Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ФАЗАНИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Нед Май 18, 2014 6:30 pm

колеги,златният ми фазан се разквака :lol: вече втора седмица лежи и мъти две яйца.толкова е разквакан,че го галя и му дърпам опашката не мръдва,а как кълве и пази гнездото не е истина.вече 6-7 години отглеждам фазани но това не се еслучвало.ЗНАЧИ ЛИ ЧЕ Е ОБЪРНАЛ РЕЗБАТА? :lol: някой от вас имал ли е такъв случай?
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот michoni » Пон Май 26, 2014 6:55 am

здравейте на всички дано не е проблем жена да участва във форума имам нужда от помощ имам инкубатор заложих 13 яйца от фазан в интернет четох че се люпят за 30 дни моите излязоха на 24 я но проблема е че след като прочукаха черупката точно преди да излязат напълно умират само 3 излязоха но нещо не ми вдъхват доверие чакам всеки момент да издъхнат има ли нещо спицифично при мътенето им инкубатора е купен не е правен за домашни условия
michoni
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:37 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот qnakiev » Пон Май 26, 2014 8:42 pm

michoni написа:здравейте на всички дано не е проблем жена да участва във форума имам нужда от помощ имам инкубатор заложих 13 яйца от фазан в интернет четох че се люпят за 30 дни моите излязоха на 24 я но проблема е че след като прочукаха черупката точно преди да излязат напълно умират само 3 излязоха но нещо не ми вдъхват доверие чакам всеки момент да издъхнат има ли нещо спицифично при мътенето им инкубатора е купен не е правен за домашни условия

Фазаните се мътят 23 - 24 дена зависи от какъв вида са.А за това ,че умират не знам причината ,може би е някаква грешка при инкубацията ,нека някой по вещ да каже....
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот toko23 » Нед Юни 01, 2014 10:22 pm

Здравейте, това явно са доста капризни птици.И аз също имам излюпени 9 фазана незнам какви са , просто ми дадоха яцата и това е всичко. Но сега имам проблем още на втория ден се кълвяха и това се засилва с растежа сега са на седмица и имат рани по главите, има едно малко пиленце при тях и него кълват, гледат си краката и почват сами да се кълват, полудяват. на 2 квадрата са 7 фазанчета предполагам не им е тясно. Какво може да се направи за този канибализъм? Тази тема е малко позабравена но да се надявам че някой я чете.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот qnakiev » Сря Юни 04, 2014 7:38 pm

toko23 написа:Здравейте, това явно са доста капризни птици.И аз също имам излюпени 9 фазана незнам какви са , просто ми дадоха яцата и това е всичко. Но сега имам проблем още на втория ден се кълвяха и това се засилва с растежа сега са на седмица и имат рани по главите, има едно малко пиленце при тях и него кълват, гледат си краката и почват сами да се кълват, полудяват. на 2 квадрата са 7 фазанчета предполагам не им е тясно. Какво може да се направи за този канибализъм? Тази тема е малко позабравена но да се надявам че някой я чете.

Явно са гладни :D :think: шегувам се ,не знам какъв е тоя проблем за първи път чувам пиле (фазанче) да се кълве!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот toko23 » Сря Юни 04, 2014 10:19 pm

Както кучето си гони опашката, така и тези фазанчета си кълвът пръстите на краката, отделно когато се погнат се бият като луди, вече са 5 като не броя и едно малко пиленце което се роди 3 дена преди тях, и него го уморихана. За първи път люпя такива птици и нещо ги намразвам, 2 от тях съм ги кръстил; Кубрат и Кличко , ще видим кой ще отцелее, каквото такова.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот qnakiev » Чет Юни 05, 2014 8:17 pm

toko23 написа:Както кучето си гони опашката, така и тези фазанчета си кълвът пръстите на краката, отделно когато се погнат се бият като луди, вече са 5 като не броя и едно малко пиленце което се роди 3 дена преди тях, и него го уморихана. За първи път люпя такива птици и нещо ги намразвам, 2 от тях съм ги кръстил; Кубрат и Кличко , ще видим кой ще отцелее, каквото такова.

интересно ,моите фазанчета се люпат след 1 седмица ,да видим какво ще стане .А имената на двете ще им паснат идеално ,чувал съм че някой хранят малките с малко кайма за белтъчини!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот toko23 » Пет Юни 06, 2014 12:17 am

Аз намерих полезна информация от една ферма, но вече няма смисъл, един колега решил че разбира от гледане на птици и им спрял лампата снощи, защото мислил че им е много топло и те не отсъмнаха, в стаята е 22 градуса. Не питайте дали съм ядосан.
Сега си търся яйца за нова партида да видим дали пак ще са така.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот ned_99 » Пет Юни 06, 2014 9:04 pm

Колеги,на 30 км. от Стара Загора е местността наречена гочландия.тук казваме че,гочи и фити/пуйче/се отглеждат най-трудно.да ама не НАЙ-ТРУДНО СЕ ОТГЛЕЖДАТ ФАЗАНИ.имал съм почти всички проблеми от по-горе споделените от вас.имаше моменти в които не се захранваха и просто умират от глад.в тези случаи пусках при тях пилета или пъдпъдъчета да им показеват че трябва да кълват.понякога помагаше, понякога не.за канибализма ги мажех с едно лекарство съдържашто боров катран.има го по аптеките за по 3-4лв., и това при мен помогна. ако съм закъснял с съвета съжалявам но напоследък не ми остава много време за форума.на колегата със 22-то градуса,ако са първа седмица направи си сметка колко ти остават до 37 градуса.дано да съм полезенс това което споделих.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот breik_dqdo » Вто Фев 03, 2015 10:24 pm

здравейте и от мен . ще съм ви благодарен ако ми помогнете с малко информация четох бая но не и по моя въпрос .имам колхидски фазани 4 женски и 1 мъжки гледам ги в волиера от около 4 квадратни метра с външен двор от около 6 квадратни метра и тъй като ги вземах преди 3 месеца и не съм много запознат как точно гнездят как да процедирам какви гнездилки да им направя на ниско или на високо да ги сложа , касетка ли да сложа или като хралупа да им ги направя. да ги оставя сами да легнат или да ги люпя в инкубатор заедно с пиленца . и ако ги оставям сами да си мътят да отделям ли мъжкият или след като се излюпят да отделя малките .питам как е най-добре да постъпя . ще съм ви благодарен ако ми отговорите .
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Фев 04, 2015 9:51 pm

Здравей,моите са 5 женски с един мъжки и им слагам три гнездилки 40х40х40см с покрив 60см директно на земята.Едната ми е под навесчето а две са навънка и затова имат покривче.Слагам им слама вътре.Аз бих ти препоръчал да ги заредиш в инкубатор щом имаш такъв.Фазанчетата излизат на 25 ден.Можеш да ги комбинираш с кокошки или токачки,при мене нямаше проблем с люпенето и отглеждането им заедно.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: ФАЗАНИ

Мнениеот breik_dqdo » Чет Фев 05, 2015 9:06 pm

И влизат ли в гнездилките да снасят защото ми казаха че снасяли на земята а акоо ги оставя сами да легнат мъжкият ще трябва ли да го отделям.питам защото искам да избера най добрият вариянт за тях.
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron