Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Мнениеот niki_bg » Съб Сеп 29, 2012 11:49 pm

yuri написа:Д-р Велев, когато гледах гълъби (като дете) ми подариха един чифт чисто черни Плевенски гълъби. От тях получих 4-5 поколения, преди ястреб да отнесе мъжкия. Та интересното е, че всички гълъбчета бяха бели "изпръскани" с черни точки. Това означава ли, че майката на мъжкия е била бяла?

Колега,"Плевенските" ти черни гълъби всъщност май въобще не са били" Плевенски".Поколението на този вид гълъби е едноцветно . Мисля ,че в твоите гълъби има бял или шарен съкъзлия/ Кюстендилски,Пернишки или Благоевградски/.
Бих казала ,че бялото и шареното за компетентните е доминантен фактор при гълъбите!!!
Аватар
niki_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 8:07 pm

Re: Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Мнениеот Dr. Velev » Съб Сеп 29, 2012 11:53 pm

Да доминантен но зависи прямо какво .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Мнениеот niki_bg » Нед Сеп 30, 2012 12:14 am

Dr. Velev написа:Да доминантен но зависи прямо какво .

Колега разбира се,че спрямо черно,жълто и текир и може би спрямо всички едноцветни гълъби.
Аватар
niki_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 8:07 pm

Re: Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Мнениеот yuri » Нед Сеп 30, 2012 8:21 pm

Много е възможно. Ако са били много ценни едва ли щяха да ми ги подарят. Но сега, няма как да се разбере.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Кой разбира от генетика ( при гълъбите )

Мнениеот qnakiev » Нед Сеп 30, 2012 11:39 pm

Стана ми доста интересно ,прочетох всичко и смятам че горе долу разбрах !Имам чифт спортни ,мъжкия е пал (родителите му също) женската е сива капчата (родителите и са баща - сив лентов ,майка - червена ,пал)Пилетата им излизат различни всеки път ,би трябвало да излизат само палове ,но излизат най различни ,първото люпило бяха рецесивни червени ,второто люпило бяха сиво лентово с бели башове и червено белоглаво с бели башове ,като червеното му беше много по наситено от на бащата ,нещо подобно като мюлеманс!Интересно е че братът на мъжкия гълъб е рецисивно червен ,а родителите не са !Явно ,дядото тоест бащата на двамата червени братя е бил сив !Съжалявам ако някой не ме е разбрал ,не съм много добър в изказванията ! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Предишна

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта