Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пъдпъдъци

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Krasimira » Сря Апр 16, 2014 3:45 pm

Огромно благодаря за отговорите!!! :D
Може би ще започна с по-малък брой животинки - японски пъдпъдък: 3 женски и един мъжки и се замислям за по-малка клетка, за да я чистя по-често, р-ри: дълга 70см., висока 25 см., широка 50см. Така добре ли е?

Искам и да попитам, освен с фуражни смески, мога ли да храня пъдпъдъците със ситно нарязана трева, обелки от плодове, трохи от хляб :?: Предполагам, че дори е желателно да се дават такива храни..?

И още един, може и да ви се стори странен въпрос: но могат ли да оцелеят ако се пуснат в някоя гора, далече от населено място? Тъй като ме е жал да убивам животните и ще ги отглеждам главно заради хранителната стойност на яйцата, когато остареят ако ги пусна на свобода, вероятно няма да могат да се адаптират, но пък предпочитам така, отколкото да ги сготвя. Детето ми е доста чувствително на тази тема за убийството на животни :( , а и за детето ще са по-скоро домашни любимци ...
Krasimira
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 14, 2014 7:28 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот TK3C-74 » Сря Апр 16, 2014 5:27 pm

според вас как се определя възрастта на пъдпъдъците, за да знаете кога са остарели? и не, няма да оцелеят ако ги пуснете на свобода. давайте им зеленина ще са доволни.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот bargazini » Сря Апр 16, 2014 8:13 pm

При мен стари няма сменям ги всяка година. Правя ги около 100 броя и на есен ги коля оставям си около 15-20 женски за зимата и на пролет си купувам или яйца за люпене или 2-3 мъжки от пазарите.
Краси, в такава клетка спокойно се гледат 10-15 пъдпъдъка. Само с три женски в най-добрият случай ще имате по 3 яйца на ден, което е крайно недостатъчно за едно тричленно семейство. У нас се консумират доста пъдпъдъчи яйца. Всички ги обичаме и през 2-3 дена се варят по около 30 яйца - по 10 за мен и жената и по 5 за децата. Стигал съм и до 25 яйца само за мен, а малкият (на 5год) е изяждал по 10. Прекрасни са и мариновани в буркан в хладилника за 2-3 дни (рецепти из нета има много), а и за мезе на ракийката стават. :drinks: От друга страна яйцата никога не са излишни. Дори и да не ги ядете варени можеш напълно да заместиш кокошите с тях в съотношение 4:1 във всяка една рецепта.
Щом не мислите да ги размножавате не ви трябва и мъжки, а и на терасата ако се разкряка (за мъжкия говоря, женските са тихи) може и съседите да се оплачат.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот miroki » Сря Апр 16, 2014 10:20 pm

Аз гледах 5 женски и един мъжки на терасата около 3 месеца.
Нямаше кой знае какви неприятности.
Имаше неприятности докато бяха на остъклената тераса.
На другата проблем няма.
Не чух мъжкия никога. Може би беше млад. Но и терасата беше една странична.
Като тръгнах за море ги занесох на село и не ги взех обратно.
Там им направих по-голяма колибка.
Има я някъде из темите.
Иначе аз ползвам по 3 яйца на ден на човек. В зелената салата.
За 3-4 членно семейство 10 женски е максимума. И с 5 нямах проблем.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Сря Апр 16, 2014 10:41 pm

А люцерна някои да им е давал че имам в изобилие :) иначе от както съм ги взел до сега всеки път вземам по 2 3 яйчица и даже на сурово ги консумирам, надявам се като се затопли повечко да има.
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот muroll » Сря Апр 16, 2014 11:57 pm

mr_dtd написа:А люцерна някои да им е давал че имам в изобилие :) иначе от както съм ги взел до сега всеки път вземам по 2 3 яйчица и даже на сурово ги консумирам, надявам се като се затопли повечко да има.

може да им даваш но това не означава че може да карат само на люцерна ;)
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Чет Апр 17, 2014 6:19 am

muroll написа:
mr_dtd написа:А люцерна някои да им е давал че имам в изобилие :) иначе от както съм ги взел до сега всеки път вземам по 2 3 яйчица и даже на сурово ги консумирам, надявам се като се затопли повечко да има.

може да им даваш но това не означава че може да карат само на люцерна ;)

Мерси много за бързия отговор :)
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Pileto_Sergo » Пон Апр 28, 2014 11:09 am

Чудя се дали да взема на моите пилета някакви витамини за да снасят. Сега носят по яйце на ден пък са 9 парчета, даже май снасят само двечки. Храня си ги с фураж за носачки иначе. Някой да сподели пробвал ли е такова нещо. Правим го при кокошки затова не съм напълно сигурен възможно ли е да се получи с пъдпъдъци.
Pileto_Sergo
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 10:37 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот miroki » Пон Апр 28, 2014 1:10 pm

По това време сменят перушина, виж при теб така ли е. Има ли доста пера в клетката?
Ако е така, чакай яйца след 2 седмици.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот mr_dtd » Вто Апр 29, 2014 6:50 am

Здравейте приятели, много трудно ми е да ги различавам кой е мъжки и кой женски.
Дали само мъжките пеят и скачат отгоре на другите?
mr_dtd
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 6:05 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот miroki » Вто Апр 29, 2014 11:30 am

Предимно да. Но и женските се катерят понякога.
Имат една жлеза под опашката, подуто като цицина, като я натиснеш излиза пяна, но трябва да е зрял мъжки.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Krasimira » Чет Май 01, 2014 7:08 pm

Отново ви благодаря за насоките, както и за споделения опит в темите! Изчетох тази тема и темата за Японските пъдпъдъци.
Купих си вече и клетка! :D

Ето я: Изображение


Помогнете ми да се снабдя и с пернатите приятелчета! Трябват ми 4 женски японски пъдпъдъка, желателно е вече да снасят. Ако може някой да ми помогне да ми пише на лс!
Krasimira
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 14, 2014 7:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron