Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Paulina » Сря Ное 18, 2009 11:39 pm

serotoni написа:Успявала ли си с размножаването им ,без да използваш инкубатор?

Да , ще ти кача снимки .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Paulina » Чет Ное 19, 2009 12:08 am

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По едно време толкова се бяха размножили , че не знаех какво да ги правя !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот david_67 » Чет Ное 19, 2009 12:17 am

Аз имам японски утре ще кача снимки
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 9:46 am

Паулина,искам да питам при теб имаше ли проблем с перата при китайския пъдпъдък,защото моите стари чифтове имат лошия навик да се скубят.
А относно развъждането са истински машини за яйца.Едната бяла женска ми снася по два пъти в денонощие и получи пролапс на яйцепровода.В началото ги хранех с просо и други семена за малки птици,но откакто им дадох смески за пилета-финишер се пристрастиха към тях и не ядат друго.В момента хладилника ми е пълен с пъдпъдъчи яйца,защото ги спрях да мътят.Все още не мога да изчистя предните няколко люпила.Почти никой не проявява интерес към тях за закупуване.
В крайна сметка са много приятни птици,но се чудя как си успяла да задържиш малкото на пръста си,при положение,че скачат като бълхи още при излюпването :shock: .
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 9:59 am

А относно японският пъдпъдък-за тези,които не искат да го предоставят на някои гастрономи за консумация да не го оставят да мъти :nono: ,защото в момента имам по няколко във всяка волиера и дори немога да ги подаря на някой който няма да ги изяде.Просто няма такива желаещи,а на пазарите ги продават по 1 лв броя.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот nikib_koko » Чет Ное 19, 2009 10:10 am

d-r Ilchev написа:А относно японският пъдпъдък-за тези,които не искат да го предоставят на някои гастрономи за консумация да не го оставят да мъти :nono: ,защото в момента имам по няколко във всяка волиера и дори немога да ги подаря на някой който няма да ги изяде.Просто няма такива желаещи,а на пазарите ги продават по 1 лв броя.
докторе подарете ги на мен, аз от доста време искам да си взема няколко пъдпъдъчета, но в момента не разполагам със излишни парички за да си закупя. Иначе много ги харесвам и искам да си взема няколко заради яйцата защото имам малки дечица за да им давам от тези яйца :cool:
Аватар
nikib_koko
потребител
потребител
 
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:04 am
Местоположение: гр. Пещера

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 10:15 am

Няма никакви проблеми да ти подаря,но не виждам как ще дойдеш до Елин Пелин за да ги взмеш.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот nikib_koko » Чет Ное 19, 2009 10:52 am

d-r Ilchev написа:Няма никакви проблеми да ти подаря,но не виждам как ще дойдеш до Елин Пелин за да ги взмеш.
Докторе имам съученички от Елин Пелин. Заедно сме учили в Музикалното училище в Широка лъка. Така че :cool: ще се уговорим :wink:
Аватар
nikib_koko
потребител
потребител
 
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:04 am
Местоположение: гр. Пещера

Мнениеот vercho » Чет Ное 19, 2009 4:32 pm

d-r Ilchev написа:А относно японският пъдпъдък-за тези,които не искат да го предоставят на някои гастрономи за консумация да не го оставят да мъти :nono: ,защото в момента имам по няколко във всяка волиера и дори немога да ги подаря на някой който няма да ги изяде.Просто няма такива желаещи,а на пазарите ги продават по 1 лв броя.

докторе на мен няма ли да ми подарите един два чифта ра развъждане
:think:
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

Мнениеот nikib_koko » Чет Ное 19, 2009 4:41 pm

vercho написа:
d-r Ilchev написа:А относно японският пъдпъдък-за тези,които не искат да го предоставят на някои гастрономи за консумация да не го оставят да мъти :nono: ,защото в момента имам по няколко във всяка волиера и дори немога да ги подаря на някой който няма да ги изяде.Просто няма такива желаещи,а на пазарите ги продават по 1 лв броя.

докторе на мен няма ли да ми подарите един два чифта ра развъждане
:think:
е колега може ли първо на мен пък тогава за останалите че доктора ми обеща :cool:
Аватар
nikib_koko
потребител
потребител
 
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:04 am
Местоположение: гр. Пещера

Мнениеот Paulina » Чет Ное 19, 2009 5:44 pm

d-r Ilchev написа:Паулина,искам да питам при теб имаше ли проблем с перата при китайския пъдпъдък,защото моите стари чифтове имат лошия навик да се скубят.
А относно развъждането са истински машини за яйца.Едната бяла женска ми снася по два пъти в денонощие и получи пролапс на яйцепровода.В началото ги хранех с просо и други семена за малки птици,но откакто им дадох смески за пилета-финишер се пристрастиха към тях и не ядат друго.В момента хладилника ми е пълен с пъдпъдъчи яйца,защото ги спрях да мътят.Все още не мога да изчистя предните няколко люпила.Почти никой не проявява интерес към тях за закупуване.
В крайна сметка са много приятни птици,но се чудя как си успяла да задържиш малкото на пръста си,при положение,че скачат като бълхи още при излюпването :shock: .

Моите не се скубят - женската само по време на размножителният период е малко гологлава , но това е струва ми се при кокошевите е съвсем нормално . Имах обаче една лоша женска , която се научи да скубе перата на всички останали и веднъж опитала кръв не можа да се отучи . Моите не снасят и постоянно яйца - при вас проблема идва предполагам от храната . На времето , когато имах японски пътпъдъци също хи хранех с готови смески и те снасяха почти всеки ден .

А колкото до това , че ми стои на пръста - да , има един момент от няколко дни , в които птиците разрешатат това :

Изображение


Същото съм наблюдавала и при зебровите финки :


Изображение

След това пак стават диви , и бягат , така , сякаш ще им навреди човек .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 6:28 pm

И аз когато гледах амадини имах цяло люпило оризарки,които ги разнасях из стаята кацнали на ръката ми,но с китайците от първият ден са адски подскокливи.Страното е че при мен тази гадна привичка да си скубят перата явно си я предават "телепатично" :D ,защото всеки чифт е отделно и не се виждат.Другият вариант е от храната,защото смеските са богати на рибно брашно и може би ги настървява.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта