Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Сря Апр 08, 2015 11:07 pm

:| :| :|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Съб Май 02, 2015 7:45 pm

вече имам поколение от баща-скумрук и маика-гугутка. ще могат ли тези пилета след време да се размножават/естествено не по между си/. в момента имам и чифт,мъжка гугутка и женски скумрук, които са на яица. ще мога ли когато му доиде времето да събера поколенията от двата чифта.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Съб Май 09, 2015 7:31 pm

orizic написа:вече имам поколение от баща-скумрук и маика-гугутка. ще могат ли тези пилета след време да се размножават/естествено не по между си/. в момента имам и чифт,мъжка гугутка и женски скумрук, които са на яица. ще мога ли когато му доиде времето да събера поколенията от двата чифта.

Да плодни са на 100% имам много такива.Твоите хибриди какъв цвят са?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Сря Май 20, 2015 10:03 pm

сиви с лек кремъв оттенък. като цвят се доближават до баща си, но се надявам да пеят повече като гугутка.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот петър василев » Чет Авг 20, 2015 12:59 pm

Здравейте колеги!
Искам да попитам дали някой се е опитал да научи Скумрук да излиза и да се прибира в клетката,с две думи да не избяга.
Аз от доста време имам Скумруци,но не съм посмял да ги пробвам.Иначе са много спокойни,не се плашат от мен.
Веднъж децата отворили една клетка за да ги погалят,но забравили да я затворят и като се върнах гледам ги обикалят наблизко,но не се върнаха в клетката.
Дали ще мога да ги науча ако вържа крилете на женската и я пусна да пообикаля района за да разучи ?
Аватар
петър василев
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Дек 21, 2011 10:13 am
Местоположение: о.Крит

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Чет Авг 20, 2015 9:11 pm

имах женски скумрук, които три пъти изтървъх. птицата беше само от двадесет дена при мен и въпреки това се прибираше след бягство във волиерата. но третият път изчезна с гугутките. мои приятел от добрич ми сподели че някякъв негов познат отглежда мелези от гугутки и скумруци, които пъди от влиерата, кацат по чардака и след това пак се прибират в зандана. аз също имам вече доста такива мелези и мисля на пролет да започна да оставям вратата на волиерата отворена.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот петър василев » Пет Авг 21, 2015 11:27 am

orizic написа:имах женски скумрук, които три пъти изтървъх. птицата беше само от двадесет дена при мен и въпреки това се прибираше след бягство във волиерата. но третият път изчезна с гугутките. мои приятел от добрич ми сподели че някякъв негов познат отглежда мелези от гугутки и скумруци, които пъди от влиерата, кацат по чардака и след това пак се прибират в зандана. аз също имам вече доста такива мелези и мисля на пролет да започна да оставям вратата на волиерата отворена.

Ще направя опит,защото мисля,че и моите ще си останат понеже са много питомни,но все още се колебая.
Проблема е,че съм на о.Крит и ако ми избягат оставам без Скумруци.Преди 5 години имах много Скумруци,но се наложи да се пребера във България за година и половина и нямаше кой да ги гледа.Дадох ги заедно с клетките на един приятел и като се върнах си взех от него едно чифче,но за жалост мъжкият ми се оказа безплоден.Знам го,защото пробвах и с друга женска,а си ми харесва и не искам да го сменям.
Ако ги изгубя как да отида пак и да му кажа,,,,дай ми пак чифт??
Това са ми Скумруците ,които си бях взел от България;
Изображение

Изображение

Изображение

А това са ми сегашните;

Изображение

Изображение
Аватар
петър василев
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Дек 21, 2011 10:13 am
Местоположение: о.Крит

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Вто Сеп 01, 2015 5:28 pm

когато си доидеш до българия ми се обади на този номер-0898473424, за да ти подаря мъжка дива/селска/ гугутка,която е много активна. гарантирано ще се чифтоса със скумрук и гарантирано ще имаш поколение от нея.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот петър василев » Чет Сеп 10, 2015 11:36 am

orizic написа:когато си доидеш до българия ми се обади на този номер-0898473424, за да ти подаря мъжка дива/селска/ гугутка,която е много активна. гарантирано ще се чифтоса със скумрук и гарантирано ще имаш поколение от нея.

Оценявам го това Изображение
Аватар
петър василев
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Дек 21, 2011 10:13 am
Местоположение: о.Крит

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Нед Яну 31, 2016 11:39 pm

Ако някой има за продаване мелези гугутка-скумрук, или иска бартер за подобни мелези, но от друга линия нека се обади. Тел 0898473424
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот HuskyBG » Пон Юли 15, 2019 9:51 am

Здравейте на всички! Искам да попитам някой от тук занимава ли се с отглеждане на диви гугутки? И дали е успявал да извади хибрид между дива и скумрук.
HuskyBG
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 03, 2016 5:08 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот Михаил » Пон Авг 01, 2022 9:19 am

Здравейте, имам бебе гълъб на около един месец. От вчера забелязах че започна да диша по тежко и учестено, забелязва се някакво странно шушнене като диша малко наподобява найлонова торбичка. Вчера сутринта беше гладно, писукаше и ядеше но до вечерта това се промени. Вечерта си дърпаше главата и не искаше да го нахраня. Тази сутрин му дадох малко каша на сила понеже гушата му беше празна. Също като чели по трудно ака и по малко като количество от преди. Има също повече бяло от преди. За тръскането на глава не съм много сигурен дали е симптом, забелязах да го прави но няколко пъти на ден около десетина може би е нормално. Нищо не разбирам от гълъби, тепърва се уча. Със сигурност е болно но в интернет има доста болести със същите симптоми и незнам как да постъпя. Проблема е че съм в англия и тука било нелегално да отглеждам гълъб и когато го заведох на ветеринар искаха да го приспят. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете някакъв полезен съвет. Благодаря предварително.
Михаил
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 31, 2022 8:39 pm

Предишна

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта