Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ФАЗАНИ

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот david_67 » Нед Яну 04, 2009 10:18 pm

Фазаните като цяло са по-темпераментни осбено кралските сребърните щриховите седлатите ушатите и др. Но всяко правило си има исключение много важно в каква среда е растнала птицата и какви допирни точки е имала с човека.Птици които са расли във големи ферми и по-малко са имали контакт със хора са по-диви ипо-агресивни от тези които са отгледани от любители кото още от малки пиленца са били обгърнати от човишко внимание.
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот d-r Ilchev » Пон Яну 05, 2009 1:39 pm

Никой не ми отговори на питането за инкубатори,не знам дали не е целесъобразно да се оставят сами да мътят или да се подложат на кокошчици.Дайте ми и информация след като се излюпят от полога да ли да ги прехвърлям или майката се грижи за тях.Не е ли опасно,другите птици да ги накълват?
Гнездилките на фазаните могат ли да бъдат пластмасови касети застлани със сено и да ли трябва да бъдат на земята или на по-голяма височина?Питам Ви,защото в природата гнездят на земята,но от опит всеки от Вас знае,да ли може и на високо.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот nikola_rs » Пон Яну 05, 2009 4:00 pm

Може и да ги оставиш с майките но трябва да ги прибираш в някой кафез аз лично ги отделям от тях.Колкото до гнездилките слагал съм и на земя и на високо и винаги снасят на високото.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот d-r Ilchev » Сря Яну 07, 2009 9:30 pm

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=325038[img]
Това са някои от моите птици[/img]
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Сря Яну 07, 2009 9:46 pm

Истински кошмар е качването на снимки и не се получава.Нека някои от администраторите на форума да ми покаже вариант за качване на отворени снимки,а не адрес от интернет както го подавам сега.
Ако има възможност да прехвърли част от снимките,защото направих три албума в snimka.bg и не мога да ги изпратя.Прочетох описанието за изпращане на снимка въвфорума,но не става.

Админ : Избрал си най трудния начин, през snimka.bg

За да пуснеш снимка от там трябва да цъкнеш върху самата снимка в албума все едно за да я видиш в пълен размер, след което гледаш в долния ляв ъгъл под снимката за следното нещо:

Изображение

копираш този адрес, слагаш го в мнението си, маркираш го и натискаш бутон Img за да се получи следното:
Код: Избери целия код
[img]http://media.snimka.bg/1738/009730449-big.jpg[/img]


натискаш преглед и ще си видиш снимката
Изображение
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот didotnt » Сря Яну 07, 2009 10:27 pm

d-r Iichev написа:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=325038[img]
Това са някои от моите птици[/img]
Браво докторе много добра база и красиви птици :D успехи занапред
didotnt
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот nikola_rs » Сря Яну 07, 2009 11:07 pm

d-r Iichev написа:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=325038[img]
Това са някои от моите птици[/img]
Браво много добри условия си им създал и особено много ми хареса басейна в градината.Така като гледам от скоро си се захванал с пернатите или бъркам?Много успехи ти желая!!!
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

фазани

Мнениеот d-r Ilchev » Сря Яну 07, 2009 11:42 pm

Прави сте започнах с фазани,патици и д.кокошки преди 6месеца.Иначе имам сравнително голям стаж с амадини и канари,но спрях преди 15години,обаче "пернатата треска" ме обхвана отново.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот fridolina » Чет Яну 08, 2009 12:16 am

d-r Iichev написа:Истински кошмар е качването на снимки и не се получава.Нека някои от администраторите на форума да ми покаже вариант за качване на отворени снимки,а не адрес от интернет както го подавам сега.
Ако има възможност да прехвърли част от снимките,защото направих три албума в snimka.bg и не мога да ги изпратя.Прочетох описанието за изпращане на снимка въвфорума,но не става.


1. Заставате върху снимката която искате да публикувате и цъкате с десен бутон.
2. От менюто което се отваря избирате Properties (предпоследния ред) и цъкате върху него, но вече с ляв бутон.
3. Отваря се следващ прозорец. От него копирате адреса намиращ се срещу Location: (в края трябва да съдържа разширението .jpg)
4. Поставяте адреса в мнението си във форума там, където искате да бъде снимката, маркирате го и натискате бутона Img (намира се над прозореца за писане на мнение - предпоследния в дясно). Бутонът добавя автоматично таговете [img]и[/img], които след пускането на мнението "превръщат" линка в картинка.
5. Желателно е преди "Прати" да се даде "Преглед", за да сте сигурен, че всико е ok.

Качвам няколко снимки от албума Ви. Останалите се опитайте да ги качите Вие.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Яну 08, 2009 10:06 am

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот dr_lukanov » Съб Яну 10, 2009 4:38 pm

браво, красота :shock:
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот d-r Ilchev » Съб Яну 10, 2009 11:17 pm

Някои знае ли какъв е този фазанИзображение
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта