Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Модератори: nikigeen, yuri

Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот evaly » Пет Сеп 13, 2013 4:09 pm

Здравейте, обръщам се към всички тук за съвет - историята е следната:
На терасата ми си направиха гнездо двойка гълъби. Поставила съм върху един шкаф, една върху друга две зимни гуми за кола - нямам никаква видимост, но по поведението на гълъбите разбрах, че ще имат малки и повече не пипах там. Малките се излюпиха около средата на август. Ще се наложи да преместя гнездото, за да освободя гумите, които след месец-два ще ми трябват (но имам други неизползваеми гуми).
- Кога и как е най-подходящо да се опитам да направя преместването?
Нямам никакъв опит с гълъби, но от малка знам, че когато се пипат яйца на дива птица (пр. лястовица) тя ги изоставя. Така ли е и с дивите гълъби? Отнася ли се това и за гнездото и за малките? Опитах от интернет да разбера след колко време малките ще станат самостоятелни, но така и не намерих точен отговор.
- Достатъчно ли е да изчакам докато се научат да летят? - ако правилно съм разбрала очаква се това да стане до 45-ия ден след излюпването, т.е. през октомври бих могла да опитам с преместването. Притеснява ме обаче, че в някой от сайтовете прочетох че до тогава женската може да снесе нови яйца...
- Мислите ли, че ако съм с гумени ръкавици, които предварително намажа със собствените им изпражнения, ще мога да предотвратя изоставяне на гнездото? - не ми хрумва друго...

Моля, дайте съвет!
evaly
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 13, 2013 4:03 pm

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот TK3C-74 » Пет Сеп 13, 2013 5:24 pm

не се притеснявай, гълъбите скоро ще напуснат гнездото, няма да се налага да купуваш нови зимни гуми. друг е въпроса дали са стопанисани правилно гумите :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот evaly » Пет Сеп 13, 2013 9:44 pm

TK3C-74 написа:не се притеснявай, гълъбите скоро ще напуснат гнездото, няма да се налага да купуваш нови зимни гуми. друг е въпроса дали са стопанисани правилно гумите :wink:

Благодаря за бързия отговор! Всички ли ще напуснат? Родителите няма ли да останат да зимуват? Има ли вероятност за нови яйца скоро?
evaly
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 13, 2013 4:03 pm

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот woodlark » Пет Сеп 13, 2013 10:28 pm

evaly, щом разполагаш с "неизползваеми гуми", ами направи съответната размяна, когато усетиш, че е най-подходящия момент за това :wink:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот stoianov » Пет Сеп 13, 2013 11:30 pm

woodlark написа:evaly, щом разполагаш с "неизползваеми гуми", ами направи съответната размяна, когато усетиш, че е най-подходящия момент за това :wink:


:think:
Най-подходящия момент....
Би или обяснил на колежката кога е точния момент, да не го изпусне.

пп. Като гълъбар ще кажа, че и най-малката разлика/промяна ще откаже женската за следващо снасяне там.Как разбират незнам, женски работи, можеш ли да ги разбереш...
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот woodlark » Съб Сеп 14, 2013 8:47 pm

stoianov, и малките деца знаят, че най-подходящият момент е като му дойде времето, според времето, де :wink:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот evaly » Пон Сеп 16, 2013 2:33 pm

woodlark написа:stoianov, и малките деца знаят, че най-подходящият момент е като му дойде времето, според времето, де :wink:

хахх... весело ви е на вас :) явно въпросите ми са глупави за някои, но наистина това питам: КОГА е точният момент? или по скоро - Аз КАК да разбера, че е настъпил? Какво ще ги правя малките гълъбчета, ако родителите им ги изоставят, а е прекалено рано?
Това, което разбирам дотук, е че няма да има нови яйца скоро и че няма сми да се омазвам в акита - така или иначе гълъбите най-вероятно ще изоставят гнездото, ако го преместя.

П.С. Не мислех, че обичам гълъби, но сутрин такова чуруликане пада от малките! Друго си е...
evaly
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 13, 2013 4:03 pm

Re: Преместване на гнездо на диви гълъби с малки

Мнениеот TK3C-74 » Пон Сеп 16, 2013 2:47 pm

изчакай още седмица и някой слънчев ден надникни да видиш колко са големи пилетата. ако не можеш да ги видиш, когато поотраснат достатъчно, малките сами ще излязат за разходка. :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич


Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта