Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос към гълъбарите

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Чет Юли 28, 2011 7:36 pm

А сега ти виж колега, аз от гащат пощенски бих се отървал веднага след излюпването му и не бих проверявал дали ще се прибере от Москва или от Сидни.Това от кога гледаш гълъби няма никакво значение, защото гълъбовъд никога няма да бъдеш.Ти гледаш на гълъбите като на някакъв спортен атрибут.Когато става дума за бягащи пътеки и крос-тренажори може да даваш мнения, колкото искаш.Когато става въпрос за гълъби не бих ти се доверил.
А смешното в случая е че дългогодишен член на управителния съвет на българската асоциация на гълъбовъдите на спортни гълъби твърди че:
въпросният гълъб е пощенски, но такава порода обаче няма,
че като дърпа главите на малките гълъбчета познава дали са мъжки или женски,
че не обръща внимание на екстериорните качества на гълъбите, но като ги подържи веднага разбира колко киломерта ще изминат
че тренира гащати пощенски
... и куп други глупости.
Лошото е че във всяко българско дружество се влиза също толкова трудно, колкото в ДКМС.Единствено и достатъчно условие е да си плащаш редовно членския внос.За съжаление няма приемен изпит.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Чет Юли 28, 2011 9:40 pm

david_67 написа:Към Тихомир - ПОКАЖИ МИ КЪДЕ НАПИСАХ ПОРОДА СПОРТ ТАУБЕ?

Румка, братче!
Когато в началото Паулина пусна снимката с въпросният гълъб и след първите различни мнения ти написа айтуй чудо :Това е спорт таубе на сто процентоа шимел и ако някой се съмнява в това това е класна птича нищо че е загубена поради нападение от хищник!
Това са твоите думи.Ако искаш се върни назад, за да се сетиш.
Сега ако кажеш че си ни осведомил ,че птицата е спортен гълъб ,но ейтака измежду другото си го написал на немски ,ще падне отново голям резил.
Знаеш ,че взема името от линка ,който беше пуснат ,без дори да се замислиш ,че това може да ти изиграе лоша шега.
Нищо не е станало де. Не се впрягай толкоз.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот stoianov » Чет Юли 28, 2011 9:51 pm

ivobaroveca написа:А смешното в случая е че дългогодишен член на управителния съвет на българската асоциация на гълъбовъдите на спортни гълъби твърди че:
въпросният гълъб е пощенски, но такава порода обаче няма,
че като дърпа главите на малките гълъбчета познава дали са мъжки или женски,
че не обръща внимание на екстериорните качества на гълъбите, но като ги подържи веднага разбира колко киломерта ще изминат
че тренира гащати пощенски
... и куп други глупости.


Не знам за другите "глупости", но аз използвам същия метод за разпознаване и те уверявам, че "работи". :wink:

Би ли споделил, ти как ги разпознаваш малките?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Чет Юли 28, 2011 10:47 pm

nightingale написа:
david_67 написа:Към Тихомир - ПОКАЖИ МИ КЪДЕ НАПИСАХ ПОРОДА СПОРТ ТАУБЕ?

Румка, братче!
Когато в началото Паулина пусна снимката с въпросният гълъб и след първите различни мнения ти написа айтуй чудо :Това е спорт таубе на сто процентоа шимел и ако някой се съмнява в това това е класна птича нищо че е загубена поради нападение от хищник!
Това са твоите думи.Ако искаш се върни назад, за да се сетиш.
Сега ако кажеш че си ни осведомил ,че птицата е спортен гълъб ,но ейтака измежду другото си го написал на немски ,ще падне отново голям резил.
Знаеш ,че взема името от линка ,който беше пуснат ,без дори да се замислиш ,че това може да ти изиграе лоша шега.
Нищо не е станало де. Не се впрягай толкоз.



Да оставим спора за гълъба ,само искам да ми покажеш къде написах ПОРОДА спорт таубе!!!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Чет Юли 28, 2011 10:56 pm

Забравих че каза че когато съм написал порода спорт таубе : Твой цитат: Освен веселието което падна ,когато се изцепи че гълъбът е порода ''спорт таубе'' ,което в превод значи спортен гълъб сега разправяш още вицове.
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Чет Юли 28, 2011 11:42 pm

Тишо къде изчезна да не отиде да храниш питона?
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот firegolem » Пет Юли 29, 2011 8:47 pm

stoianov написа:
ivobaroveca написа:А смешното в случая е че дългогодишен член на управителния съвет на българската асоциация на гълъбовъдите на спортни гълъби твърди че:
въпросният гълъб е пощенски, но такава порода обаче няма,
че като дърпа главите на малките гълъбчета познава дали са мъжки или женски,
че не обръща внимание на екстериорните качества на гълъбите, но като ги подържи веднага разбира колко киломерта ще изминат
че тренира гащати пощенски
... и куп други глупости.


Не знам за другите "глупости", но аз използвам същия метод за разпознаване и те уверявам, че "работи". :wink:

Би ли споделил, ти как ги разпознаваш малките?


Може да питаме колегата, той разбира доста повече от мен! В крайна сметка, всичките ми резултати на полето на спорта с пощенски гълъби са съвсем случайни.

И да те осведомя, за президент на република българия и където и да било другаде също не трябва изпит.

Мнозинството от хора, ценящи познанията на конктерен човек, издигат кандидатурата му и след гласуване бива или не бива избран :cool:

Предполагам, че тъй като си на 38 почти 40 години и вероятно си гласувал много пъти имаш представа как стоят нещата.

Иво в неделя може да си пуснеш радио Браво, случайно ме интервюираха и трябва да ме пуснат или в сегашният или в следващото предаване.

Ама то е случайно понеже, гледам гълъби.... надявам се да се пощенски, макар че има гащати измежду тях и се съмнявам, тъй като се допитах до експерт Иво от град София, който ми каза, че гащати спортни няма.

Не всчико бяло е сняг...
http://www.minchevi-pigeons.com

Инбридингът е силно оръжие, но само ако попадне в правилните ръце!
Аватар
firegolem
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 1:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Пет Юли 29, 2011 9:36 pm

david_67 написа:Тишо къде изчезна да не отиде да храниш питона?

Съжалявам че трябва да продължа да спамя темата.
Но щом толкова държиш ...
Румка ти написа че гълъбът е ''спорт таубе'' и това всеки може да прочете на съответната страница.
Казах ти още веднъж, ако си мислиш че ще се изслуеш от неловката ситуация с оправданието, че си имал в пред вид '' спортен гълъб'' ,ще се изложиш още повече.
Защо приятелю не го написа на български език , ами написа определението с български букви но с немско звучене.

пп показвам ти снимка на голяма моруна с определението- big fish.
Питам те каква е рибата и ти ми отговаряш - ами ''биг фиш !''
После се оправдваш със сапуненото обеснение ''ами аз никъде не съм написъл ,че рибата е ВИД ''биг фиш''. :D
Да ама не си написъл че е и моруна.
ЕйтолкУз от теб !
А наздраве и стига си се спарвал.
На всички им стана ясно. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Пет Юли 29, 2011 9:59 pm

ОК но не съм написал порода спортен гълъб,било на немски или на български !
Наздраве и ще дойда до Габрово идният месец.Да взема мостра от стола за покрива! :drinks:
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Пет Юли 29, 2011 10:29 pm

david_67 написа:ОК но не съм написал порода спортен гълъб,било на немски или на български !
Наздраве и ще дойда до Габрово идният месец.Да взема мостра от стола за покрива! :drinks:

Донеси и малко ''шнапс'' :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Пет Юли 29, 2011 10:34 pm

nightingale написа:
david_67 написа:ОК но не съм написал порода спортен гълъб,било на немски или на български !
Наздраве и ще дойда до Габрово идният месец.Да взема мостра от стола за покрива! :drinks:

Донеси и малко ''шнапс'' :drinks:


Не го бива ,ще донеса от Кюстендилската сливова 54 града ! :drinks: :drinks: :drinks:
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Нед Юли 31, 2011 3:09 pm

firegolem написа:
stoianov написа:
ivobaroveca написа:А смешното в случая е че дългогодишен член на управителния съвет на българската асоциация на гълъбовъдите на спортни гълъби твърди че:
въпросният гълъб е пощенски, но такава порода обаче няма,
че като дърпа главите на малките гълъбчета познава дали са мъжки или женски,
че не обръща внимание на екстериорните качества на гълъбите, но като ги подържи веднага разбира колко киломерта ще изминат
че тренира гащати пощенски
... и куп други глупости.


Не знам за другите "глупости", но аз използвам същия метод за разпознаване и те уверявам, че "работи". :wink:

Би ли споделил, ти как ги разпознаваш малките?


Може да питаме колегата, той разбира доста повече от мен! В крайна сметка, всичките ми резултати на полето на спорта с пощенски гълъби са съвсем случайни.

Моите съболезнования, още доста хора ще разберат че не различаваш спортен от обикновен градски гълъб. Аз също обещавам да помогна за това. Бъди сигурен че няма да те слушам, няма какво да ми кажеш. А иначе в четвърти клас, някъде към средата на втория срок вече знаех това с определянето на пола е пълна глупост. Вероятно на 5 седмична възраст вашите гълъби вече започват да снасят и за това е толкова важно да определите пола.Май наистина вече е време да се коментира нещо по-сериозно.

И да те осведомя, за президент на република българия и където и да било другаде също не трябва изпит.

Мнозинството от хора, ценящи познанията на конктерен човек, издигат кандидатурата му и след гласуване бива или не бива избран :cool:

Предполагам, че тъй като си на 38 почти 40 години и вероятно си гласувал много пъти имаш представа как стоят нещата.

Иво в неделя може да си пуснеш радио Браво, случайно ме интервюираха и трябва да ме пуснат или в сегашният или в следващото предаване.

Ама то е случайно понеже, гледам гълъби.... надявам се да се пощенски, макар че има гащати измежду тях и се съмнявам, тъй като се допитах до експерт Иво от град София, който ми каза, че гащати спортни няма.

Не всчико бяло е сняг...
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта