Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Син ушат фазан

Модератори: nikigeen, yuri

Син ушат фазан

Мнениеот d-r Ilchev » Пет Окт 07, 2011 12:21 pm

Ще се опитам да дам някои подробности за този вид фазани,защото твърде малко описания има за него,а и това е от прекият ми опит за развъждането му.На снимката ви показвам възрастният чифт,с който работя.
Изображение[/url][/img]
За съжаление снимката е от вчера и птиците още не са оформили пълното си оперение,защото наскоро сменяха пера.
Като характер синият ушат фазан е много спокойна и дружелюбна птица.През деня,ако седнеш във волиерата постоянно ще те подръпват и издават гаргорещи звуци,а когато те видят от далеч издават призивни звуци-малко приличащи на магарешки рев,но по тихи.Могат да живеят и с други фазани,но за предпочитане е да са сами.
Хранят се със семена/като преобладава царевицата/ и смески,но най-много обичат на ядат трева.Лошото в държанието,е че ровят пръстта и при тях не може да има тревна настилка.По това са сходни с монала.
Още на втората година са полово зрели,но при мъжкия оплодяемостта е под 30%.Третата година женската при мен снесе 40яйца и се уплаших да не се повреди,но до сега няма никакви симптоми.
Хубавото при ушатите фазани,е че женската е сравнително добра мътачка,защото моята си измъти на 100% десете яйца върху които легна,но лошото пък е, че мъжкият веднага атакува малките пиленца и трябваше да ги преместя.
Като допълнение мога да кажа,че по принцип женската предпочита гнездото да е на земята и там си го подрежда сама,като след всяко снасяне си покрива яйцата със сламки и перца.
Най-учудващото е растежа на малките.До 2-3 седмица е сравнително еднакво с това при другите фазани,но от месец на татък е толкова бърз,че на 5 месец са изцяло с оперение и размер на възрастни.
Изображение[/url][/img]
На тази снимка птиците са на три месеца.
Изображение[/url]
А тук са на 5месеца и е трудно да ги различиш от възрастните :cool: .
Единственият ми проблем до сега,е че така наречените малки фазани твърдо решиха да свалят фибрана за топлоизолация от стените :D
Надявам се до тук дадох някои данни,които ще са полезни за понататъчно развъждане на тези птици.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Re: Син ушат фазан

Мнениеот Крис » Пет Окт 07, 2011 1:10 pm

Много хубави птици d-r Ilchev :| , Всяка една птица си има особености и е хубаво да има кой да ги разясни. На снимките възрастните изглеждат доста големи, в действителност ли е така и топлолюбиви ли са като повечето фазани?
Пожелавам ви много успехи,
Крис :wink:
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Син ушат фазан

Мнениеот d-r Ilchev » Вто Окт 11, 2011 12:08 pm

Възрастните на ушатите фазани са малко по големи от трагопана сатир,но поради ракурса на снимката изглеждат по едри.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Re: Син ушат фазан

Мнениеот neti » Пон Окт 31, 2011 4:27 pm

много са красиви .Поздравления и от мен а можеш ли да ми кажеш каква е цената на една такава двойка сини фазани.Aз имам един мъжки и три женски но незнам точно кой какъв е защото яйцата бяха от два вида фазани монголски и корейскиот двата вида се излюпиха и затова сега незнам кой какъв е но са много красиви.Още веднъж те поздравявам за красивите птици
neti
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 3:00 pm

Re: Син ушат фазан

Мнениеот miroslav » Чет Юни 14, 2012 11:17 pm

искам да попитам сините ушати фазани на втората година ли пронасят или още първата
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа


Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта