Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Щиглец- интересни неща

Модератор: Serinus

Мнениеот Paulina » Пет Юни 18, 2010 7:10 pm

Галин Господинов написа:Ами какта казах в предходният пост това не е важно, но Паулина настоя за отговор.

Защо все някой друг ти е виновен ??? Виж какво написах :

Но наистина - темата беше за щиглеца , за това нека се продължи в тази насока !


п.п. Благодаря , Serinus !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Пет Юни 18, 2010 7:22 pm

Леле Паулина направо имам чувството, че ми се карате!
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Пет Юни 18, 2010 7:24 pm

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Пет Юни 18, 2010 7:25 pm

:drinks: :cool:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот akademika » Пет Юни 18, 2010 11:31 pm

Ела паме :drinks: Mастиката е сладко нещо почти като мутация от щиглец .Да живеят бракониерите с тапии :nono: Краси не очаквах това от теб . Да обявим листата и да започнем да се продаваме на европейците :|
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот akademika » Пет Юни 18, 2010 11:45 pm

Галинчо много си Сладък първо трябваше да си пуснеш снимката и тогова да говориш за червените чинки :lol: едвали би разпознал-Motacilla flava от Еmberiza melanocephala . Скоро на Предела ще има сбор оди да снемеш гнездата червените какви :think:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот akademika » Съб Юни 19, 2010 12:11 am

g.ganev написа:Всички кафезни птици някога са били диви.В обши линии са запазили поведенческите си прояви(Етология-наука за поведението на животните неин основател е Конрад Лоренц ),затова е много важно тези прояви да се познават за да отглеждаме правилно и размножаваме с успех нашите питомци.
С годините се бях отчаял, но като чета това което пише адаша вече съм обнадежден че има млади хора като него които с любов и ентусиазъм изучават птиците.
Mного здраве на Конрад и старите апаши привет 2010 Тюлен монах ,Пухопръста пустинарка,Гълъб Хралупар,Стрепет ,Дропла,Лещарка и мн.др видове. :! който изчезнаха от нашите земи . Само заради човека :! СТОП
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот Галин Господинов » Съб Юни 19, 2010 7:00 am

хахахахах ако на Вас Господин Академик са Ви били нужни 20 години да научите някой друг вид птица, то може да има и хора дето да са се усетили по-рано. А и немисля, че съм Ви питал какво мислите за външният ми вид! А ми е доста интересно все за тия събори говорите, пък и дати знаете, абе да сте опръстенявал на някоя дълга маса със салата? :lol: :lol: :lol: :cool: :drinks: И само една вметка, не ме наричайте повече "Галинчо"или каквито и да било умалителни :wink: не ми е приятно да ме наричат така хора с подобен начин на мислене :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот akademika » Съб Юни 19, 2010 7:33 am

Галин Господинов написа:хахахахах ако на Вас Господин Академик са Ви били нужни 20 години да научите някой друг вид птица, то може да има и хора дето да са се усетили по-рано. А и немисля, че съм Ви питал какво мислите за външният ми вид! А ми е доста интересно все за тия събори говорите, пък и дати знаете, абе да сте опръстенявал на някоя дълга маса със салата? :lol: :lol: :lol: :cool: :drinks: И само една вметка, не ме наричайте повече "Галинчо"или каквито и да било умалителни :wink: не ми е приятно да ме наричат така хора с подобен начин на мислене :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
OK извинявай Позна но само птици които ги има у нас .Още 20 години няма да ми стигнат да опозная нашата орнитофауна а на някои хора цял живот поздрави от ч.ч
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Юни 19, 2010 10:21 am

Хубаво е да се кръстосват шпаги,но ще споделите ли интересни неща за щиглеца?!Изглежда запознати сте с доста сценарии за изчезване на видове,но защо ли не се учудвам.Животът тук е доста в страни от реалностите ,и най-важното е ако може да не се случи нищо така и ще е най-добре.Аман от АКАДЕМИЦИ занимаващи се с апокрифна действителност.
Начертайте поне две мерки срещу така сладкото ви за дъвчене бракониерство,причините според вас за това явление, и да се приключи.
Преди време създадох тема за мутациите на едно австралийско врабче,но нищо не се случи по същество въпреки кибиците.Защо въобще влизат всичките тия едиколкото си стотин потребители на този сайт.Поне и глупави въпроси да имаше ,а то какво ,все приказката за Нане и Вуте,и куп запитвания но единственно и само за цени,но на какво имали някой представа?!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот g.ganev » Съб Юни 19, 2010 12:24 pm

Ако някой има нещо за казване да го казва , но моля ви се не се крийте зад даден никнейм. Ако и в действителност сте толкова 'големи и знаещи' застанете зад имената си както заставате зад убежденията си.Нека защитавайки дадена кауза всички да знаят кои сте и за какво се борите.Така много от споровете няма да се израждат и ще бъдат по конструктивни.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот Serinus » Съб Юни 26, 2010 1:11 pm

g.ganev написа:Ако някой има нещо за казване да го казва , но моля ви се не се крийте зад даден никнейм. Ако и в действителност сте толкова 'големи и знаещи' застанете зад имената си както заставате зад убежденията си.Нека защитавайки дадена кауза всички да знаят кои сте и за какво се борите.Така много от споровете няма да се израждат и ще бъдат по конструктивни.
Подкрепям горенаписаното, но някои хора явно доста държат на анонимноста си...
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта