Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос към гълъбарите

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот М.М. » Съб Окт 20, 2012 1:17 pm

гащатите пощи също са добри летачи,аз имам и от тях въпреки че не отговарят на стандарта те ми харесват.Ето и някоя снимка.http://milen68.snimka.bg/hobby/g-l-bi.708341.28783953
М.М.
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 1:22 pm
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Cole » Пет Ное 22, 2013 9:43 pm

Здравейте, знам, че може би не е тук мястото на въпроса ми, но реших тук да пиша! :D Мисля да взема 3 чифта смеещи се гугутки и 1 чифт фенерлии.За тези птици добре ли ще им е 2 м дължина, 1 м ширина и 2 м височина гълъбарник или ще им е тесен?! Благодаря предварително! :wink:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Съб Ное 23, 2013 9:52 pm

Гугутките ще са проблем
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Cole » Нед Ное 24, 2013 12:36 pm

nightingale написа:Гугутките ще са проблем

защо? :?:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Нед Ное 24, 2013 9:47 pm

Защото те се нуждаят от по голямо разстояние между гнездящите двойки , от колкото гълъбите.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Cole » Вто Ное 26, 2013 8:49 pm

Не го знаех, мерси :D ! А колко клетка ще иска за 1 чифт гугутки? Че се запалих поне 1 чифт да взема! :o
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Вто Ное 26, 2013 9:53 pm

Cole написа:Не го знаех, мерси :D ! А колко клетка ще иска за 1 чифт гугутки? Че се запалих поне 1 чифт да взема! :o

Пробвай в мястото което описа по-горе .
Сложи два чифта , но разположи гнездилните сандъци възможно най-отдалечено един от друг.
Между тях разположи някой голям предмет(храст, голямо цвете, дръвче или нещо подобно) колкото да помогнеш на мъжките да очертаят границите и естественно да подсилиш ефекта на границите .
Всеки прекрачил границата ще се чувстване несигурен
Така по-лесно можеш да намалиш агресията.
Обезателно и на двете места трябва да предоставиш хранилки и поилки.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот stoianov » Вто Ное 26, 2013 10:39 pm

nightingale написа:Гугутките ще са проблем

nightingale написа:Защото те се нуждаят от по голямо разстояние между гнездящите двойки , от колкото гълъбите.


Не съм съгласен. :D
Незнам защо мислиш така?Имам гугуткарник 2,5/2,5/2 с около 30 гугутки и има място за още толкова.Храната и водата е само на едно място в средата, гнездилките са разположени стъпаловидно по стената.Проблеми с счупени яйца или наранени малки /даже и след като излезнат от гнездото/ не съм имал.
Отделно имам около 20 гугутки в клетки по двойки.
За гълъбите няма да говорим...щтот съм гълъбарчи....

пп.По-принцип съм против отглеждането на гугутки с гълъби.Но фенерлиите са спокойни гълъби и не би трябвало да има проблем.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Вто Ное 26, 2013 11:23 pm

Аз говорех за размножаване.
А иначе естествено , че когато са повече птиците агресията намалява , тъй като се разпределя между екземплярите.
В долу-горе такъв размер волиера аз успешно отглеждах десетки чифта диамантени гугутки.
Точно в съседната ( същия размер)обаче имах 2 чифта смехурки , които се смилаха от бой.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Сря Ное 27, 2013 1:56 pm

Тук вероятно става въпрос за градински а не за структурни фенерлии и според мен това нещо не става за гълъбарник.Ако ги пускаш да летят може, но с гугутките няма как да стане това.По-добре е май да се откажеш от фенерлийте.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Cole » Сря Ное 27, 2013 6:37 pm

Добре, отказвам се от фенерлии, но какви размери клетка ще ми трябва за 1 двойка гугутки?
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот stoianov » Сря Ное 27, 2013 8:51 pm

Cole написа:Добре, отказвам се от фенерлии, но какви размери клетка ще ми трябва за 1 двойка гугутки?


Правилният въпрос е колко клетки ще ти трябват догодина по това време? :cool:

Виждал съм двойка гугутки натъпкани в клетка 50/50, и човека твърдеше, че им е добре.Масово хората затварят гугутките в малки/неподходящи клетки.Виждал съм такива направени от стари шкафове/секции и дори хладилници.Виждал съм гугутка да мъти в стари тенджери, каски, саксии и др. :!
Наистина тези птици са непретенциозни към храната и условията на живот, но според мен минималния размер за клетка е 100/60/80/д/ш/в/ за двойка /4 с 2 малки/.Оттам нагоре, колкото повече, толкова по-добре.
Аз имам над 10 клетки с различни размери за развъдните ми двойки.Трябва да знаеш, че гугутките са като инкубатори, няма зима няма лято, всеки месец има по две малки.И аз почнах с една двойка... :D
Ако имаш въпроси, ще се радвам да помогна.

пп.В тази тема съм "силен", щото колегата Refab не може да се намеси, да дава акъл. :lol: :lol:

:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта