Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот yuri » Чет Май 19, 2011 12:44 pm

Никога не съм гледал фазани и нямам опит, но съм чел, че малките фазанчета се хранят с храна с месен произход (червей, кайми, насекоми и т.н). Не знам дали това е вярно. но явно никой от хората с опит не желае да сподели.

Може би, защото след това няма да могат да си продадът стоката. :wink:
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот Стефан Марев » Чет Май 19, 2011 8:55 pm

Здравей те приятели!

Миналата година заложих под мини кохин 5 фазански яйца и 5 от кохито,всички се излюпиха успешно квачката ги къткаше пилетата се поведоха а фазанчетата постоянно сраняха от тях и така умряха от глад. Сега от два дни имам 15 фазанчета които се излюпиха в инкубатор настанил съм ги в кашон под лампа и още веднага поръсих по земята стартерни смески и започнаха да се хранят след час бяха изяли почти всичко което бях поръсил по земята.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот gusenica » Чет Юли 07, 2011 11:48 am

При мен пък се хранят нормално и на 3 седмична възраст умират-заедно са с други пиленца на една възраст -холандски качулати,роузкомб и съсекс(едва ли е от значение но да го вмъкна) всички са живи и здрави,а от 20 златни фазанчета имам само 6 сега
По мое наблюдения след преместването на 20-тия ден от кашона в по голям сандък средната температура там е с 5-6 градуса по ниска-може ли това да е причината-пак казвам на останалите пиленца нищичко им няма-да не би златния фазан да е по топлолюбив та затова да я има тази смъртност

Храня ги със стартер за пилета
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот david_67 » Пет Юли 08, 2011 1:14 am

gusenica написа:При мен пък се хранят нормално и на 3 седмична възраст умират-заедно са с други пиленца на една възраст -холандски качулати,роузкомб и съсекс(едва ли е от значение но да го вмъкна) всички са живи и здрави,а от 20 златни фазанчета имам само 6 сега
По мое наблюдения след преместването на 20-тия ден от кашона в по голям сандък средната температура там е с 5-6 градуса по ниска-може ли това да е причината-пак казвам на останалите пиленца нищичко им няма-да не би златния фазан да е по топлолюбив та затова да я има тази смъртност

Храня ги със стартер за пилета


А давали си им антикоксиостатик? Защото кокошевите след 21ден много добре усвояват каксидиозата !
Признаците са умърлушеност свлечени крила е почти липса на апетит !
Най доброто лечение с ударна доза байкокс! Във аптеката ще ти кажат!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот TK3C-74 » Съб Юли 09, 2011 6:40 pm

здравейте колеги. от доста време чета форума, но напоследък ми е влязла мухата и аз да завъдя някоя кокошева гадинка. не че нямам, гледам бройлери за угояване :D . колеги, правете профилактична програма с антибиотици и витамини първите 4-5 дни и ще си спестите доста ядове в последствие. антибиотиците на енрофлоксацинова основа вършат добра работа, а и има сравнително евтини лекарства. байкокса е добро лекарство, но тези които си правят фуража е добре да слагат кокцидиостатик в смеската и да хранят с нея постоянно. аз лично съм гледал малки яребички и храненето не ми беше проблем, но от самото начало им давах прясно сирене, което омитаха веднага, а после си кълвяха стартера. слагал съм им и варено яйце, а като поотраснаха им взимах от някой ловно-рибарски магазин бял червей и им давах. за съжаление изчезнаха мистериозно на 2 седмична възраст. впоследствие стигнах до извода, че ги е изял( убил ) плъх :evil:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Проблем с фазаните

Мнениеот niksataa » Вто Окт 11, 2011 7:55 pm

Добър вечер колеги, искам да попитам нещо относно фазаните .Значи проблемат е следният птиците започват да се гушият и започват да слабеят и започва нещо като разстройство и след три дни умират същото снана и с кеклиците ако може съвет или ако някои се е сблъскал с това да ми даде съвет ако може .Мерси предварително
niksataa
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Мар 20, 2011 5:51 pm

Re: проблем с фазанчетата

Мнениеот gusenica » Нед Мар 18, 2012 7:34 am

yuri написа:Никога не съм гледал фазани и нямам опит, но съм чел, че малките фазанчета се хранят с храна с месен произход (червей, кайми, насекоми и т.н). Не знам дали това е вярно. но явно никой от хората с опит не желае да сподели.

Може би, защото след това няма да могат да си продадът стоката. :wink:


Миналата година бях задал въпрос и единствено david_67 обърна внимание-в началото на темата има няколко подобни въпроса и николко отговора :nono: не е много колегиално,но определено колега без да си отглеждал фазани ми се струва,че си на прав път-и за храненето и затова,че никой с опит не иска да сподели-нали трябва да се пласира стоката.
Споделяйте бе хора.
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот Monkova » Съб Юни 01, 2013 8:39 pm

За пръв път отглеждаме фазанчета и имам въпрос към вас. Фазанчетата са на два дни и се хранят със стартова смеска, давам им и кисело мляко. Тази храна добра ли е за тях? Имат ли нужда от витамини или антибиотик?
Monkova
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 5:07 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот Martin Andonov » Чет Юни 13, 2013 8:53 am

Аз също гледам за първи път фазани и им давам медикаменти по схема,която я имам от Първа частна люпилня Стара Загора.Първите пет дни антибиотик и витамини,след това три дни почивка ...три дни Биовит селет плюс витамини,пак три дни почивка и така смятам да им давам до навършването на един месец.На 20 ден им се дава ЕСБ 3 при нужда.Нека хората с опит да споделят.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот TK3C-74 » Чет Юни 13, 2013 10:16 am

есбе 3 давайте и без нужда, профилактично, че стане ли необходимо вече е късно.ще има жертви .
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот Martin Andonov » Чет Юни 13, 2013 4:43 pm

TK3C-74 написа:есбе 3 давайте и без нужда, профилактично, че стане ли необходимо вече е късно.ще има жертви .


Уж във фуража има кокцидиостатик,ама викаш да си вържем попа,че да е мирно селото.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот TK3C-74 » Чет Юни 13, 2013 5:13 pm

слагайте, слагайте поне сте сигурни че са приели кокцидиостатик пилците.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron