Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот zax1973 » Чет Юни 30, 2011 4:53 pm

zax1973 написа:
denis the hotstepper написа:А по колко пътпъдъчи яйца слагате не кокошката, защото аз например имам мътещи Брами? И има ли кокоши яйца освен пътпъдъчите, за да легне кокошката, как се процедира точно?

Бройката на яйцата, които слагате по кокошката няма значение :nono: Важното е да ги завива добре, за да ги топли. Така че сложете повечко яйца и тези , които не са завити ги отстранете :cool:

А относно големината на мътещата кокошка спрямо яйцата, които и се подлагат за мътене ще дам за пример с моите пуйки, които освен пуйчета измътиха и мини кохини. От малките яйца оцеляха и се излюпиха всички, но от пуешките имаше и счупени.
И все пак пъдпъдъчи яйца под барама....незнам трябва да опитате :think:
zax1973
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:09 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот kivanov » Съб Юли 02, 2011 10:18 am

Здравейте не знам дали тук трябва да пиша и затова се извинявам предварително на човека създал темата.Та въпроса ми е следния преди две седмици ми се излюпиха 12 пъдпъдъчета и от средата на миналата седмица взеха да умират едно по едно.Останаха ми само 7 бр. мисля че грешката ми е в храната с която ги храня, храня ги с ярма за пилета носачки.Моля ако някой може да ми помогне и да каже какво да правя, че искам да ги запазя поне тези които оцеляха.Благодаря ви предварително.
kivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 10:41 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот atanassov1970 » Нед Юли 03, 2011 5:22 pm

kivanov написа:Здравейте не знам дали тук трябва да пиша и затова се извинявам предварително на човека създал темата.Та въпроса ми е следния преди две седмици ми се излюпиха 12 пъдпъдъчета и от средата на миналата седмица взеха да умират едно по едно.Останаха ми само 7 бр. мисля че грешката ми е в храната с която ги храня, храня ги с ярма за пилета носачки.Моля ако някой може да ми помогне и да каже какво да правя, че искам да ги запазя поне тези които оцеляха.Благодаря ви предварително.
според мен причината е или ниска температура, или някаква простуда но не и храна!
atanassov1970
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 4:00 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот kivanov » Пон Юли 04, 2011 9:32 pm

atanassov1970 написа:
kivanov написа:Здравейте не знам дали тук трябва да пиша и затова се извинявам предварително на човека създал темата.Та въпроса ми е следния преди две седмици ми се излюпиха 12 пъдпъдъчета и от средата на миналата седмица взеха да умират едно по едно.Останаха ми само 7 бр. мисля че грешката ми е в храната с която ги храня, храня ги с ярма за пилета носачки.Моля ако някой може да ми помогне и да каже какво да правя, че искам да ги запазя поне тези които оцеляха.Благодаря ви предварително.
според мен причината е или ниска температура, или някаква простуда но не и храна!

Май май тук ми е грешката не се усетих да им следя температурата и ако е ниска да я повиша малко.Благодаря ти много за дадения отговор следващия път вече ще знам и ще внимавам.
kivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 10:41 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот ioan » Нед Сеп 18, 2011 10:14 pm

здражеите аз сам начинаещв гледането на ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ :вапросат ми е имам 10 пъдпъдъка защо не снасят всеки ден а през ден през два зашто не снасят секи ден мерси мреджарително :)
ioan
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 9:54 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Вто Сеп 20, 2011 11:43 am

Не е задължително да снасят всеки ден. Нормално е 70% до към 7 яйца. Ще има и дни с по 9 например и такива с 3-4.
Вземи фураж от запечатан чувал. Не от някой дядо който продава. И да е за носачки. (например кокошки носачки)
Когато са млади снасят по-малко, може да не са пронесли всички. Може и да имаш по-малки яйца в началото.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ели » Нед Сеп 25, 2011 7:15 pm

Здравейте и от мен , отскоро и аз се сдобих с пъдпъдъци - 5 манджурски и 5 фараон / женските са 8 ,а мъжките 2 / , които са вече на 2 месеца и 15 дни , но повече от 2 яйца на ден не са снесли още. Храня ги със фураж за кокошки носачки и ги гледам вътре /на топло са / . Започнаха да си сменят перушината / цчлата клетка е в пера /. Въпросът ми е колко време продължава при тях линеенето или смяната на оперението ? ; и ако им пусна допълнително осветление , дали ще се увеличи носливостта ? ; с колко да им увелича продължителността на деня ? ; да им давам ли зелено , на етикета на фуража пише ,че се дава като единствена храна ? , Благодаря :)
Ели
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 7:00 pm

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Крис » Пет Окт 07, 2011 1:49 pm

Здравей Ели,
Светлината стимулира отделянето на яйцеклетки, и в този случай се увеличава яйце снасянето при пъдпъдъците. За възрастните пъдпъдъци Светлинният ден би трябвало да е с продължителност 17 часа, хубаво е да имат лампа. Относно темературата трябва да се внимава, не трябва нито да е много студено нито много горещо и в двата случая спират да носят. Зелено, не знам дали е хубаво да се дава но е хубаво да се хранят с по силен фураж като за пуйки, поне доста хора така правят. Някой хора стържат плодове и зеленчуци и им дават. За линеенето трябва някой друг колега да помага понеже все още не съм много опитен в тази област. Надявам се да съм помогнал.
Поздрави,
Крис :wink:
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Пет Окт 07, 2011 2:31 pm

Всъщност вече трябва да е спряло линеенето, гледам, че 2 седмици са минали.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот miroki » Съб Окт 08, 2011 10:08 pm

Моите още не са пронесли, една седмица нито едно. На затворено, и вече мина линеенето, но пък се бият постоянно и, чак кървят.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот angel_72 » Съб Окт 08, 2011 11:47 pm

здравейте , аз днес гледах едни на пазара , но на всичка гърбовете им бяха без перушина , това от линеенето ли е ? или от нещо друго ? питам защото съм решил да си взема от тях , и хората живеят близо до нашият град.
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Мнениеот Ели » Нед Окт 09, 2011 10:17 am

Благодаря Крис , и на всички отзовали се .
Линеенето почти приключи , а яйцеснасянето намаля до 1 яйце от 8 женски .
Ще им включа лампа и ще ви пиша ,ако започнат да снасят повече .
Поздрави
Ели
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 7:00 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron