Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблемно патенце

Модератори: nikigeen, yuri

Проблемно патенце

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 11:04 pm

Едно от патенцата ми не можа да се излюпи самичко , та се наложи да помогна .
Мъничето е вече на 2 дни , но още ми е проблемно - не може да стои както трябва на крачетата си като тръгне на някъде пада по гръб и не може да се обърне , пък и неще да се храни .

И най- проблемното е , че не мога да го оставя само в къщи и трябва да го взимам с мен на работа . . .

Отгледала съм много патици , но досега такъв проблем не е съществувал , затова се обръщам към вас :

Някой да е имал подобен случай или да знае съвет ?

( патенцето е люпено от майката )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Патенце

Мнениеот Paulina » Чет Май 28, 2009 5:21 pm

Благодаря на всички ,

които проявиха интерес към въпроса и специално благодаря на този , който ми отговори !

Моля , останалите да не си правят труда да пишат отговор - отивам да погреба мъничето ! ! !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Чет Май 28, 2009 6:03 pm

Гледайки огромния потъмнен шрифт имам чувството ,че си поредната обидена от това ,че не ти е отговорено навреме.
Имайте предвид преди да започнете да се сърдите ,че голяма част от нас са на работа през деня и евентуално (аз например ) имам съвсем малко време колкото да погледна за нови мнения ,но не и да пиша ,правя го вечер.
Не знам от кога гледаш водоплаващи ,но този проблем е толкова често срещан и не само при тях ,че просто нямам думи .И колкото често се среща ,толкова и причините са много .Преди да бях ти помогнал евентуално ,щях да задам поне десетина въпроса и щом не желаеш няма да го правя.Само мога да добавя ,че най-честият изход е смъртта на малкото.При подобни проблеми има и оцеляващи,но винаги остават с дефект и гледката на такова пиле е мъчение просто за самия теб.И както си говорехме с Емо от Благоевград като идва в нас преди няколко дни ,по-добре е да го унищожиш докато все още не си привързан отколкото да му гледаш мъките.Преди време когато отглеждах и аз патици ,такива съм ги оставял на майката и тя сама ги тъпче и бие,докато не ги унищожи
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Чет Май 28, 2009 6:13 pm

Не се сърдя на никого , само изказах благодарността си ( все пак въпроса е прочетен ако не се лъжа над 50 пъти ) !

Водоплаващи гледам от около 7 години , но наистина не се бях сблъсквала с този проблем , затова не знам колко е чест . Знаех , че малкото нямаше да оцелее , това ми беше ясно , но не можех да го оставя просто така . . .

И ако имах някой , който можеше да му прекрати мъките щях да му го дам . . .

Благодаря ти , все пак ! Ако искаш задай си въпросите - може други да научат нещо по този проблем . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikola_rs » Чет Май 28, 2009 6:24 pm

Paulina написа:Не се сърдя на никого , само изказах благодарността си ( все пак въпроса е прочетен ако не се лъжа над 50 пъти ) !

Водоплаващи гледам от около 7 години , но наистина не се бях сблъсквала с този проблем , затова не знам колко е чест . Знаех , че малкото нямаше да оцелее , това ми беше ясно , но не можех да го оставя просто така . . .

И ако имах някой , който можеше да му прекрати мъките щях да му го дам . . .

Благодаря ти , все пак ! Ако искаш задай си въпросите - може други да научат нещо по този проблем . . .
При мен този проблем също е често срещан специално за патиците и ака някои ви каже че го няма този проблем специално за мандаринки и каролинки не му вярвайте.Просто нз как се получава и как се лекува но винаги има няква смъртност при патиците и то първите дни още като се излюпят.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот bojilov » Нед Май 31, 2009 11:06 am

Имат си разни вродени увреждания и е нормално да имат такава смъртност,както и при всички новородени-било патета,пуйчета,кучета,котки,хора.
Не съм на мнение че е непременно смъртоносно.Освен при някое сериозно вродено увреждане,разбира се.
Храненето е много важно в случая според мене-в ръката натрошен желтък и пред човката насила,докато почне да яде.Вода също така насила пред човката.Паданията настрани и назад в рамките на втория,третия ден след захранването отшумяват.
Също така съм наблюдавал при такива патета и сънливост.Заспиват прави и падат настрани...
Иначе като цяло после обикновено си порастват и няма грижи.
В момента имам един такъв паток,който по нищо не можеш да го познаеш.Даже ходи най-наперен от всичките.
Разбира се пак зависи от това за какво вродено увреждане иде реч-може и нищо да не помогне.
Квото е-то белята вече е станала,но пък може написаното на някой друг утре да му е от помощ.
Аватар
bojilov
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 6:57 pm

Мнениеот Paulina » Нед Май 31, 2009 2:03 pm

bojilov написа:Имат си разни вродени увреждания и е нормално да имат такава смъртност,както и при всички новородени-било патета,пуйчета,кучета,котки,хора.
Не съм на мнение че е непременно смъртоносно.Освен при някое сериозно вродено увреждане,разбира се.
Храненето е много важно в случая според мене-в ръката натрошен желтък и пред човката насила,докато почне да яде.Вода също така насила пред човката.Паданията настрани и назад в рамките на втория,третия ден след захранването отшумяват.
Също така съм наблюдавал при такива патета и сънливост.Заспиват прави и падат настрани...
Иначе като цяло после обикновено си порастват и няма грижи.
В момента имам един такъв паток,който по нищо не можеш да го познаеш.Даже ходи най-наперен от всичките.
Разбира се пак зависи от това за какво вродено увреждане иде реч-може и нищо да не помогне.
Квото е-то белята вече е станала,но пък може написаното на някой друг утре да му е от помощ.


От мен благодаря !

Дано наистина това помогне и на други !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikola_rs » Пет Юни 05, 2009 1:48 pm

Bojilov незнам за какви патици говориш но специално за мандаринките не помага.Пробвал съм и този вариант но насила не става.При обикновени домашни патици съм съгласен но за диви не.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблемно патенце

Мнениеот qnakiev » Пон Авг 01, 2011 9:23 am

И аз мисля като колегата който е писал преди мен!При дивите патици не е така както при домашните и на мен тази година три патета ми умряха, сега им давам селед и витамини и ще видя резултата!Ако не помогне ще изгубя цялото люпило :( !Хубаво е ,че при теб е било само едно патето! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Проблемно патенце

Мнениеот qnakiev » Пон Авг 01, 2011 9:27 am

Но вече няма значение, това е било преди две години :cool: !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Проблемно патенце

Мнениеот diso » Сря Май 30, 2012 12:17 pm

Темата е старичка, но мисля, че имам какво да добавя.
На вече умрелите патета и други пилета не можем да помогнем, но може да се спасят навреме повече за в бъдеще.
Такива "повреди" обикновено се получават, когато яйцата са били претоплени - най-често, при мътене на твърде малко яйца и при висока температура около гнездата. За да се избегне това, по принцип, трябва да се налагат достатъчно яйца - колкото може да поеме майката.
Когато започне люпенето, трябва да се следи как върви при всяко едно яйце. Често майките сами помагат на малките, но понякога не успяват да се справят. Затова, ако някое яйце твърде дълго - до 3-4 часа, не показва развитие на излюпването, е добре да се помогне с леко разчовъркване на черупката, за да му се дде възможност само да се справи. Ако отново няма развитие, се помага още, като се внимава, при отлепване на ципата от патето/пилето да не се получават кръвоизливи. Това е знак, че мястото още не е готово за отлепване и се спира отварянето. След час-два пак се проверява... И така - до излюпването.
Резултатът е, че се спасяват доста малки, които иначе биха умрели.
В описания случай, мисля, че не е имало сериозен шанс за оцеляване на малкото.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron