Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот mario.1953 » Съб Юли 20, 2013 3:21 pm

Здравей Никола. Имам два мъжки медноковани.Мога да разменя единия за женска. Разменям и мъжка качулата за женска. Тел. 0887826112-Марин.
mario.1953
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 3:01 pm
Местоположение: Габрово

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Пет Яну 10, 2014 8:58 pm

здр. колеги. подариха ми чифт гугутки ранени при различни инциденти. птиците повече от година живеят в плен и вече са двоика. каква е вероятноста да имат поколение. ще живеят във волиера 140х200х200см. могат ли да съжителстват с двоика пленени/ранени/ гривеци или двоика скумруци без това да попречи на размножаването им. моля ако някои знае за особеностите на тези птици да ми отговори. благодаря.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот nightingale » Пет Яну 10, 2014 9:33 pm

orizic написа:здр. колеги. подариха ми чифт гугутки ранени при различни инциденти. птиците повече от година живеят в плен и вече са двоика. каква е вероятноста да имат поколение. ще живеят във волиера 140х200х200см. могат ли да съжителстват с двоика пленени/ранени/ гривеци или двоика скумруци без това да попречи на размножаването им. моля ако някои знае за особеностите на тези птици да ми отговори. благодаря.


Могат да се размножават в такава волиера и ще се размножат стига разбира се нараняванията им да позволят това.
Ако например мъжкият е сериозно осакатен в едно от крилата , това би затруднило оплождането.
С гривеци на едно място със сигурност ще имат проблем.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Съб Яну 11, 2014 6:34 pm

добре. гривеците отпадат като съквартиранти, чифт скумруци ще пречат ли. не знам колко териториални са гугутките, особено през размножителния период. споделяите. не искам да си правя експерименти.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Съб Яну 11, 2014 8:11 pm

Съгласен съм с nightingale за гривеците.
Със скумруци според мен също ще има проблем.Ако обаче сложиш повече гнезда/на едно ниво, високо/ може и да стане работа.Бой ще има, но докато не се стигне до кръв не е притеснително.Имам много скумруци и от мъжки до мъжки има разлика.Някои са кротки, а някои са затворени поединично в клетки....трудно е да се каже.
Не каза какви и къде са раните?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот nightingale » Съб Яну 11, 2014 8:55 pm

stoianov написа:Не каза какви и къде са раните?


Което всъщност е най-важно, както за размножаването , така и за съвместното отглеждане с други видове от семейството.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот orizic » Нед Яну 12, 2014 7:57 pm

птиците са ранени преди повече от година, а при мен са от един месец. не мога да преценя къде са били травмите, защото сега са в перфектно състояние. крака и крила са на мястото си и постановката им е така както трябва да бъде. дали обаче могат да летят ще разбера като ги пусна във волиерата.
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Нед Яну 12, 2014 9:49 pm



Мисля ,че ще е интересно да видите това клипче на един мой гугут. Майката е дива градска гугутка а бащата е скумрук албино :D
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Пон Яну 13, 2014 8:48 pm

veselin написа:
Мисля ,че ще е интересно да видите това клипче на един мой гугут. Майката е дива градска гугутка а бащата е скумрук албино :D


:| за гугутките колега!
Би ли разказал повече, вадил ли си поколение от него, изчисти ли "песента" и др.Видях, че имаш и гургулица.
На мен са ми голяма страст гугутките, преди време и аз правех "експерименти", но сега вече нямам време.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот veselin » Пон Яну 13, 2014 10:14 pm

stoianov написа:
:| за гугутките колега!
Би ли разказал повече, вадил ли си поколение от него, изчисти ли "песента" и др.Видях, че имаш и гургулица.
На мен са ми голяма страст гугутките, преди време и аз правех "експерименти", но сега вече нямам време.
:drinks:

Гургулици нямам все още, това което си видял са сенегалски гугутки.
От хибрида нямам поколение защото е ваден лятото, но тази пролет ще го събера със сестричката му.Надявам се да успеят да извадят бели мъжки с такава песен.Ти какви експерименти си правил?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот stoianov » Вто Яну 14, 2014 12:43 am

veselin написа:Гургулици нямам все още, това което си видял са сенегалски гугутки.
От хибрида нямам поколение защото е ваден лятото, но тази пролет ще го събера със сестричката му.Надявам се да успеят да извадят бели мъжки с такава песен.Ти какви експерименти си правил?


От дива женска/спасена/ и сив скумрук- мъжко и женско, сиви.Мъжкия пееше като див, но се "смееше" като скумрук.Само едно люпило и пуснах женската, която наблюдавах доста време след това.
Не можах да изкарам поколение включително и между тях.
Див мъжки и пръскана гугутка-неуспешни опити/може би проблем с женската/.
Искам да подчертая, че никога не съм наранявал или хващал умишлено дива гугутка с цел размножаване!След пълното им възстановяване съм ги пускал на подходящо място.Това беше преди.Сега вече гугутки почти няма, друг е въпроса кой е виновен за това?

Ще следя темата, дано да успееш и ще чакам снимки/клипове.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот TK3C-74 » Вто Яну 14, 2014 8:51 am

няма гугутки ли? при мен всеки ден идват над 100 птици и изяждат доста от храната на кокошките. основния проблем за изчезването на гълъбовите птици от селата е, че на времето зърното се складираше под навеси. птиците имаха достъп и много пътища за бягство. сега е друго, складовете са затворени, машините не пилеят много и птиците се преместеха в градовете по големите зърно бази.а гугутките са бързо приспособими. в началото, на зърното идваха 4-5 птици, сега са голямо ято. естествено почнаха да се въртят ястреби и двама трима съседа се оплакаха от нападения над гълъбите им.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта