Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос към гълъбарите

Модератори: nikigeen, yuri

Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 7:11 pm

Явно в този форум има и много хора , които се занимават , отглеждат и развъждат гълъби . Та по тази причина искам да попитам всеки един от вас :

Какво правите с малките , младите ( ако не ви допаснат ) или пък с болните и старите гълъби ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Сря Май 27, 2009 8:40 pm

A какво правят канарджийте в този случай?
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 8:49 pm

nikigeen написа:A какво правят канарджийте в този случай?


Не знам , нека и те да кажат !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот metko_12 » Сря Май 27, 2009 9:24 pm

Всеки един гълъб е ценен независимо стар или млад ако е болен се лекува.Понякога на по слаб чифт слагам 1-то малко при по добър чифт,който храни повече,итака стават на единият чифт 3 а на другият 1 но се развиват еднакво добре. :D
The pigeons are so majestic birds.They have their freedom they got it,but they want to come home.I respect them.
Аватар
metko_12
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 2:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikigeen » Сря Май 27, 2009 9:39 pm

При млад гълъб трудно се преценява какво ще излезе,така че си ги гледаш и им се радваш.Както казва Методи болните се лекуват ,в нас имам достатъчно клетки подходящи за чифтосване и карантина и всеки го отделям и започва лечение(ако има болни де,а при мен не се случва :D ,да чукна на дърво)Има разбира се и такива ,които не ми допадат ,но за това са приятелите - да се радват на подаръците от мен :D
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 10:06 pm

Дали ще се намери гълъбар , който честно ще каже :

" Късам им главата ! " ???

Питам , защото познавам такъв човек . Той чисто и просто си каза :
" Ако цвета на младото не е това , което очаквам , то няма защо да го гледам повече . . . и . . . "

А и познавам още един случай в който се отнасят с малките още по-жестоко !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Сря Май 27, 2009 10:41 pm

И аз познавам такива ,за съжаление
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Емо » Чет Май 28, 2009 12:46 am

Paulina написа:Дали ще се намери гълъбар , който честно ще каже :

" Късам им главата ! " ???

Питам , защото познавам такъв човек . Той чисто и просто си каза :
" Ако цвета на младото не е това , което очаквам , то няма защо да го гледам повече . . . и . . . "

А и познавам още един случай в който се отнасят с малките още по-жестоко !


И аз бях на гости на един добър гълъбар който отглеждаше само спортни гълъби / такива които трябва да се приберат в къщи ог 10-20 км непозната местност за определено .... доста кратко време /

На мен ми звучеше като добър човек и прекрасен любител на птиците /подари ми мужду другото едно петле и 2 кокошчици с 4 малки черно шабо защото му било стара слабост / но той поне 5 пъти при разказите си за неговите прекрасни шампиони гълъби спомена ...

"като се прибере 2 часа след контролата - Късам му главата и на котките "

Ужас и аз настръхнах - като във филм на ужасите ... а за него беше като "добър ден" , а пък се грижи за птиците по най-добрия възможен начин - най-добра храна , уникална хигиена, витамини , минерали и тн ... но това е някакво сякаш гадно селектиране на добри индивиди!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот metko_12 » Чет Май 28, 2009 7:41 am

Чесно да ти кажа и аз познавам ного такива хора.
а когато някой гълъб ми е излшен просто го пускам и сокола си върши работата,само дето не подбира само излишните.
The pigeons are so majestic birds.They have their freedom they got it,but they want to come home.I respect them.
Аватар
metko_12
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 2:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот Даката » Чет Май 28, 2009 9:34 pm

А какво трябва да се прави според вас колеги с некачествените птици,да се подаряват на приятели и те да живеят в заблуда че имат качествена стока,спокойно не съм от тези където късат глави ,гледам джинс гълъби вече 10 год. и съм ги селектирал и уеднаквил до толкоз ,че брак е към 5% и аз ги подарявам на приятели и те са доволни,доволни са защото и тези 5%брак са доста по хубави от на много колеги ,говоря за колеги които гледат Пазарджишки високолетци.
Ако това ти е хоби ок ще си ги гледаш за удоволствие,но ако участваш в федерацията,дружества и състезания и правиш протоколи ,тогава става сериозна работа и сериозен подбор на птиците.
Аватар
Даката
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 2:23 pm
Местоположение: PLOVDIV

Мнениеот Paulina » Чет Май 28, 2009 10:11 pm

Даката написа:А какво трябва да се прави според вас колеги с некачествените птици,да се подаряват на приятели и те да живеят в заблуда че имат качествена стока,спокойно не съм от тези където късат глави ,гледам джинс гълъби вече 10 год. и съм ги селектирал и уеднаквил до толкоз ,че брак е към 5% и аз ги подарявам на приятели и те са доволни,доволни са защото и тези 5%брак са доста по хубави от на много колеги ,говоря за колеги които гледат Пазарджишки високолетци.
Ако това ти е хоби ок ще си ги гледаш за удоволствие,но ако участваш в федерацията,дружества и състезания и правиш протоколи ,тогава става сериозна работа и сериозен подбор на птиците.


Спокойно ,

нека спокойно да поговорим по тази тема !

Да се откъсне хлавата на една птица е много по-хуманно от това , което прави съседа през две къщи - той хвърля болните малки голи , просто ето така , през оградата ! През ранната пролет , снимах голо замръзнало гълъбче в тревата !
Изхвърлено като парче жив боклук !

Бързата смърт щеше да е ( в моите очи ) много по-хуманна !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот LudmilDo » Пон Юни 15, 2009 10:17 am

Емо, пропуснал си някоя и друга нула в километрите!

В този форум всички ли са вегетарианци?!

За щастие винаги има начинаещи гълъбари и напълно естествено е да не започват с най-добрите екземпляри от избраната от тях раса. Така, че тези които не ни допадат си "купуват" билет към начинаещите. А болните (било то птици, бозайници) се стараем да ги лекуваме.
Аватар
LudmilDo
потребител
потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:57 pm
Местоположение: Плевен

Следваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта