Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Какво означават петната????

Модератор: Serinus

Какво означават петната????

Мнениеот IGNATIS » Нед Ное 29, 2009 1:22 pm

Има ли представа някой какво точно означават белите петна на опашката на кардарината ?За какво зависи броя им?И как точно се различават мъжките от женските??? :think:
IGNATIS
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 5:27 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Serinus » Нед Ное 29, 2009 2:01 pm

Нека чуем специалистите! И на мен ми е интересно! :cool:
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

Мнениеот nightingale » Нед Ное 29, 2009 2:46 pm

Tези петна се наричат бадеми.(както и петната на маховите пера на крилата) Нищо не означават макар ,че любителите ценят тези птици с повече такива петна. Максимум могат да бъдат 6.Щиглеци с толкова петна се наричат шестаци. При младите птици ненавършили 1 година тези петна са мисля само 2. Не държа за пълна достоверност.Това са само мои впечатления.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Нед Ное 29, 2009 4:09 pm

Изображение

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Ное 29, 2009 4:14 pm

Говорим за петната от долната страна на опашните пера.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Нед Ное 29, 2009 4:38 pm

Изображение

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Ное 29, 2009 4:56 pm

Да тези. Поне аз за тях разбрах.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Serinus » Нед Ное 29, 2009 7:30 pm

Има щиглеци със 4, 6, 8 10, и 12 бадема. Колокото са повече, толкова повече се ценят. Практически, нямат никакво значение, просто тези с повече от 4 бадема, се срещат по-рядко! И друго, младите щиглеци са с със четри бадема, тоест бадемите нямат нищо общо, със възраста! :drinks:
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

Мнениеот nightingale » Нед Ное 29, 2009 8:14 pm

Serinus написа:Има щиглеци със 4, 6, 8 10, и 12 бадема. Колокото са повече, толкова повече се ценят. Практически, нямат никакво значение, просто тези с повече от 4 бадема, се срещат по-рядко! И друго, младите щиглеци са с със четри бадема, тоест бадемите нямат нищо общо, със възраста! :drinks:
Сигорно под 12 бадема имаш в пред вид броят им и на двете крила. В нашият край е прието на такива птици да се казва ,че са с шест бадема - шестак. Няма значение. Лично аз не се впечатлявам толкова много от тези петна. Като ,че ли червената маска и бялата бадема зад тилът са по важни критерии за ценноста на птицата. Това разбира се си е лично мое виждане. Като цяло тази птица си остава една от най- красивите и предпочитани за отглеждане независимо от броя бадемите. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Serinus » Нед Ное 29, 2009 8:43 pm

nightingale написа:
Serinus написа:Има щиглеци със 4, 6, 8 10, и 12 бадема. Колокото са повече, толкова повече се ценят. Практически, нямат никакво значение, просто тези с повече от 4 бадема, се срещат по-рядко! И друго, младите щиглеци са с със четри бадема, тоест бадемите нямат нищо общо, със възраста! :drinks:
Сигорно под 12 бадема имаш в пред вид броят им и на двете крила. В нашият край е прието на такива птици да се казва ,че са с шест бадема - шестак. Няма значение. Лично аз не се впечатлявам толкова много от тези петна. Като ,че ли червената маска и бялата бадема зад тилът са по важни критерии за ценноста на птицата. Това разбира се си е лично мое виждане. Като цяло тази птица си остава една от най- красивите и предпочитани за отглеждане независимо от броя бадемите. :drinks:
Не, Тишо, под 12 бадема имам предвид, 12 бели точки от вътрешната страна на опашката!
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

Мнениеот nightingale » Нед Ное 29, 2009 8:49 pm

Ясно. Сега вече те разбрах . :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Нед Ное 29, 2009 8:52 pm

Serinus написа: Не, Тишо, под 12 бадема имам предвид, 12 бели точки от вътрешната страна на опашката!

Охарактеризирай моля те последната снимка - това птица с 4 бадема ли се води ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron