Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Голям проблем с фазаните

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Сеп 02, 2009 8:50 pm

bugsy написа:Здравейте и от мен,от няколко месеца отглеждам златни и сребърни фазани.Забелязах че започнаха едни други да си кълвът перушината от гърбовете и най-интересното е че си ядат перата!?! (със сигурност не са гладни ,давам им прекалено много храна) Проблема е че гърбовете им са останали почти голи без пера.Това нормално ли е?
Забравих да кажа че са 5 на брой.Ще съм благодарен ако някой изкаже мнение по въпроса.

Проблемът е в гъстотата на отглеждане ,което може да прерастне в опасен канибализъм.Създай укрития и кацалки на различна височина.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Голям проблем с фазаните

Мнениеот иван росинов » Сря Сеп 02, 2009 10:53 pm

Според мен,проблема е в липсата на достатъчно белтъчини в храната!Най бързо ще ги оправиш ако към смеската прибавяш трупно брашно и два пъти на ден им даваш прясно накълцана люцерна,вместо другите зелени храни.Ефекта ще е много бърз по този начин,изключваме само навика в някои от тях да продължават да се кълват, но и това ще отмине!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот nikigeen » Сря Сеп 02, 2009 11:28 pm

Аз ще бъда малко по-обстоятелствен понеже и на мен се е случвало.
Това нещо спада към лошите привички при кокошевите птици или както каза guld - така наречения канибализъм.Обаче за това заболяване играят страшно голям брой причини и най-основните от които са гъстотата на птиците в помещението,недостатъчния брой хранилки и поилки ,лошата вентилация (ако са на затворено) и високата температура особено над 28 градуса,небалансираните фуражи по отношение на белтъчните като метионин ,цистит и лизин ,но също и намалените количества на на витамин О ,В2 ,на калций и на фосфор.
Сега разбира се влияние има и рязката смяна на дажбите и количествата ,ако същ така ако често се разместват птиците и настаняването на птици рализлични по възраст в едно помещение.Силната осветеност води пак до същото.
Много е важно накълваните птици да се отделят и ако е започнало да се появяват и рани ,те да се третират.Другото ,което е важно е да се отделят и птиците ,които предизвикават или по скоро са придобили този навик,за да не се предаде и на други птици.Но най-важното е ,че конкретно лечение за този канибаличъм няма.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Сеп 03, 2009 12:09 am

Вие не би трябвало да имате проблем с пълноценното изхранване на любимците си.Облагодетелстванисте в дешно време,че има голямо и достъпно качествено предлагане на специализирани храни за кокошеви.
Съобрази пространственният фактор.Там мисля е проблема.Всъщност на какво пространство ги отглеждате и как са по пол.При всички случаи има съзряващ мъжкар ,чийто тестостерон избива на агресия за да се докаже като мъж,ако останалите му подръжават и са малчугани отдели ги .Остави най-силният с женските.
Между временно ако желаете да им създадете повечко занимания ,за да им се услади храната и ангажирате вниманието,разхвърлете узрели кочани царевица.Нека се поборят с тях ,пък после да мислят за щуротии. Зачервените обезперени участъци намажете с някакво багрило на паста,например гранулинова паста.Ще има ефект на маскировка и по-бързо оздравяване.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот bugsy » Пет Сеп 04, 2009 7:56 am

Благодаря ви за съветите,ще видя какво мога да направя за да престанат с този лош навик да си калвът перата...но не мисля че е от храната защото им купувам специална храна за фазани от един фуражен завод в София,също така всеки ден им давам люцерна.Може би им е тясно защото ги гледам на 5 кв.м ,има добра вентилация -оградата им е от мрежа,още не им познавам пола но ми ги продадоха за 2 мъжки и 3 женски.Хубавото е че по гърбовете нямат рани нито пък е зачервено,просто нямат перушина....опасявам се че зимата ще им е студено.
Аватар
bugsy
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 5:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот bugsy » Пет Сеп 04, 2009 8:02 am

Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя трупно брашно?
Аватар
bugsy
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 5:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот dr_lukanov » Пет Сеп 04, 2009 8:25 am

Здравейте и от мен, съгласен съм с nikigeen, трупно брашно не би трябвало да се продава- от няколко години продажбата му е забранена в ЕС. За замесник може да се ползва рибно брашно до 3 %. Също така се продават и редица аминокиселинни препарати съчетани с витамини, имат добър ефект. Според мен мястото е малко, на запад се предлагат специални очила за фазани, но тук не съм виждал.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nightingale » Нед Дек 20, 2009 1:30 am

Paulina написа:По принцип когато малките не излизат както трябва от инкубатора се търси грешката в процеса на мътене . Има различни причини - температурата е била прекалено висока / ниска , прекалено мокро или сухо , липса на чист въздух и т.н. Колкото до храненето - във форума има доста хора с опит , нека те да кажат . Аз лично съм показвала на моите пъдпъдъци , че трябва да кълват , но предполагам , че го правят инстиктивно .
Би ли споделила как неподходящата температура по време на инкубацията(ниска -висока) се отразява на новоизлупените пиленца. Просто съм любопитен
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Нед Дек 20, 2009 1:40 am

nightingale написа: Би ли споделила как неподходящата температура по време на инкубацията(ниска -висока) се отразява на новоизлупените пиленца. Просто съм любопитен

Обещах да не отговарям директно на въпросите ти , защото винаги търсиш начин да се заядеш ! Независимо какъв ще е отговора ! За това ако някой се престраши ще ти даде необходимият отговор !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Дек 20, 2009 1:48 am

Не се заяждам. Просто ми беше любопитно, а и виждам ,че даваш такива мнения и реших ,че наистина си запозната. Може би щеше да е интересно и на аудиторията! Но да забравим, че съм те питал. :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Нед Дек 20, 2009 4:42 pm

nightingale написа:Не се заяждам. Просто ми беше любопитно, а и виждам ,че даваш такива мнения и реших ,че наистина си запозната. Може би щеше да е интересно и на аудиторията! Но да забравим, че съм те питал. :wink:

nightingale- да , запозната съм , ако ти се занимава си го преведи !

http://www.kunstbrut.net/Bruthinweise/A ... fehler.htm

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Нед Дек 20, 2009 11:04 pm

Ако искате ,за да не спорите мога да ви кажа как стоят нещата от около 25 годишен опит.Но мисля ,че и направих преди време такава темичка тук - Основи на инкубацията ,още повече ,че не се открива топлата вода и хората са го изучили и публикували многократно
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта