Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ФАЗАНИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот yuri » Пон Фев 20, 2012 3:50 pm

За такава бройка няма никакъв проблем да разделиш помещението. Токачките като привикнат, може спокойно да си ги пускаш по двора и вечер ще си се прибират. За "мрежата против птици", ако е това за което си мисля, може, но вечер трябва да ги затваряш, защото тази мрежа може да бъде скъсана от белка или пор например и после става страшно.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот gandalf_hsr » Пон Фев 20, 2012 4:05 pm

Засега да чукна на дърво такива животни неса пакостили при мене.От пет години гледам зайци и засега само от първото озайчване имах две зайчета с пробита глава но след слагането на кайма с отрова нямам жертви.Ако взема фазаните сега ще могат ли да се адаптират за да почнат да снасят напролет.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот mike123 » Пон Фев 20, 2012 4:10 pm

Ще могат да се адаптират колега. :))
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Нед Мар 25, 2012 7:51 pm

да пораздвижим малко тази тема,че много замря.това ми е новото попълнение към екзотичните птици.Изображение само да споделя,че досега не съм виждал по стресирани птици.за 24часа не почнаха да се хранят и не излязоха от тази топла стая както си я наричам аз.надявам се да мога да направя по добри снимки следващата седмица.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Емо » Нед Мар 25, 2012 8:47 pm

Честито ти прекрасна придобивка Недялко! :wink:

Да ти се перят и много радост да ти носят!

Аз имах такива паунови фазани! Мъжкия беше много кротък а женската пълен дивак! Не извадих малки ... но ги видях как токуват! Красота!

Един съвет - опитай да им намериш точната волиера и не ги мести много - при всеки опит за хващане падат много от красивите пера!

Още веднъж много да те радват и чакаме нови снимки! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Нед Мар 25, 2012 8:56 pm

емо,благодаря за пожеланията.ще се съобразя със съвета ти за местенето.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Вто Яну 29, 2013 8:48 pm

точно тези фазани които са на снимката днес снесоха второ яйце.някой които е гледал паунови фазани да сподели има ли шанс да са оплодени?
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот nikigeen » Вто Яну 29, 2013 9:28 pm

Малко им е рано.И вероятността е малка ,но няма лошо да се пробва
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот маратонеца » Чет Яну 31, 2013 10:25 pm

Имам един мъжки и четири женски фазани/колхидски/На възраст 1 год.Държа ги на село ,на двора.направил съм им волиера 4 м.на 3 м. на 2м.Имам желание да ги развъждам.Ако някой има опит в тази насока,моля да ми даде някои практически съвета.Храня ги със смески за пуйки.Много са плашливи обаче,въпреки ,че влизам при тях много внимателно и без изненада.Дори една от женските от уплаха излетя вертикално,блъсна се горе в мрежата и след 2-3 минути умря.Това не ме отчая и аз се надявам ,че ще постигна успех.Имам и хубав инкубатор.Моля,чакам за съвети.
маратонеца
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 7:47 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот cecko_iliev88 » Пет Фев 01, 2013 3:07 am

маратонеца написа:Имам един мъжки и четири женски фазани/колхидски/На възраст 1 год.Държа ги на село ,на двора.направил съм им волиера 4 м.на 3 м. на 2м.Имам желание да ги развъждам.Ако някой има опит в тази насока,моля да ми даде някои практически съвета.Храня ги със смески за пуйки.Много са плашливи обаче,въпреки ,че влизам при тях много внимателно и без изненада.Дори една от женските от уплаха излетя вертикално,блъсна се горе в мрежата и след 2-3 минути умря.Това не ме отчая и аз се надявам ,че ще постигна успех.Имам и хубав инкубатор.Моля,чакам за съвети.

Първо както и да ги гледаш тези фазани по кротки няма да станат просто природата им е дива и така се държът, това че си им заградил на широко е добре че при тях много често се наблюдава агресия и канибализам. Относно храната може да се хранят със всичко, всякакъв вид фураж ядът. Съотночението мъжки/женски е добре при теб, на пролет почват март април да снасят взимаи им яицата всеки ден иначе могат да се научат да си ги прокълвават и изяждат. Женските не лягат да мътят въпреки че някои приятели казват че им мътят, вариантът инкубатор или под кокошка е добър да излюпиш някое фазанче, но като съвет заедно с яицата от фазаните сложи инякое яица от кокошка, за да може пиленцата като се излюпат да видят и фазанетата иначе в притивен случаи стават типични диваци младите. Успех :wink:
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот TK3C-74 » Пет Фев 01, 2013 8:58 am

за кокошите яйца добре, но имай в предвид, че инкубационния период е различен. сложи кокошите 2 дни по-късно.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот egoista_88 » Пет Фев 01, 2013 11:46 pm

Здравеите искам да Ви попитам мъжките диамантени фазани на първата година полово зряли ли са и дават ли потомство
Благодаря :wink:
egoista_88
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 11:43 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron