Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пъдпъдъци

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Вто Фев 17, 2015 9:57 am

Със каква смеска ги храните ?
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот vyas0 » Нед Фев 22, 2015 11:33 pm

И мойте са в мазето.На лампи,по една 40ватова на отделение.В големия студ долу става 5 градуса,иначе е м/у 8 и 12 градуса. Не са спрели да снасят цяла зима.Храня ги с обикновен фураж за носачки без ГМО (уж).
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Uhaaa » Съб Мар 14, 2015 9:43 pm

Здравейте, искам съвет за клетката която взех да правя. Мрежата на която стъпват е 10мм на 10мм, но отпред каква мрежа да сложа за да може да си провират главите и да ядат 30мм на 30мм добре ли е.
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот miroki » Съб Мар 14, 2015 11:11 pm

Същата, просто я изрежи. За главите им.
Моята изкара малко повече от година.
Изгни от долу.
Сега подложих рабица.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот dr_lukanov » Съб Мар 28, 2015 7:05 pm

малко снимки и от мен:
Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот drakosha » Съб Апр 04, 2015 2:02 pm

Здравейте, нова съм в сайта и имам няколко питания относно отглеждането на пъдпъдъци. Аз не ги отглеждам, а имам да пиша бизнес план за УНСС на тема - ферма за пъдпъдъци. На колко време им се чистят клетките, има ли някакви специални хладилници за съхранение на яйцата - понеже става дума за по- голям брой пилета. Кой е по добрия начин за отопление с климатици или някакви печки

Ако някой прояви желание да ми помогне ще съм много благодарна :)
drakosha
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Апр 04, 2015 1:55 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот simex » Пет Апр 17, 2015 2:31 am

Нали не сме затворили темата?Или всичко вече е споделено.Дано не съм закъснял с новото си хоби пъдпъдъците?
simex
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 17, 2015 2:20 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот simex » Пет Апр 17, 2015 2:34 am

Извинявам се но едва ли ще съм полезен с някаква информация едва сега излюпвам първите си питомци.И самия напредвам с проба грешка засега съм само на успешна проба дано няма грешки.
simex
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 17, 2015 2:20 am

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот vyas0 » Сря Апр 22, 2015 9:38 pm

Давай смело,няма да се плашиш :wink:
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот rinusha » Нед Юни 07, 2015 5:32 pm

Здрaвейте, от няколко години живеем в къщa с двор и обислях вaриaнтa дa си вземем кокошки.Кокошaрник обaче тaкa и не нaпрaвихме и от няколко месецa ми се появи идеятa зa пъдпъдъчетa.Ще сa почти домaшни любимци(тaкa или инaче къщaтa ни е пълнa сaмо с тaкивa, тa реших поне яйчицa дa хaпвaме) и ми се искa дa устроим животинчетaтa някaк не чaк толковa професионaлно.Клетките зaдължително ли търябвa дa сa с нaклонен под, aко се постaви място зa снaсяне нa яйцaтa (кaто при кокошките), имa ли шaнс дa го използвaт по преднaзнaчение или при всички положения ще снaсят нa подa?Имaм еднa клеткa с рaзмери 99х52х36 височинa, би ли моглa дa ми свърши рaботa, колко пъдпъдъци могa дa сложa вътре, колко пъдпъдъци сa необходими зa четиричленно семейство - двaмa възрaстни и две децa?По товa време нa годинaтa могaт ли дa живеят нaвън(селцето ни е високо и нощем темперaтурaтa все още пaдa до 6-7 грaдусa).И последно - нa кaквa възрaст е подходящо дa ги вземa, кaто сме нaчинaещи в товa?Предвaрително блaгодaря нa всички, които ще се включaт
rinusha
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 07, 2015 5:10 pm

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот vyas0 » Нед Юни 21, 2015 12:29 pm

Здравей.Добре си го решил с пъдпъдъците,невероятно вкусни и полезни яйца ! 10 - 20 бройки мисля,че са достатъчни за едно 4-и членно семейство.Едва ли мога да ти обесня всичко за тях в един пост,ще трябва да почетеш малко и назад в темите, има всичко което ти трябва.Пода е наклонен за да изпадат яйцата и лесно да се събират.Пъдпъдъка снася кадето му падне.Зимата не може да живее навън.Те са прелетни птички попринцип.
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Пъдпъдъци

Мнениеот Жорж Диков » Чет Юни 25, 2015 10:12 am

Здравейте ! Нов съм тук , и имам проблем с пъдпъдъците си. Взех си 13 японски пъдпъдъци( 10 женски и 3 мъжки) и ги гледах в клетка около 1/2 м2 площ правена по правилата с мрежа на пода и наклон за яйцата. Първоначално всичко беше наред даже започнаха да снасят по 6-8 яйца на ден. Хранех ги с фураж за носачки от софийския завод.Но след около 20 дни започнаха да умират. По един на ден. Започнах да ги наблюдавам по сериозно. Птиците са весели не изглеждат болни, през деня се движат, хранят и пият вода нормално. Не са слаби, даже напротив. Винаги имат храна и прясна вода. И на сутринта- пак умрял пъдпъдък ! Слагах им 5 дни лекарство във водата и смених храната , но всичко продължи и днес умря и последния.Сега ме е страх да си купя нови. Дайте акъл къде бъркам. Благодаря предварително !
Жорж Диков
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 9:50 am

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта