Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Намерено ранено гълъбче

Модератори: nikigeen, yuri

Намерено ранено гълъбче

Мнениеот NikiStar » Нед Юни 02, 2013 2:27 pm

Здравейте!
Преди два дена намерих гълъб, който е бил нападнат от гарван(по предположение на ветеринаря) и му е раздрана доста бузата и окото му е затворено. Гълъбчето е малко и се чудя какво да го правя, тъй като не иска да яде, вода пие, но не яде вече втори ден. С какво ли не го съблазнявах, купих гълабова смеска от семена, хляб, домат, твърдосварен жълтък от яйце примесен с вода(ако е твърде малък), но за съжаление нищо не иска. Четох, че може няколко дни да не ядът поради шока, но колко е това "няколко"? не е ли прекалено много 2 дни(от петък вечерта) да не яде? С какво мога да го храня? Баща ми гледа канари и съм отгледал не едно и две поколения канари, с гълабите обаче нямам опит, всякакви съвети ще са ми от помощ?

Благодаря!
NikiStar
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 02, 2013 2:12 pm

Re: Намерено ранено гълъбче

Мнениеот yuri » Нед Юни 02, 2013 5:32 pm

Ако е прекалено младо, може още да не се научило да яде само. Можеш да му отвориш човката и да му слагаш зърната вътре. От време на време му впръсквай и малко вода със спринцовка. Така съм отглеждал, доста гълъбчета като дете.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Намерено ранено гълъбче

Мнениеот hiena1 » Вто Юни 25, 2013 11:00 pm

Днес и аз намерих малко гълъбче зад блока.Оперено е добре, има проблем с едното краче/ може би от падането/, пи много вода, но нищо не яде. Гушката му все още е пълна. Според мен на тази възраст трябва да яде самостоятелно, но искам съвет с какво да го нахраня? Имам канарена смеска, слънчоглед,пшеница и нигер, от които приготвям покълнеци за канарите, мога и мека храна да му забъркам..
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm


Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта