Басейн за патици

Мнениеот qnakiev » Сря Яну 22, 2014 12:32 am

oitzpower написа:Благодаря на всички за отговорите! Бих предпочел да е от бетон,тъй като патиците имат нокти и найлона ,колкото и да е дебел,ще го скъсат.Винил откъде да взема??Продава ли се? Бетонов басейн-да слагам ли арматура при изливането?? Как да се справя с просмукването на водата през бетона?....Тези въпроси ме интересуват най-вече. Благодаря!

Арматурата е задължителна ,моя басейн е с арматура и не съм слагал нищо допълнително към бетона ,вече 2 години и не просмуква вода!Поздрави! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Басейн за патици

Мнениеот krumov » Сря Яну 22, 2014 10:18 am

oitzpower написа:Благодаря на всички за отговорите! Бих предпочел да е от бетон,тъй като патиците имат нокти и найлона ,колкото и да е дебел,ще го скъсат.Винил откъде да взема??Продава ли се? Бетонов басейн-да слагам ли арматура при изливането?? Как да се справя с просмукването на водата през бетона?....Тези въпроси ме интересуват най-вече. Благодаря!

Ако взимаш готов разтвор да е марка 200,сложи си арматура и вибрирай добре.След седмица нанеси
два слоя Хидрозол и си готов,успех :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Басейн за патици

Мнениеот oitzpower » Пет Яну 24, 2014 3:54 pm

krumov написа:
oitzpower написа:Благодаря на всички за отговорите! Бих предпочел да е от бетон,тъй като патиците имат нокти и найлона ,колкото и да е дебел,ще го скъсат.Винил откъде да взема??Продава ли се? Бетонов басейн-да слагам ли арматура при изливането?? Как да се справя с просмукването на водата през бетона?....Тези въпроси ме интересуват най-вече. Благодаря!

Ако взимаш готов разтвор да е марка 200,сложи си арматура и вибрирай добре.След седмица нанеси
два слоя Хидрозол и си готов,успех :drinks:

Благодаря!!Точно този отговор исках!!
oitzpower
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 30, 2013 9:00 pm


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron