Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ФАЗАНИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Нед Фев 10, 2013 8:02 pm

egoista_88 написа:Здравеите искам да Ви попитам мъжките диамантени фазани на първата година полово зряли ли са и дават ли потомство
Благодаря :wink:



колега,ако прочетеш темата фазани ще намериш отговор на въпроса си.мисля че има цяла страница с дебат на тази тема.зависи кога са излюпени,как са гледани с какво са хранени и т.н.тази година например аз имах фазанчета на два пъти.първите се излюпиха в началото на май,а вторите в началото на юли.първите са изцяло оцветени и почти сигурно ще дадат поколение,а от вторите има само едно мъжко което едва сега започвяа да се оцветява по главата и гърдите.при женските почти винаги носят още първата година.дано съм бил полезен.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Taboo » Сря Апр 17, 2013 4:53 pm

Колеги, имах 2 фазанки с 1 мъжки. едната ми женска започнала да снася и така и немогла да снесе...... майка ми ми се обади и ми каза че умирала (лежала омарлушена със затворени очи, а нещо и се подавало от клоаката).....след като я е заклала е остановила, че в яйцепровода има яйце (меко-само в ципа).
Другата ми фазанка снесе две яйца (меки) и днес пак ми се обажда майка ми, че и тази умира по същия начин. Казах и да се опита да извади яйцето с пръсти и тя го е извадила, но фазанката е все така отпаднала (,но все още жива).....МОЛЯ ВИ ако някой се е сблъскал с такъв проблем или знае, защо се получава така да ми даде съвет!!!!! :!: :?: :!: :?: :!: :?:
Taboo
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 17, 2013 4:14 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Cabral » Сря Апр 17, 2013 10:22 pm

Даваш ли им прясни зеленчуци, салати и подобни? Кръвта са какъв цвят беше?
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Taboo » Сря Апр 17, 2013 11:04 pm

Cabral написа:Даваш ли им прясни зеленчуци, салати и подобни? Кръвта са какъв цвят беше?


Постоянно ядат салатки и трева от оранжерията(цяла зима).....кръвта си е нормална няма изменения в цвета
Taboo
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 17, 2013 4:14 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Cabral » Чет Апр 18, 2013 10:26 am

Може да е нитратно натравяне, нитрати или нитриди се натрупват постепенно в организма или се попадало на неразтворена тор при което смъртта била бърза. Поне така каза един познат, но като му казах признаците първото което попита беше за дали са яли нещо гледано с такива торове. При острото натряване умирали за около денонощие, при леките трябва да се мине на друга храна и постоянно да имат вода. При остро натравяне кръвта ставала тъмна, при реките имало бучки по хранопровода и при двете яйцата ставали с мека черупка.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Taboo » Чет Апр 18, 2013 12:59 pm

Cabral написа:Може да е нитратно натравяне, нитрати или нитриди се натрупват постепенно в организма или се попадало на неразтворена тор при което смъртта била бърза. Поне така каза един познат, но като му казах признаците първото което попита беше за дали са яли нещо гледано с такива торове. При острото натряване умирали за около денонощие, при леките трябва да се мине на друга храна и постоянно да имат вода. При остро натравяне кръвта ставала тъмна, при реките имало бучки по хранопровода и при двете яйцата ставали с мека черупка.


Знам признаците при отравяне с нитрати и нитрити...... не е това, зщото ние не използваме изкуствени торове. Понеже уча ветеринарна медицина в Тракийския университет в Ст. загора и питах един доцент и той каза, че се дължи на недостиг на Вит. А и каза да изпека черупки от яйца и да им дам. Ще пробвам утре и ще пиша дали се е получило. ВСЕ ПАК БЛАГОДАРЯ ЗА ИНТЕРЕСА КОЛЕГА!!!
Taboo
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 17, 2013 4:14 pm

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот nikola_rs » Съб Юли 13, 2013 7:40 pm

син ушат фазан

Изображение
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот nikola_rs » Съб Юли 13, 2013 7:42 pm

кафав ушат фазан

Изображение
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот nikola_rs » Съб Юли 13, 2013 7:44 pm

бял ушат фазан

Изображение
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот nikola_rs » Съб Юли 13, 2013 7:45 pm

едуардов фазан

Изображение
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот Cole » Нед Апр 13, 2014 10:23 am

Здравейте, мисля да си взема фазани, но не съм сигурен какъв вид да са!Мисля си за колхидски, златни, сребърни или диамантети!Кажете вие кой от тези 4 вида най-много предпочитате и препоръчвате! :cool:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот miroslav » Пет Май 16, 2014 11:35 pm

Здравейте,да попитам синия ушат фазан от коя година пронася 2011 г взех от трагопата чифт и още не са пронели звънях му на няколко пъти да го питам той ми казва че неговите са пронели на 5 година всички други ми казват че пронасят на 2 година чувал съм че има хора който съсипват птиците и ги продават с цел тези който ги купят да не могат да ги развъдят и вече съм обеден че и трагопата е такъв гледа да му върви бизнеса онзи ден видях че продава яйца а нямам възможност да си купя птици от ушатите звъннах и ми искаха 40 евро за яйце това според вас реално ли е .
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron