Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Пон Май 27, 2013 2:55 pm

Ами Височина 30см, защото като четох стари постове повечето хора бяха единодушни за височината, та затова така.
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Чет Юни 06, 2013 8:14 pm

Да се похваля първото ми яйце Изображение
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Чет Юни 06, 2013 10:04 pm

:|
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот pecito82 » Пет Юни 14, 2013 11:23 pm

Здравейте,
Да попитам някой знаели къде във Варна се продават пъдпъдъци. Преди ги имаше на импровизираното пазарче за пернати и зайци до училище Елин Пелин, но от доста време несъм мяркал и там?
Ако има някой инфо да пише!
Благодаря предварително!
pecito82
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 11:16 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Съб Юни 15, 2013 9:23 am

pecito82 написа:Здравейте,
Да попитам някой знаели къде във Варна се продават пъдпъдъци. Преди ги имаше на импровизираното пазарче за пернати и зайци до училище Елин Пелин, но от доста време несъм мяркал и там?
Ако има някой инфо да пише!
Благодаря предварително!

Здравей.
Аз, моите си ги купих на пазарчето до читалище Христо Ботев(до Колхозния пазар).
Обикновенно в неделя има пазарче там, от 9:30 до 12:00продават гълъби; канарчета; папагали; и пъдпъдъци.
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот pecito82 » Съб Юни 15, 2013 4:59 pm

Ivan.Pirinliev написа:
pecito82 написа:Здравейте,
Да попитам някой знаели къде във Варна се продават пъдпъдъци. Преди ги имаше на импровизираното пазарче за пернати и зайци до училище Елин Пелин, но от доста време несъм мяркал и там?
Ако има някой инфо да пише!
Благодаря предварително!

Здравей.
Аз, моите си ги купих на пазарчето до читалище Христо Ботев(до Колхозния пазар).
Обикновенно в неделя има пазарче там, от 9:30 до 12:00продават гълъби; канарчета; папагали; и пъдпъдъци.

За същото пазарче говоря и аз, но вече няколко пъти ходя към 10:30 и все няма, утре пак ще пробвам все пак мерси за отговора!
pecito82
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 11:16 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот bargazini » Съб Юни 15, 2013 10:58 pm

Това пазарче и аз съм го търсил, но май отдавна го няма.
Имам пъдпъдъци за продаване на 15 дена и на 40 дена. Писал съм ти лично.

За височината на клетката. Моята е 2 метра :cool: . Ширина 1,5м, дължина 3м. От днес са в новата си къща. Постлал съм им засъхнала трева. Заравят се в нея други просто си лежат трети ровят в пръста. Да видим само как ще е с яйцата. Сигурно ще ги търся къде са снесли и ще се оглеждам да не стъпча някое докато вървя :lol: Нямам снимки за сега, но скоро ... :drinks:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Пон Юни 17, 2013 10:07 am

А хвърчат ли иначе или само по земята стоят. Кацалки имаш ли. Понеже сега обмислям да направя малко волиери, да знам как да ги планирам.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот bargazini » Пон Юни 17, 2013 5:19 pm

Само на земята стоят, а аз им правих сандък със стълбичка да се прибират. Глупави птици. Язък ми за труда. Навират се под сандъка и там си спят и снасят. Трябва да измисля нещо, че се навирам и аз отдолу да им събирам яйцата. Разхвърлял съм им суха трева окосена от двора, че под сандъка е бетон. Заравят се в нея и лежат. Ровят се и в пръстта постоянно и се къпят с пръст. Кацалки не им трябват. Изобщо не летят. Само ако се стреснат подскачат на 50 сантиметра право нагоре и си падат на същото място. Другият им летеж е ако се подгонят скачат напред и разперват крила, но това е на около 5-10см от земята и след около 50 сантиметра летеж падат. Смесих няколко поколения и няма боища и кървища, защото има къде да бягат, а и те не са много настървени. Бързо се отказват от гонитбата. При всички положения е по-добре, защото всички знаете какво е като се съберат повече мъжки на едно място, а в момента заедно са над 10 мъжки :cool:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Пон Юни 17, 2013 7:12 pm

Мерси за инфото. И аз така очаквах да се държат за това и питах. Имах едни идеи да пусна при пилетата за проба, но точно, че не хвърчат се отказах. Те между другото, ако от скоро са пуснати след 15 тина дена може да почнат и по-големи "полети" да правят.
Ако си направил сандъци и т.н. може да пуснеш двойка гълъби или фазани. И ще си доволен от трудът, който си вложил в тях.
Скоро може да имам свободни яйца от съсекс, та ако трябва обаждай се. :cool:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Вто Юли 23, 2013 10:18 pm

Привет на всички!
Заложени на 04.07 пъдпъдъчи яйца 22бр. и 8 кокоши яйца.
Изображение

на 21.07 излюпени 19 читави малки бръмбъзъка бягащи като хлебарки :)
Изображение
Бях се подготвил за по лош резултат но съм изключително доволен. Сега из тези дни чакам и пиленцата, а след тях има и 7 токачи яйца :)
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот merlen69 » Чет Юли 25, 2013 10:33 pm

Здравейте, занимавам се повече от 2 години с пъдпъдъци, храня ги с фуражни смески стартер за пуйчета на Павликени. Не съм имал проблеми относно болести с тези птици, но преди повече от 2 седмици забелязах че 1 мъжки е ослепял с дясното око (ирисът е побелял) след седмица се случи същото и с другото му око и в момента е напълно сляпо ходих в местната ветеринарна аптека и ми дадоха stomorgyl 2 таблетки 3 броя по половин хапче на ден за 6 дни но от тях никаква полза също така една женска започна да куца с единия си крак а на друга и виси крилцето. Поразрових в нета и според инфото там и симптомите болестта най-вероятно е марекова болест. Птиците никога не са ваксинирани и сега болестта е на лице ако има някакво лечение моля за компетентен отговор. Някой ако е запознат с тази болест нека пише ще съм му много благодарен. :(
merlen69
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 4:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта