Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Яребици

Модератори: nikigeen, yuri

Яребици

Мнениеот Paulina » Пон Яну 30, 2012 11:55 pm

КИРО написа:Фазаните ги люпят.
Извинявам се за тона,но ТКЗС-то е прав,
отивам да ги храня и става луда какафония.
"Чупят" си главите в клетките от бягане и скачане.
В природата не мога да ги видя - май и те мен. :D

Все пак има си ферми за яребици,поне в миналото ги имаше - скалната яребица.( кеклика )
Ако не се лъжа пак около СТ.Загора беше.
Има и любители дето ги отглеждат - но нямам връзка с такива.
Просто един инкубатор дето го поддържах,ми даде тогава материала (живите малки де)
Но за да порастнат - 6 месеца отиват.А кога навлизат в нормална възраст за
правене на поколение - нямам си на идея.

За какафонията със сигурност е прав , но за това , че не си мътят яйцата не е ! Затворени в кафез или волиера те просто не намират необходимото спокойствие за да се отдадат на това си занимание !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Яребици

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 31, 2012 1:00 am

Не знам колко са диви ,но две от женските ми пъдпъдъчки са много страхливи и само като отваря вратичката почват да летят ,скачат и се блъскат в тавана! :D Само белите ми женски не правят така ,тъмните са като луди иначе !А за яребиците наистина са диви ,но ако се излюпи от малко при теб мисля че ще свикне със теб ,но това си е мое мнение !
TK3C-74 написа: TK3C-74

Имаме ловно дружество ,но не знам точно какви птици имат ,със сигурност кеклици и фазани!Ще питам и за яребици! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Яребици

Мнениеот vasil penov » Вто Фев 07, 2012 11:57 am

здравеите колеги аз см се занимавал длго жевме с диве4 и продлйавам даго правя за отглейдането на яребици си иска доста трпениие и здрави нерви но се полу4ава трябва да се знае це тези птици са малко по буини от останалите кеклици и фазани през периода на размнойажане които е през месеците януари април трябва да са на двоики като при яребиците йенските се бият за мйките а не обратно йенските трябжа да си ьаресат мйки и да се заделят цифт4ето отделно инаце мойе да е фатално за другите птици искат спокоистжие и уединение не е ьубаво да се ьоди цесто при тяь и мн ьора около тях птиците снасят около 40 яица нормално луплемоста в неволя е около 70% рядко по добро лупятсе мн лесно ж необьодимите инкобатори на температура не по жисока от 37,6 за 24 дени малките са мн йизнени ж првите дни се захранжат с яицен йлтк и след тожа се преминажа на комбинирани форайи много е жайна терапията с антибиотици и котидиостатици пилетата на 30 дни се изкаржат на ван успех колеги
vasil penov
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: pazardjik

Re: Яребици

Мнениеот qnakiev » Вто Фев 07, 2012 12:10 pm

vasil penov написа:здравеите колеги аз см се занимавал длго жевме с диве4 и продлйавам даго правя за отглейдането на яребици си иска доста трпениие и здрави нерви но се полу4ава трябва да се знае це тези птици са малко по буини от останалите кеклици и фазани през периода на размнойажане които е през месеците януари април трябва да са на двоики като при яребиците йенските се бият за мйките а не обратно йенските трябжа да си ьаресат мйки и да се заделят цифт4ето отделно инаце мойе да е фатално за другите птици искат спокоистжие и уединение не е ьубаво да се ьоди цесто при тяь и мн ьора около тях птиците снасят около 40 яица нормално луплемоста в неволя е около 70% рядко по добро лупятсе мн лесно ж необьодимите инкобатори на температура не по жисока от 37,6 за 24 дени малките са мн йизнени ж првите дни се захранжат с яицен йлтк и след тожа се преминажа на комбинирани форайи много е жайна терапията с антибиотици и котидиостатици пилетата на 30 дни се изкаржат на ван успех колеги

Колега наистина много полезен съвет ,благодаря ти! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Яребици

Мнениеот Paulina » Вто Фев 07, 2012 12:38 pm

vasil penov написа:здравеите колеги аз см се занимавал длго жевме с диве4 и продлйавам даго правя за отглейдането на яребици си иска доста трпениие и здрави нерви но се полу4ава трябва да се знае це тези птици са малко по буини от останалите кеклици и фазани през периода на размнойажане които е през месеците януари април трябва да са на двоики като при яребиците йенските се бият за мйките а не обратно йенските трябжа да си ьаресат мйки и да се заделят цифт4ето отделно инаце мойе да е фатално за другите птици искат спокоистжие и уединение не е ьубаво да се ьоди цесто при тяь и мн ьора около тях птиците снасят около 40 яица нормално луплемоста в неволя е около 70% рядко по добро лупятсе мн лесно ж необьодимите инкобатори на температура не по жисока от 37,6 за 24 дени малките са мн йизнени ж првите дни се захранжат с яицен йлтк и след тожа се преминажа на комбинирани форайи много е жайна терапията с антибиотици и котидиостатици пилетата на 30 дни се изкаржат на ван успех колеги



Извинявай , много трудно се чете ! Нали ще ми разрешиш да го напиша още веднъж ?!

Здравейте колеги ! Аз съм се занимавал дълго време с дивеч и продължавам да го правя . За отглеждането на яребици си иска доста търпение и здрави нерви , но се получава .

Трябва да се знае , че тези птици са малко по-буйни от останалите кеклици и фазани . През периода на размножаване , който е през месеците януари - април птиците трябва да са по двойки , като при яребиците женските се бият за мъжките , а не обратно . Женските трябва да си харесат мъжки и да се задели чифта отделно иначе може да е фатално за другите птици . Искат спокойствие и уединение , не е хубаво да се ходи често при тях и да има много хора около тях .

Птиците снасят около 40 яйца , нормалната люпимост в неволя е около 70% , рядко по-добра . Люпят се много лесно в необходимите инкубатори на температура , не по-висока от 37,6 за 24 дена .
Малките са много жизнени и първите дни се захранват с яйчен жълтък , след това се преминава на комбинирани фуражи .

Много е важна терапията с антибиотици и коксидиостатици . Пилетата на 30 дни се изкарват навън .

Успех колеги !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Яребици

Мнениеот Христо Христов » Нед Фев 12, 2012 8:27 pm

Вчерашна снимка на диви яребици:
Изображение
Христо Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 9:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Яребици

Мнениеот qnakiev » Пон Фев 13, 2012 8:39 pm

Почти същата бройка бяха и като тези които аз видях ,бяха излезли на пътя , защото е по сухо и а малко преди това росеше!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Яребици

Мнениеот Христо Христов » Пон Фев 13, 2012 10:10 pm

На снимката са около 1/3 от ятото, другите бяха в храстите от дясно.
Попаднах на обява във в. "Български фермер" - "Продавам яребици и фазани, цена по договаряне - 0878210735 и 0899894037" .Ако някой го интересуват- да звънка. :wink:
Христо Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 9:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Яребици

Мнениеот TK3C-74 » Пет Фев 17, 2012 4:34 pm

една снимчица и от мен :wink:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Предишна

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron