Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пъдпъдъци

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот duran » Чет Апр 03, 2014 5:15 pm

Колеги искам да си купя от хранилките на ник системс,но се чудя дали и тяхното качество им е като на инкубаторите?
duran
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 8:30 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Pileto_Sergo » Съб Апр 05, 2014 10:52 pm

Здравейте, имам малко проблеми с моите птички.
Аз съм още много зелен в тази област, но много обичам пернатите животни.
1 проблем. Закупих си преди един месец пъдпъдъци и ги пуснах да си живеят у нас, като им направихме клетка и ги оставих в едно помещение. Купих ги от пазара на Подуене и човека каза, че са на 20 дена, обаче минаха вече 42 дена и все още не са пронесли. Мислех да не са напълнели, обаче като питах човека той каза, че може да им е и студено. Затова днес реших да изкарам клетката навън, защото навън в момента е по-топличко отколкото в стаичката. Тук е и първия въпрос - добре ли е, че съм ги изкарал или не.
2 проблем. Също така днес купих още 4 бройки и ги пуснах при тези пилета(вече бяха на двора). След като ги оставих за един час и се върнах видях, че някои са много сериозно накълвани по главата и имаха рани. Поогледах ги и веднага фиксирах разбойника и го отделих. Тук втория въпрос - каква е причината за тази агресия и ще се успокои ли или ще трябва да го успокоим перманентно.

Аз в момента уча в София, а животните са у нас в Пловдив. Има достатъчно хора, които да ги гледат, обаче трябва да знам какво да им кажа точно за действие. След като махнах пилето, което кълвеше сякаш спряха да се кълват и се сгушиха да си се топлят.
Pileto_Sergo
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 10:37 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот nightingale » Съб Апр 05, 2014 11:31 pm

1 увери се че са женски.
2 за да снасят денят на отглеждане трябва да бъде не по-малък от 11 часа.
3 агресията ще отмине.( ако е между женски)
4 при кокошевите има ерархия и при всяко ново поставено пиле ерархията се изгражда на ново т.е често има кръв.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот muroll » Нед Апр 06, 2014 12:36 am

Pileto_Sergo написа:Здравейте, имам малко проблеми с моите птички.
Аз съм още много зелен в тази област, но много обичам пернатите животни.
1 проблем. Закупих си преди един месец пъдпъдъци и ги пуснах да си живеят у нас, като им направихме клетка и ги оставих в едно помещение. Купих ги от пазара на Подуене и човека каза, че са на 20 дена, обаче минаха вече 42 дена и все още не са пронесли. Мислех да не са напълнели, обаче като питах човека той каза, че може да им е и студено. Затова днес реших да изкарам клетката навън, защото навън в момента е по-топличко отколкото в стаичката. Тук е и първия въпрос - добре ли е, че съм ги изкарал или не.
2 проблем. Също така днес купих още 4 бройки и ги пуснах при тези пилета(вече бяха на двора). След като ги оставих за един час и се върнах видях, че някои са много сериозно накълвани по главата и имаха рани. Поогледах ги и веднага фиксирах разбойника и го отделих. Тук втория въпрос - каква е причината за тази агресия и ще се успокои ли или ще трябва да го успокоим перманентно.

Аз в момента уча в София, а животните са у нас в Пловдив. Има достатъчно хора, които да ги гледат, обаче трябва да знам какво да им кажа точно за действие. След като махнах пилето, което кълвеше сякаш спряха да се кълват и се сгушиха да си се топлят.

Не се плаши от малко кръв те са издръжливи при мен един така го бяха накълвали , че му се виждаха кокалите по гърба и след 10тина дена нищо му нямаше и си снася редовно
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Сря Апр 09, 2014 6:27 am

Здравейте колеги!
Нов съм във форума. Казвам се Митко и съм много начинаещ с пъдпъдъците :)
Сглобил съм си една клетка, и искам да отида тази събота на пазара в Подуяне и да си взема малко стока.
Въпросът ми е дали съществува този пазар още?
Благодаря предварително и успех на всички. :wink:
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Съб Апр 12, 2014 2:26 pm

Здравейте!
Тази седмица бях на пазара на подуене и имаше доста добри пъдпъдъци, взех си 12 бр. и да видим сега дали ще ги чуваме добре :)
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот miroki » Съб Апр 12, 2014 11:28 pm

Честито и успех.
:drinks:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Нед Апр 13, 2014 8:45 am

Здравейте :)
Ето малко снимки от новите ми 12 попълнения и първото яйце.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Krasimira » Пон Апр 14, 2014 7:42 pm

Здравейте!

mr_dtd, поздравления! :| Благородно ти завиждам за доброто начало! Продължавай все така! Успех!

Имам голямо желание да отглеждам пъдпъдъци, но за съжаление единственото място където може това да се осъществи, е терасата... :think:
Има ли някакъв проблем (от гледна точка на хигиената), ако сложа клетката на терасата? Смятам да купя клетка 100 см. дълга, 50 см. широка и 50 см. висока. Нямам намерение вътре да слагам повече от 7 пъдпъдъка. Идеята ми е да си купя 4-5 женски и един мъжки.
Имам малко дете и за това се притеснявам дали разнасят някакви зарази или буболечки...
Krasimira
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 14, 2014 7:28 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Pileto_Sergo » Пон Апр 14, 2014 9:07 pm

Ще ви миришат доста. Особено лятото.
Pileto_Sergo
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 10:37 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот ves.72 » Вто Апр 15, 2014 2:06 pm

Krasimira написа:Здравейте!

mr_dtd, поздравления! :| Благородно ти завиждам за доброто начало! Продължавай все така! Успех!

Имам голямо желание да отглеждам пъдпъдъци, но за съжаление единственото място където може това да се осъществи, е терасата... :think:
Има ли някакъв проблем (от гледна точка на хигиената), ако сложа клетката на терасата? Смятам да купя клетка 100 см. дълга, 50 см. широка и 50 см. висока. Нямам намерение вътре да слагам повече от 7 пъдпъдъка. Идеята ми е да си купя 4-5 женски и един мъжки.
Имам малко дете и за това се притеснявам дали разнасят някакви зарази или буболечки...

Като почистваш по често проблем няма да имаш.
За болестите не се притеснявай болшинството от болестите не ходят по хората и на първо място е хигиената.
Щом ще ги гледаш на терасата направи им и сянка да не ги изпече слънцето
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот bargazini » Вто Апр 15, 2014 6:04 pm

Пъдпъдъкът е един от най-големите унищожители на насекоми и буболечки. Едва ли ше завъдите нещо покрай тях. За миризмата - при положение че се чисти и терасата е отворена едва ли ще усетите някаква миризма. Има хора си ги гледат по къщите и не се оплакват. А за болестите - освен че не ходят по хората и самите пъдпъдъци трудно ги ловят болести, защото телесната им температура е по-висока. Вече няколко години гледам пъдпъдъци и до сега не съм нито един болен или умрял. А и съм с 2 малки деца.
Също, височината на клетката е голяма. Трябва да е около 20-25см. Като е по високо подскачат и си разбиват главите в тавана (образно казано).
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта