Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Инкубиране на гъши яйца

Модератори: nikigeen, yuri

Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Чет Окт 09, 2014 10:50 pm

Здравейте,взех от един приятел румънски инкубатор с който си инкубира кокоши и пъдпъши яйца . 100 лева го е плащал за 41 кокоши . Ако зареда гъши яйца има ли шанс да излезе нещо при положение че няма реле за намаляване на температурата а изписва на дисплея постоянно 39 градуса. При яйцата не съм я мерил но ми каза че е 37,5 ,37,8.
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Чет Окт 16, 2014 8:37 pm

Здравейте отново , от въпросния инкубатор изкарах 15 поленца от 20 яйца . Едното пиленце е с криво краче . Заредих 10 гъши яйца и сега ще видя дали ще излезе нещо . Обръщам ги всеки ден и ги охлаждам както пише в таблиците в нета , но температурата на инкубатора изписва постоянно 38,8 . Ще пиша дали ще излезе нещо .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот bogorodoff » Пет Окт 17, 2014 10:19 pm

wetrelaks написа:Здравейте,взех от един приятел румънски инкубатор с който си инкубира кокоши и пъдпъши яйца . 100 лева го е плащал за 41 кокоши . Ако зареда гъши яйца има ли шанс да излезе нещо при положение че няма реле за намаляване на температурата а изписва на дисплея постоянно 39 градуса. При яйцата не съм я мерил но ми каза че е 37,5 ,37,8.


На тези инкубатори също може да се "бъзика" температурата. От дясната страна на кутийката , в която е управлението и термометъра има отвор около 6-8мм. там се вижда оста на терморегулатора, въртиш обратно на часовниковата стрелка и намаляш( до като уцелиш).
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Нед Окт 19, 2014 12:59 am

Благодаря ти за бързия отговор . Намалих я веднага на 37,8 . Надявам се да не е било късно . има още 24 дена до края на инкубацията.
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Нед Ное 09, 2014 11:34 pm

От 9 яйца които трябваше да се излюпят на 12 ноември 6 се оказаха неоплодени а останалите 3 се люпят с 2 дена по рано. Надявам се гъсетата да са здрави . В инкубатора има още 3 оплодени яйца но тях ги слагах последователно 10-тина дни след първото зареждане . Ще пиша какво се случва . Между другото видях че в полога на гъските има нови 5 яйца , ако не легне гъската може да ги сложа и тях в инкубатора.
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Пон Ное 10, 2014 10:11 pm

Явно съм изпекъл гъсетата , още не могат да се изправят прави , а минаха 24 часа от излюпването .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Вто Ное 18, 2014 10:58 pm

Здравейте , само какъв монолог си заформих . След излюпване какви лекарствада дам на гъсетата . При неправилно инкубиране поради висока температура резултата е от 3 яйца 3 гъсета с шпагат , две веднага след люпенето а третото след 4---тия ден при положение че му им дадох цикловерт за с;ед излюпването . От следващите яйца засега имам и здраво гъсе но нека да мине малко време защото е още на 4 дни . Какво да му дам ? антибиотик,йод,витамини ? Помагайте ,има ли някой в този форум ?
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот diso » Сря Ное 19, 2014 8:57 am

Бих искал да помогна, но никога не съм имал подобни проблеми и не съм се интересувал от това.
Винаги гъсетата са ни се люпили здрави и са изкарвали без никакви лекарства и никакви болести.
Дано някой да може да ти помогне!
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 19, 2014 12:15 pm

Цикловерта не струва , Дай електролит./използва се при пощенските гълъби при завръщане от полет. При транспорт на животни /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот stoianov » Сря Ное 19, 2014 8:57 pm

Dr. Velev написа:Цикловерта не струва , Дай електролит./използва се при пощенските гълъби при завръщане от полет. При транспорт на животни /

Ама цикловерта по принцип ли не струва, или само в случая.? :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Нед Ное 23, 2014 11:06 pm

Здравейте , след като от 3 оплодени яйца излезнаха гъсета, 2 бяха с парализирани крака и се наложи да им прекратя мъките . 3 -тото легна като жаба след 4-тия ден и след консултация с няколко ветеринари реших на своя глава да му инжектирам' био селед н' подкожно и му направих шина от дебело парче плат за да не му нарани крачетата така че да си ги събере и да застане право . На 3-тия ден му махнах шината и то стоеше с прибрани крака само . Понеже бях слагал последователно още няколко яйца през ден започнаха да излизат още гъсета . Сега имам общо 4 , най-голямото на 14 дена а най- малкото на 1 ден . Отоплявам ги с рефлекторна лампа , храня ги със стартер за пуйки и пилета за разнообразие . Давам им по малко млечка от двора(поне докато я има) и има слагам във водата selen e и sb3 по схема 4 дни им давам после 3 ще почиват после 3 дени витамини и аминокиселини и след 3 дни отново selen e с sb3 . В нета пише че selen не се дава преди 14-тия ден но се наплаших а и единя ветеринар ми каза че нямало проблем .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: Инкубиране на гъши яйца

Мнениеот wetrelaks » Нед Ное 23, 2014 11:09 pm

Специални благодарности на колегата bogorodoff , без него нямаше да имам и тези малчовци .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Следваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron