Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Нова българска порода

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Нова българска порода

Мнениеот valentinrs » Пон Сеп 17, 2012 11:58 am

Добре,но ако можеш ми прати мъжко че повечето ми са женски.А жълтите са такива.На втората снимка са родителите им.Но те не са мой гълъби.URL=http://imageshack.us/photo/my-images/208/p8272168.jpg/]Изображение[/URL]

Uploaded with ImageShack.usИзображение
Не знам мислители да правите в други цветове освен черни.Но мога да опитам да се сдобия и с червени белоглави.
valentinrs
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 9:32 pm

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Пон Сеп 17, 2012 9:43 pm

Тези птици са интересни . При мен също са повече женски но ще решим проблема . Ако можеш пусни червен мъжки с жълта женска . Всички ще са червени , а мъжките ще са носители на жълто . При обртна кръстоска ще получиш жълти женски и червени мъжки носители. Мъжки червен носител на жълто с черна женска ще даде много интересни птици .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот valentinrs » Пон Сеп 17, 2012 10:15 pm

За сега ще ги оставя така чифта като взема червен ще послушам съвета ти.Не каза дали мислите да правите други цветове белоглави?
valentinrs
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 9:32 pm

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Вто Сеп 25, 2012 1:15 pm

Да в стандарта е залегнала да има всички цветове , но като познаваш генетиката на унаследяването няма да е трудно.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Пет Окт 19, 2012 2:44 pm

Цитат от другия сайт .

(оценка 6)
dimitar_stanchev / Димитър Станчев
Взех това решение единствено за благото на гълъбите и българското гълъбовъдство. Нека всички да знаят, че не става въпрос за кражба или лична облага а за усъвършенстване и утвърждаване на тези гълъби като самостоятелна порода, която достойно да представи Българското гълъбовъдство в Европа! Дано негативизма да спре.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот АПК » Пет Окт 19, 2012 9:02 pm

Д-р Велев поздравления за интусиазма и дано го направите в реалност ! Искам само да цитирам думите на един европейски селекционер и съдия .
Той казва така дайте ми една двойка птици с еднакви екстериори и цветова гама и след четири поредни люпила всички птици са с еднакъв екстериор и цвят и аз ще призная тази пернати за порода ! :drinks:
АПК
бан
бан
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 10:16 pm

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Пет Окт 19, 2012 10:11 pm

Да колега до известна степен е така . Това е така защото хората познават генетиката и градят върху вече ясни неща . /не откриват наново топлата вода / Но у нас всички са специалисти и отричат това което не им изнася. Тук имаше огромна атака срещу името , но колегата Станчев разбра , че срещу хората с капаци трябва да се действа дипломатично . Затова ще вложим всичките си възможности да направим една прекрасна красива българска порода . Отворени сме за всички единомислещи .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот petkov_rs » Съб Окт 20, 2012 11:12 pm

браво докторе гълабетата са прекрасни,направо останах изумен
petkov_rs
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:46 pm

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Чет Дек 13, 2012 11:11 pm

Обърнете внимание , сайта е американски .https://www.youtube.com/watch?v=7PcQIQp ... ata_player
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот qnakiev » Чет Яну 31, 2013 7:51 pm

ето един млад мъжкар представител на породата - Изображение
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Нова българска порода

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 31, 2013 10:05 pm

Можеш ли да провериш дали някой от твоя град ще присъства на съвещанието на Гълъбовъдния съюз на 2.02 . в Плевен за да ти изпратя по него гълъбчета . Аз ще бъда там.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова българска порода

Мнениеот qnakiev » Чет Яну 31, 2013 11:33 pm

Dr. Velev написа:Можеш ли да провериш дали някой от твоя град ще присъства на съвещанието на Гълъбовъдния съюз на 2.02 . в Плевен за да ти изпратя по него гълъбчета . Аз ще бъда там.

Ще проверя задължително !Ако нещо не стане ,по брат ми ще можете да ми ги изпратите ,аз ще говоря с него !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта