Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Патици

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот soikata » Пет Мар 20, 2009 12:15 pm

Аз имам същият проблем. Знам че при патетата има двойки които пронасят след 3-4 години. Обикновенно новите патета са на 1-2 години но мое лично мнение е проблема с ампутираните крила. Нашите волиери са сравнително малки и нововнесените патета се стресират от трудното предвижване. Добре им се отразява ако езерото е в двор и естествен плавен откос на водоема но това е свързано с голяма площ и не всеки може да го постигне. А не трябва да забравяме и пълната им безпомощност за самозащита при това състояние.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот nikola_rs » Пет Мар 20, 2009 10:51 pm

soikata написа:Аз имам същият проблем. Знам че при патетата има двойки които пронасят след 3-4 години. Обикновенно новите патета са на 1-2 години но мое лично мнение е проблема с ампутираните крила. Нашите волиери са сравнително малки и нововнесените патета се стресират от трудното предвижване. Добре им се отразява ако езерото е в двор и естествен плавен откос на водоема но това е свързано с голяма площ и не всеки може да го постигне. А не трябва да забравяме и пълната им безпомощност за самозащита при това състояние.
Здравей Ванка!!!Къде се губиш напоследък,как са птичките?
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот soikata » Сря Мар 25, 2009 11:49 am

Здрасти Ники. До сега разглеждах форума но не се бях регистрирал. Сега съм в очакване да започнат да снасят пернатите, но при нас все още е много студено и почти всеки ден вали сняг. Патетата видимо са добре. Загубих една двойка сребърни бахамки, но здраве да е. Предполагам че са яли от изпражненията на плъховете защото започнаха да серат кръв и на другия ден и двете умряха. Тези гадове влизат на всякъде и се чудя как да се спасявам от тях. С нетърпение очаквам тази година дали хималайския монал ще пронесе. С фазаните и пауните съм добре като поколения но с патетата съм гола вода вече три години. Много слаба работа. На мнение съм да си оставям мой излюпени и да разчитам след 2-3 години. Ако успея искам внесените ампутирани да преместя в едно езерце на двора но нещо още не може да му дойде ред да го направя.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот nikola_rs » Сря Мар 25, 2009 7:05 pm

Aз се сдобих със седлови,елиот и хуме да видим само дали ще извадим
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikigeen » Сря Мар 25, 2009 7:26 pm

Предполагам с последното имаш предвид Хюмов фазан.Ако е така дай да го видим в темата съответна
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikola_rs » Сря Мар 25, 2009 8:13 pm

Аз съм ги качил там.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikigeen » Чет Мар 26, 2009 7:32 pm

Не видях хюмов ,затова
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikola_rs » Чет Мар 26, 2009 7:44 pm

а пропуснал съм ги
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Патици

Мнениеот bojilov » Вто Апр 14, 2009 11:02 pm

Здравейте!
Готин форум-интересно че чак сега попадам на него и не го бях забелязал в българското интернет пространство досега.
Обикновена домашна патица (не от тия от декоративните породи).От сумати години гледам-и такова нещо виждам за сефте-от 2-3 дни не яде изобщо и страни от останалите-бяга от тях.
Дава и се ядене всякакво-не го и поглежда.
Мислих да не е да е наплашена нещо,да са я били други от стадото и затва да има такова поведение,но тоя вариант не ми се вярва много-много-и на нея само отделно да и се даде-пак не яде,отделно че това е най-едрата от всички женски,по размери е колкото патоците,така че варианта някой да я ступа ми се вижда не особено вероятен.
Абе абсолютна "гладна стачка".Иначе на вид е жива,не е омърлушена,няма вид на болна,не и е настръхнала перушината.Ходи,не е да се е залежала.Обаче отказава изобщо да яде.Като я хвана гушата и е празна.
По съвет на ветеринарен доктор тук от нета(тук е малък град и няма ветеринар в града,ебаси :( ) взех да им давам и на нея и на останалите тиловет.Но не мога да му намеря дозировката.Сега съм го направил-3 равни лъжички за кафе (от тия най-ситните железните лъжички,дето са по сервизите с изографисаните дръжки с разни гравюри и финтифлюшки)-та 3 такива равни лъжички на 5 литра вода.
Това добре ли е?
Говоря за тиловет на прах.
Патиците са средни на големина-възрастни (на около година и десет месеца).Общо 12 бройки.Другите видимо са здрави.
Утре мисля да добавя към водата и някакви витамини.А като мине курс 3 дена с тиловет да ги обезпаразитя за вътрешни паразити.
Така добре ли е?
Нещо друго-някой ако има някакви съвети,насоки и т.н.-да помага.
Аватар
bojilov
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 6:57 pm

Мнениеот fridolina » Сря Апр 15, 2009 10:01 am

Божилов, здравейте и добре дошъл!
Ще преместя темата Ви, но не защото е в неправилен раздел, а за да е по-сигурно, че ще я видят хората отглеждащи такива птици.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Сря Апр 15, 2009 3:53 pm

Здравей и от мен. Не ми стана ясно какъв вид ти са точно патиците,но ако са удомашненият вариянт на дивата зеленоглава патица положението е следното.В гените на тези птици е заложен истинктът към миграция(прелетът) Колкото и да са далече от дивите си роднини много от патките го изпитват по това време на годината. Факт е ,че когато птиците правят ПРОЛЕТНИЯТ си прелет много от тях намалят храненето с около 80%. Държат се странно,често пляскат с крила,грачат и през ноща са активни.Това трае около седмица две и после всичко си идва на мястото.Ако си сигорен ,че проблемът не е свързан със здравето на птицата ти, има голяма вероятност да е това.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот bojilov » Сря Апр 15, 2009 6:09 pm

Нормални домашни патки дето хората ги ползват за ядене,а аз ги ползвам за красота на двора и не ги ям.
Сиреч-каки-кемпбъл и руански.
Сиреч-ето такава,като на снимката-за женската говоря-
Изображение
Лошото е и друго.Тиловета им го издадах и свърши за няма и ден.Просто толкоз беше останало в бурканчето.
Сега в града че и в съседния град никъде не мога да намеря тиловет на прах.
Дадаха ми едно чудо-пак на прах-Колитеравит ли и Политеравит ли е-така и не мога да го разчета-в найлоново пликче е отсипано от оригиналната опаковка в аптеката.Друго няма в града.Това чудо става ли да продължа от утре лечението с него и как се дава?
Казаха ми по една пак от тия най-малките железните лъжички със изографисаните дръжки,дето са за кафе-та една такава равно напълнена на литър вода-сиреч пак като предното.Ама да питам,че тука ветеринарната помощ е под всякаква критика и хич им нямам вяра.
Иначе за тиловет обикалях навсякъде и нищо.
Аватар
bojilov
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 6:57 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта