Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Люпене на яйца от фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Чет Май 23, 2013 3:40 pm

Ето ги днес,направо са пружинки,дано оцелеят:
Изображение

Грешката е моя като начукаха не ги изчаках достатъчно.След като изминаха около 5 часа се уплаших,че ще се задушат и ги извадих от черупките,но слава богу се съвзеха след 24 часово лежане... :D
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Чет Май 23, 2013 4:32 pm

Заредих фазанските заедно с пъдпъдъчи яйца.Инкубаторът беше настроен на 37,9-38 гр.На 13-я ден ги прехвърлих в другия инкубатор,който беше зареден пак с пъдпъдъчи яйца и продължих инкубацията с малко по-ниска температура..37,5 гр,до излюпването им.Излюпиха се на 24 ден.Последните три дни до начукването влажността беше 70% измерена с калибриран хидрометър с косъм,след като начукаха ги напръсках с пулверизатор с чешмяна вода.едно се излюпи само и другите им начупих черупките и ги извадих,нацяло от тях(където ми беше грешката).Трябваше както каза Живко да им извадя само главите.Това е. :drinks:
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот TK3C-74 » Чет Май 23, 2013 10:36 pm

ще оцелеят,минат ли 2-3 дни няма страшно. после идват проблемите, хвъркат като врабци. днес намерих едно 15 дневно фазанче на вън. хвръкнало е над 1 метър преграда и през 2 врати (отворени) и много натурии, където да се скрие, е предпочело свободата. иначе другите партиди фазанчета идват, следващата е след 4 дни :wink: :drinks:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот bargazini » Пон Мар 24, 2014 10:38 pm

От миналогодишните 4 яйца има един излюпен фазан(женски). Тия фазани нещо не са ми тръпка. Случайно ми попаднаха яйца. Близките не ми дават да го заколя. Май ще започна да ги въдя. Имам място, но гледам че никой още не предлага яйца. Знам че пронасят април-май, така че ако някой има оферта за яйца очаквам го на лични.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот TK3C-74 » Пон Мар 24, 2014 11:48 pm

от десетина дни една от фазанките ми почна да снася. днес почна още една, гледам разрошени са, значи
и мъжкия си върши работата :)
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Вто Апр 29, 2014 11:02 pm

Моята не е започнала да снася,мъжкия я гони,но яйца няма.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот michoni » Чет Май 29, 2014 6:46 am

при мен е същия проблем инкубатора е клео 5 всички яйца бяха замътени но когато прочукаха и започнаха да се люпят започнаха да ми умират оцеляха от 13 само 3 не качвам снимки защото позите които заемат са същите аз също им помогнах като махах черупката но уви пак умираха сега ми казаха на 2 дни да пръскам яйцата с вода това с охлаждането не съм го правила на колко време трябва да охлаждам а за захранването аз им сипвам трици и от време на време чукам с пръст по съдчето с храна направо са като войници повечето пъти нацелват пръста отколкото храната за сега не се хранят както трябва едното то е хептен мудно
michoni
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:37 am

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот diso » Чет Май 29, 2014 10:45 am

Захранваш с трици?!
А, защо не с жълтък?
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Пет Май 30, 2014 12:44 am

Как с трици,аз захраних с жълтък,бисквитка и мед,същевременно им слагах и стартер за пуйки.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот michoni » Пет Юни 13, 2014 1:01 pm

дадоха ми яйца от фазани на 15 дни дали си заслужава да ги зареждам и се чудя една кокошка е легнала дали да ги сложа под нея или в инкубатора лошото че не знам кокошката кога е легнала какво да правя
michoni
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 6:37 am

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот gandalf_hsr » Пет Юни 13, 2014 6:02 pm

michoni написа:дадоха ми яйца от фазани на 15 дни дали си заслужава да ги зареждам и се чудя една кокошка е легнала дали да ги сложа под нея или в инкубатора лошото че не знам кокошката кога е легнала какво да правя

Ако ги сложите яйцата под кокошката няма ли да стане при излюпването на нейните яйца,все пак фазаните излизат на 26 ден.Аз бих ги сложил в инкубатора и ако има място бих сложил кокоши яйца.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот qnakiev » Съб Юни 14, 2014 9:43 pm

Здравейте !Да ви кажа каква глупост направих днеска ,от 8 оплодени яйца се излюпиха днес 7 и реших да пробвам да сложа едно под кокошка квачка ,да видя дали ще го гледа - гледаше го научи го да яде .2 часа по късно отивам да го видя и забелязвам ,че го няма избягало е от гнездилката а стените и са високи 15 см ,не мога да го намеря из двора дали до утре ще може да оцелее за да го прибера ?И да попитам с какво да ги захраня дадох им ярма стартер за пуйки едното от първите пиленца се захрани ,нещо друго освен ярма и жълтък трябва ли да се дава ?
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта