Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот stenli » Сря Яну 11, 2012 9:44 pm

Някой гледа ли гръцки гълъби?
stenli
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 10:35 pm
Местоположение: Добрич

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 11, 2012 11:04 pm

mike123 написа:Благодаря.Пощите не съм ги пускал и не ги тренирам защото не са мое производство,а гълъби гледам от тази година и тях си ги купих големи не малки пилета.Извадих пилета от тях,но не знам какво ще стане от малките.Гълъбчетата ще тренирам и ще ги пускам от далече.Но по-нататък. :wink:


Миналата година като разбраха , че жена ми иска да гледа спортни пощенски гълъби едни от най известните състезатели в страната и чужбина ни подариха по едно две гълъбчета . Извадих 150 малки и всичките летяха в състезания за млади . Успокояваха ме , че половината ще се изгубят , но изгубих сам 6 бр.
Сещате се за какво хранене става дума .Осен това си купих и птици от Холандия и Белгия .
Тази година ще пусна само 30 разплодни двоики и ще летя с останалите много смело .
Казвам всичко това защото искам да ти подаря две двойки от излюпените млади преди да ги пускам за тренировки , така че да можеш да ги тренираш. Свържи се с мен на лична .
Виж резултатите ми и в гълободрумите у нас и в Чужбина .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 13, 2012 9:42 pm

Ето някой от моите пощенски:Изображение Изображение Изображение Дано ви харесат ,за сега съм с 6 разплодни двойки и един тек (мъжки) ,от 27 .12 .11 започнах новия разплоден сезон !Малко рано ,но пък ще имам повечко пилета ,даже преди два дена една двойка ми излюпиха 2 малки !Четири от двойките са летели ,другите две двойки съм ги взимал пилета ,но родителите им са летели! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 13, 2012 9:43 pm

А и пилетата от първата снимка са от миналия разплоден сезон!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот dr_lukanov » Вто Яну 24, 2012 7:04 pm

Здравейте, започна гласуване за избор на любимец на публиката от Виртуална изложба 2011, всеки който желае може да даде своя глас :drinks: .

http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=34&t=4142
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот pavel ivanov » Вто Яну 24, 2012 8:04 pm

dr_lukanov написа:Здравейте, започна гласуване за избор на любимец на публиката от Виртуална изложба 2011, всеки който желае може да даде своя глас :drinks: .

http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=34&t=4142
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Очаквах като съм в раздела ПОРОДИ ГЪЛЪБИ да прочета за нещо за породите или да видя нещо ново.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот pe6o » Сря Яну 25, 2012 9:26 pm

Тази порода мисля че се казва Адана! Произлиза от Турция и е кръстен на областа Адана !
В България не се среща често ! Порода за летене но не от най добрите![/quote]



Колега тази порода наистина е Адана, но не е порода за летене ,а преметачи.Особеното е, че се вдигат много на високо и се спускат почти отвесно със свити криле подобно на ястреба.Отварят крилете непосредствено преди приземяването и правят мека кацане ,без да падат на земята.
pe6o
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:31 am
Местоположение: Ловеч

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот Paulina » Сря Яну 25, 2012 9:39 pm

pavel ivanov написа: Очаквах като съм в раздела ПОРОДИ ГЪЛЪБИ да прочета за нещо за породите или да видя нещо ново.

За какво се мусиш - хвърли едно око във Виртуалната изложба - там има и гълъбче . Пък знаеш ли - може да видиш и нещо ново .... :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот kami_zamfirova » Пет Яну 27, 2012 3:05 pm

Здравейте колеги някой от вас отглежда ли гълъби от породата МАКЕДОНСКА РОЗАЛИНА,много ми харесват ако знаете от къде мога да си взема и някаква цена за чифт,ще съм ви много благодарна.

Ето и снимка на птиците от форума galabite.com

Изображение
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 27, 2012 3:58 pm

Според мен е Розалина,това мисля че беше македонска или сръбска порода гълъби! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот kami_zamfirova » Пет Яну 27, 2012 4:49 pm

Македонска розалина е,но какви са цените и от къде в България мога да си купя ?
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Re: ПОРОДИ ГЪЛЪБИ

Мнениеот pe6o » Пет Яну 27, 2012 8:53 pm

kami_zamfirova написа:Македонска розалина е,но какви са цените и от къде в България мога да си купя ?



Обади се на телефон 0896893662-Николай. :cool:
pe6o
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:31 am
Местоположение: Ловеч

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта