Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Обучение на щиглеци

Модератор: Serinus

Обучение на щиглеци

Мнениеот trush » Чет Дек 03, 2009 7:27 pm

Колеги, разбрах, че в Европа, а и другаде се разпространява една нова мода-обучение на щиглец с усъвършенстваната негова песен, без дразнещите и остри моменти на песента му. В Сърбия дори популярните slavujar canary били масово изместени вече от обучени щиглеци. В тази връзка искам да попитам, дали знаете повече подробности относно тази нова мания. бих се радвал ако качите някакъв клип на обучен щиглец.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Чет Дек 03, 2009 9:25 pm

Tова се отнася и за много други видове. Наистина е мода и все още е без установени стандарти. Може би щях да удовлетворя желанието ти,защото имам доста такива записи.(но едва ли ...с моята клинична картина :think: )
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Обучение на щиглеци

Мнениеот trush » Чет Дек 03, 2009 10:03 pm

Моите уважения, скъпи ми NIGHTINGALE, но един истински джентълмен не би бил ни най-малко равнодушен, когато една достойна, почтена и очарователна дама, каквато 100 процента е Паулина, бива грубо нападана и унижавана от вулгарен човек като Вас . P. S. Между другото, вече ми изпратиха клипове с обучени Carduelis Carduelis!
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Пет Дек 04, 2009 1:01 am

.....Тогава предполагам няма да има никакъв проблем ,ако качиш някой от тях за да ги чуе аудиторията .Дженталменско е нали, а ти както виждам разбираш много добре от тези работи.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Съб Дек 12, 2009 1:54 am

Явно няма да качиш нищо. Аз обаче ще го направя. Записът е създаден с цел обучаване на славеи. От него са извадени доста фрагменти които по късно са влезли в употреба при обучаването на канарчетата Орфей . За да го чуете кликнете върху линкът и изчакайте няколко минути докато се зареди.До преди няколко години този файл беше в ръцете на единици . Приятно слушане :wink: http://mybirds.ru/forums/index.php?act= ... t&id=78993
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот хилгеро » Съб Дек 12, 2009 9:00 am

trush имаше в предвид обу4ение на щиглеци с песен на щиглец (има полска и класи4еска).Щиглец (това важи и за хибридите от щиглец)обу4ен на песен на славей или друга птица не се допускат на конкурс.Имам записи на полска и класи4еска песен на щиглец,но не знам как да ги ка4а.
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот nightingale » Съб Дек 12, 2009 12:01 pm

Явно не си прочел внимателно постът ми. А trush мисля имаше в пред вид преработена песен в която липсват острите и стържещи звуци характерни за щиглецът. Това което качих аз е само пример и както вече написах е направено за съвсем други птици. Май започвам да съжалявам, че го направих.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот shikata » Съб Дек 12, 2009 12:05 pm

хилгеро написа:trush имаше в предвид обу4ение на щиглеци с песен на щиглец (има полска и класи4еска).Щиглец (това важи и за хибридите от щиглец)обу4ен на песен на славей или друга птица не се допускат на конкурс.Имам записи на полска и класи4еска песен на щиглец,но не знам как да ги ка4а.


Когато пускате мнение най отдолу има "Add an Attachment"
Там могат да се качват файлове.Квотата мисля беше 50 МВ
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Обучение на щиглеци

Мнениеот trush » Съб Дек 12, 2009 12:56 pm

Както и да е, искрено му благодаря на NIGHTINGALE за грижата и отзивчивостта, които е проявил вьв връзка с темата.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот Mitaka » Сря Окт 13, 2010 8:40 pm

Няма ли да качиш линкове на клиповете все пак и другите да ги видят. Все пак нали целта на сайта е да си помагаме ?
Mitaka
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 9:41 am

CD щиглец

Мнениеот хилгеро » Съб Окт 16, 2010 9:19 pm

CD щиглец ;Download - http://dox.bg/files/dw?a=ed01fb8e99
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот Mitaka » Съб Окт 16, 2010 11:02 pm

Благодаря на Хилгеро за отзивчивоста. Все още има хора в този сайт, които искат да помагат. Имам един въпрос, това полска или класическа песен на щиглец е ?
Mitaka
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 9:41 am

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта