Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот soikata » Чет Апр 15, 2010 9:01 am

Ако фазаните са ви от обикновенните ловни породи по-добре пускай фазанката на свобода и си намери друга женска. По-евтино ще ти излезе отколкото да я третираш с лекарства, калции и каквото и да е друго.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот boban » Чет Апр 15, 2010 5:37 pm

Здравейте ..
Това се появява при птиците и не е толкова страшно ..... ще поискам в ветеринарна амбуланта ако продават калций вземи и свободно дай и на фазаните .... а в случай, че не намерите ще купите яйца и ще ги сварите и ще ги дадете на фазаните с лушпата но по-рано добре да издробите .....
:D
boban
потребител
потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Дек 05, 2009 12:35 am

Моля за съвет!

Мнениеот einj » Пон Юни 21, 2010 3:01 pm

Привет на всички! Имам един проблем,от както преместих птичките в скромната им нова волиера,неискат да спят на отреденето им място в
къщичките,а го правят на вън! Онзи ден имаше буря и сутринта намерих едно умряло и още две почти премръзнали. Как да ги науча да спят ватре на сухо и топло?
Дано съм пратил успешно снимката на волиерата ми,ако не съм е качил в галерия-волиери и птичарници-моята волиера
Благодаря за вниманието!!!![/img]
einj
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 11:41 pm

Мнениеот blago » Пон Юни 21, 2010 3:46 pm

А какви са птичките ти,ако не е тайна-защото тази подробност е най-важна в съдържанието на въпроса ти?
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот yuri » Пон Юни 21, 2010 3:47 pm

За какви птички става въпрос?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Моля за съвет!

Мнениеот Paulina » Пон Юни 21, 2010 3:48 pm

einj написа:Привет на всички! Имам един проблем,от както преместих птичките в скромната им нова волиера,неискат да спят на отреденето им място в
къщичките,а го правят на вън! Онзи ден имаше буря и сутринта намерих едно умряло и още две почти премръзнали. Как да ги науча да спят ватре на сухо и топло?
Дано съм пратил успешно снимката на волиерата ми,ако не съм е качил в галерия-волиери и птичарници-моята волиера
Благодаря за вниманието!!!![/img]


В началото ще трябва да ги вкараш вечерно време вътре и да ги затвориш до сутринта . За два , три дни ще се научат . Кацалки за спане имат ли ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Моля за съвет!

Мнениеот Zent » Пон Юни 21, 2010 3:52 pm

Paulina написа:В началото ще трябва да ги вкараш вечерно време вътре и да ги затвориш до сутринта . За два , три дни ще се научат . Кацалки за спане имат ли ?


Ще има проблем с вкарването в къщичката, ще се качват върху нея като ги подкара. Трябвало е да сложи къщичката извън волиерата, долепена до мрежата. Същият проблем имаше Емо с пауните си с първите волиери.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Re: Моля за съвет!

Мнениеот Paulina » Пон Юни 21, 2010 3:56 pm

Zent написа:Ще има проблем с вкарването в къщичката, ще се качват върху нея като ги подкара. Трябвало е да сложи къщичката извън волиерата, долепена до мрежата. Същият проблем имаше Емо с пауните си с първите волиери.

Да , за съжаление "спалното" помещение е доста ниско . Друга възможност е да им се слага вътре храната , за да преодолеят страха да влизат вътре . Просто трябва да се опита !

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Paulina » Пон Юни 21, 2010 4:18 pm

И да попитам einj - къщичката отваря ли се за почистване и проветряване ( ако ти умре птица вътре можеш ли да я извадиш без да лягаш с цял ръст на земята ? ) ? С какво е застлан пода ? От друго място влиза ли светлина или единственото такова са малките отвори ? Ако ти се наложи да гледаш известно време по-големи животни в тази волиера , те как ще влязат вътре ?

Ако се замислиш поне върху един от въпросите , то извади пернатите от там и пусни костенурки .

Направено е хубаво , но само за окото - а птици обичат да спят на високо !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот einj » Пон Юни 21, 2010 5:10 pm

Благодаря за саветите!!! Покривите им се отварят на панти за почистване и сабиране на яйцата,кащичките са изградени от газобетон на таваните и на пода е сложен стеропор,като е грижливо замазам за да не го кълват птичките имат си и кацалки!!!!!! Птичките са-Монголски фазан-6бр.,Кеклик-6бр.,Японски пъдпъдък-8бр.всички са от тази година,имам и яребички,но са още бебета за там. Опитах да ги прибера първата вечер,но като ме усетиха и се разхвъчаха,мисля,че стана по-зле,дано се научат сами. А за костенурки не се бях замислил,нямам нищо против животинките,но май са за друг форум и друга кръвна група хора!
einj
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 11:41 pm

Мнениеот Paulina » Пон Юни 21, 2010 5:32 pm

einj написа:Благодаря за саветите!!! Покривите им се отварят на панти за почистване и сабиране на яйцата,кащичките са изградени от газобетон на таваните и на пода е сложен стеропор,като е грижливо замазам за да не го кълват птичките имат си и кацалки!!!!!! Птичките са-Монголски фазан-6бр.,Кеклик-6бр.,Японски пъдпъдък-8бр.всички са от тази година,имам и яребички,но са още бебета за там. Опитах да ги прибера първата вечер,но като ме усетиха и се разхвъчаха,мисля,че стана по-зле,дано се научат сами. А за костенурки не се бях замислил,нямам нищо против животинките,но май са за друг форум и друга кръвна група хора!

Сами няма да се научат - или ги ловиш с кепче и ги затваряш вътре или преправяш къщичката ( издигаш я до горе , като на два етажа , като долу оставаш отворено отпред и там им слагаш храната , за да не се мокри при дъжд ). Другият вариант е да ги оставиш така и всяка нощ да стискаш палци колко ще оцелеят до другият ден . Защо наистина не намалиш размера , като например да сложиш оградата пред къщичката :think: ( ако не я преправиш ). Мястото , където е покрива така или иначе сега е загубено .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот einj » Пон Юни 21, 2010 5:43 pm

Благодаря за съвета,мисля да опитам със осветление вечер,дано ми мине номера,а на вас лека и прохладна вечер!!!!
einj
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 11:41 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron