Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Вто Яну 14, 2014 3:42 pm

И в Ямбол имаме доста гугутки а лятото извън града и гургулиците не са рядкост.Колега Стоянов от кой край си?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Вто Яну 14, 2014 7:16 pm

veselin написа:И в Ямбол имаме доста гугутки а лятото извън града и гургулиците не са рядкост.Колега Стоянов от кой край си?


Не съм много далече от теб, близо до границата с Турция.
Тук наистина няма много гугутки.Поне не колкото бяха преди.Съгласен съм с TK3C-74.
Говоря само за в града, за съжаление вече нямам време да ходя и да наблюдавам птици.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот Cole » Сря Мар 05, 2014 6:34 pm

Здравейте, нов съм с гълъбите и мисля да си взема 1 чифт щрасери и 1 чифт ростовски като за начинаещ! :cool: Какво мислите по въпроса и колко място ще ми трябва зя тях 4-те?! :drinks:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот I_Ivanov » Вто Сеп 02, 2014 4:01 pm

3дравейте ! При кръcтоcка домашен гълъб-гривек. Гълъбът какъв трябва да бъде мъжки или женcки и кога да ги cъбера, като двойка? Благодаря ви предварително !
I_Ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 2:58 am

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Съб Сеп 13, 2014 10:06 pm

Да видим дали някой ще познае какви са родителите на това пиле :cool:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот nightingale » Нед Сеп 21, 2014 3:11 pm

гълъб и смехурка ? :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот pavel ivanov » Нед Сеп 21, 2014 5:51 pm

Скумрийкa /смехурка/ и гугутка .
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Пон Сеп 22, 2014 12:21 am

veselin написа:Да видим дали някой ще познае какви са родителите на това пиле :cool:

Изображение


:think: Бих предположил, че има баща/или дядо/ бял скумрук и майка дива гугутка......обаче, липсата на пръстен и странната форма на главата ме кара да мисля, че има замесени и други трътки.... :think:

Колега veselin, :| и разкажи повече за този хибрид.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Вто Сеп 30, 2014 8:34 pm

Бащата е унгарски високолетач а майката гугутка (streptopelia dakota). Хибридчето е мъжкар 100% тези дни станах свидетел на песента му, като го издебна да го снимам ще кача клипче. А относно пръстенчето сега след като смени се очерта ,но повечето перца са бели и не си личи много.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Вто Сеп 30, 2014 8:58 pm

veselin написа:Бащата е унгарски високолетач а майката гугутка (streptopelia dakota). Хибридчето е мъжкар 100% тези дни станах свидетел на песента му, като го издебна да го снимам ще кача клипче. А относно пръстенчето сега след като смени се очерта ,но повечето перца са бели и не си личи много.


Това обяснява доста работи.....ама пак си остава странна работа. :think: Може би ако майката е домашна гугутка, няма да е така.
Бих искал да го видя във въздуха, унгарците са уникални гълъби и заедно с качествата на гугутката, би трябвало да е като стелт, бърз и неуловим....ама не го пускай де!
Аз съм отделил един мъжки карабаш и мисля да пробвам дали ще излезе гугутка въртележка.....

Иначе :| за хибрида и ще чакам клип, че ми е интересно каква ще е песента.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Сря Окт 01, 2014 9:14 pm

stoianov написа:
veselin написа:Бащата е унгарски високолетач а майката гугутка (streptopelia dakota). Хибридчето е мъжкар 100% тези дни станах свидетел на песента му, като го издебна да го снимам ще кача клипче. А относно пръстенчето сега след като смени се очерта ,но повечето перца са бели и не си личи много.


Това обяснява доста работи.....ама пак си остава странна работа. :think: Може би ако майката е домашна гугутка, няма да е така.
Бих искал да го видя във въздуха, унгарците са уникални гълъби и заедно с качествата на гугутката, би трябвало да е като стелт, бърз и неуловим....ама не го пускай де!
Аз съм отделил един мъжки карабаш и мисля да пробвам дали ще излезе гугутка въртележка.....

Иначе :| за хибрида и ще чакам клип, че ми е интересно каква ще е песента.

Трудно ще ги ешиш в клетка и особено през този сезон.Най-вероятно гугутката ще пострада :D
Можеби от десет излюпени пиленца само това хибридче оцеля, повечето умираха почти веднага след като се излюпят.Затова не ми се рискува да му тествам летателните качества, но все пак мисля ,че трябва да лети. Баща му прави 4 часа без особени тренировки и диети.

Иначе колега щом ти е интересно експериментирай аз освен този успешен експеримент това лято направих също и два чифта мъжки скумрук с женска сенегалска. Птиците се събраха без проблеми ,но и на двата чифта бяха празни яицата. Наскоро се сдобих с гургулици и арабски смеячи очаквам и гривяци, напролет мисля да експериментирам с тях :D
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Сря Апр 08, 2015 10:32 pm

ето едно отдавна обещано клипче

https://youtu.be/YcdQDGv-Srk
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта