Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот stoianov » Нед Фев 12, 2012 1:33 pm

smsmn написа:
Paulina написа:
smsmn написа:А аз си мислех, че е фараон, но съм пълен лаик и абсолютно наченаещ ентусиаст.

От къде си взел яйцата ?

Гледаме, като домашен любимец една декоративна кокошка (вече е на 6год.), която снася и мъти като часовник. Почти всяка година измътва по някое пиле (досега е мътила само кокоши яйца), а миналата година и сложих 10 яйчица от пъдпъдъци, които взех по 20 ст./бр. от една женица на пазара за животни в Шумен . Надявам се пак да се появи, защото даже не знам от къде беше, че да му намеря ежче. Това с пъдпъдъците беше един експеримент, но пък много се запалихме покрай тях. Ще ви покажа и някои снимки.

Изображение
Изображение
[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2765/12355472339948459901329039214CPmpukrvOqE8pOxio7TR.JPG][img]
[/quote]

:| :| :|
Много добри условия си им създал.Много хубави клетки!!!
Още веднъж :| и дано повече хора като теб си гледат така животните.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот smsmn » Нед Фев 12, 2012 10:25 pm

TK3C-74 написа:сериозни габарити, почти колкото яребица. да са ти живи и здрави. пиши вече само в темата за японските, че четем едно и също на две места :cool:

Няма да пиша повече тук. Габаритите му са си съвсем нормални, просто ръката е на дъщеря ми и се създава такова впечатление.
smsmn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 6:54 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот swetlana » Съб Фев 25, 2012 8:26 pm

Здравейте, можете ли да ми кажете от къде да си купя китайски пъдпъдъци ,защото имах един мъжки който умря тази сутрин и сега детето плаче а пък и на мен ми е тъжно. Моля ако някой има за продажба или знае от къде мога да купя ,нека да пише. Благодаря Ви предварително.:)
swetlana
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 8:13 pm

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот Христо Коларов » Съб Фев 25, 2012 8:32 pm

naiko » Чет Фев 23, 2012 4:52 pm
подарявам 4бр.на 32 дена мъжки китайски пъдпъдъци ако разменим още по добре :cool:
тел. 0885531567 или на лични
Виж колегата тука. :cool:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Съб Фев 25, 2012 8:33 pm

Виж в обяви ,там има един приятел който подарява ,пише се naiko! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Съб Фев 25, 2012 8:34 pm

Хах ,Христо изпреварил си ме! :D
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Съб Фев 25, 2012 8:36 pm

swetlana написа:Здравейте, можете ли да ми кажете от къде да си купя китайски пъдпъдъци ,защото имах един мъжки който умря тази сутрин и сега детето плаче а пък и на мен ми е тъжно. Моля ако някой има за продажба или знае от къде мога да купя ,нека да пише. Благодаря Ви предварително.:)

А Вие само един ли имахте ?Много съжалявам за загубата му! :(
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Пет Мар 02, 2012 11:44 am

Здравейте отново ,благодарение на naiko вече съм притежател на чифт китайски пъдпъдъци!Та имам едно въпросче ,на колко месеца китайските са вече полово зрели ,гледам ги в къщи на температура 26 гр . в един кафез с размери 50 на 50 и висок 30 см ,сега са на 1 месец и половина ,че и отгоре!Благодаря предварително! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот renaun » Пон Мар 05, 2012 10:21 pm

Здравейте аз също съм нова и изкам да знам каква трябва да бъде гнездилката на китайските пъдпъдъци във волиера в съжителство с папагали корели ,вълнисти и гугутки смехуранки.Предварително благодаря
renaun
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 05, 2012 8:59 pm
Местоположение: Угърчин

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Вто Мар 06, 2012 12:21 am

Здравей ,ами пъдпъдъчката щом си избере някой ъгъл в който да снесе яйцата си ,започва да събира всичко което види около нея ,за това е хубаво там където си е избрала място да се слага сено и подобни тревички! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот renaun » Вто Мар 06, 2012 1:06 am

Благодаря,аз съм и сложила две касетки малки пълни със сено или да ги махна?Искам да попитам и още нещо ще си взимам и розели те дали биха съжителствали заедно с другите ми папагали/корели и вълнисти и гугутките/и пъдпъдъците волиерата е просторна но дали ще се появи агресия? :wink:
renaun
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 05, 2012 8:59 pm
Местоположение: Угърчин

Re: Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Мнениеот qnakiev » Вто Мар 06, 2012 8:12 am

Зависи от мястото и от характера на животното!От писането ти разбирам ,че е голямо място ,но и характера на животното трябва да се види!Ако искаш пиши в темата за папагалите! :wink: А до сеното няма смисъл да го слагаш в касетки ,гледай къде женската започва да снася и и добави малко сено отстрани след като легне ще събере всичкото сено около нея! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron