Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Щиглец- интересни неща

Модератор: Serinus

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот rusen pd » Чет Мар 29, 2012 8:45 pm

Говорил съм със няколко човека , изучаващи птиците и те твърдят , че урбанизацията и промяната на природните условия и замърсяването са виновни за изчезването и намаляване на диви видове птици и други животни .
Нима не знаете , че през зимата 8 от 10 птици умират от глад и студ или че максималната нормална продължителност на живота на пойна птичка в природата е 2 години , а в кафезите на любителите живеят по 6 до 8 години .
Не защитавам бракониерите , но много видни орнитолози твърдят , че не птиците в плен намаляват техните популаций.
Или не знтаете че хванатите от бракониери птици са само 1.5 процента от общия брой на раждащите се всяка година , а нарасналото количество врани , гарги и гларуси унищожават близо 50 процента от малките в гнездата и яйцата на дивите птици .
Или някой комплексирани природозащитници само си чешат езиците по форумите и нападат истинските любители на тези изчезващи птици , твърдейки че едва ли не те са виновни за дереджето на природата ни в момента .
доскоро много природозащитни организаций във щатите и греепиис се считаха по цял свът по свят за крайни , хипарски и дори рецидивистки организаций , заради обезобразявянето на дървосекачи в Канада чрез забиване на пирони в дърветата , палейки петролни бази и танкери , и слагайки живота на хората под този на животните .
И до днес тези организаций се гледат със лошо око и има специални служби които следят дейноста им .
Или всички вие като християни , не знаете че в Библията основният и крайпътен камък на човешката култура , история и морал , във началото във книгата Битие пише , че Господ сътвори земятя и животните и каза на човека и му даде право да владее над цялата земя и всички животни и те да му служат - за храна , дрехи забавление и др.
Или стигаме до крайности и да забраним и зоологическите градини , защото не било добре дивите животни да са плен .
Абе я се стегнете малко бе , всеки ден умират хора от глад и наркотици , а вие големите хуманисти и природозащитници ми скачате тука за пет птички , гледани като царе в домашни условия .
Намерете си други по ползотворни занимания и спасявайте хора , а като искате и птички правете къщички за гнездене , хранете ги зимата за да не умират 80 процента !!!!!!!!!! от птиците , или гонете истинските бракониери , а не хората с 5 птички , дето ги хранят богато и им треперят или е най лесно само да лаем като квартални кучета на сляпо .
като сте против отглеждането на такива птици , не влизайте в такива форуми да се дразните , пък и хората да дразните и да философствате , защото тези птици са се гледали , гледат се и ще се гледат , както са го правили и преди нас така ще е и след нас
Не защитавайте губещата си кауза , защото няма черно или бяло а различни нюанси на сивото .

С Уважение и Гордост ваш колега Птицевъд
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот nightingale » Чет Апр 05, 2012 11:27 pm

Братко rusen pd !
Taка кауза не се защитава.
Да приемем ,че 8 от 10 птици умират през първата си година.
Остават 2.
Точно толкова са нужни популацията на даденият вид да продължи съществуването си и да се пребори с оцеляването си.
Осем от десет птици умрат от естествена смърт.
Това е заложено в биологичното равновесие на природата.
Не си мисли че ако загубите са по-малко ,това ще доведе до повишаването на броят им.
Дори напротив.
Историята помни самоунищожаването на животински видове именно поради човешка намеса ,понижаваща смъртноста, апропо дисбалансиране на нормалният естесвен подбор.
Как да е .
Номерът е ,че масовият улов не засяга процент от тези 8 птици а процент от тези 2 ,които са така ценни за популацията.
Ако си на ред с математиката ще знаеш, че 2 минус 2% не е като 8 минус 2%
Да не говорим ,че тук има и ''ефект на доминото''
Като плюеш по природозащитните организации няма да постигнеш нищо.
И аз съм против законът забраняващ отглеждането на местни птици, непопадащи в червената книга ,ама това не значи ,че трябва да съм като кон с капаци.
Хубаво е да разбираме природата и да се отнасяме вещо към всяко едно нейно творение .

количество врани , гарги и гларуси унищожават близо 50 процента от малките в гнездата и яйцата на дивите птици .

Това е от край време и няма нищо пагубно.
Дори отново е свързано с биологичното равновесие между ''хищник - жертва''
Бих казал ,че не 50 %, а повече от 80% от малките на много от пойните птици се излюпват с черната мисия - да станат протеинова хапка за гладните гърла на бебетата на врановите птици.
Но ако знаеш повечко за равновесието в природата ,ще знаеш и ,че точно на такива места където има вранови птици, при пойните такива не се наблюдава намаляне на броят им.

във началото във книгата Битие пише , че Господ сътвори земятя и животните и каза на човека и му даде право да владее над цялата земя и всички животни и те да му служат - за храна , дрехи забавление и др.

Знаеш ли кой владее истински земята и животните в нея ?
Не знаеш !
Онези ,които живеят в хармония с тях .
Само ,че едните ги избиха Испанските преселници а другите ги прогониха и ''вкултуриха'' Британските аристократи.
Малкото останали такива групи хора живеещи в Амазония са единствените оцелели.
Познай до кога !

Абе я се стегнете малко бе , всеки ден умират хора от глад и наркотици , а вие големите хуманисти и природозащитници ми скачате тука за пет птички , гледани като царе в домашни условия .

Хората не скачат срещу твоите птици, а срещу масовото излавяне ,продаване и излагане на риск за животът им от тези две дейности.
Не дърпай бикът за опашката !

пп нещо съм объркал подредбата на постът си , та се наложи да го пускам на ново.
Ще помоля админът да изтрие горният ми опит .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот Атанас Матански » Пон Апр 23, 2012 12:18 am

Използвам темата на колегата NG11 защото мисля,4е това клип4е ще е интересно за вси4ки,които харесват щиглеца.Това е една от моите прекрасни женски и искам да се види каква е разликата между диво уловените и домашно отгледаните.Женската е мутация Пастел и е с Холандски пръстен от 2010 година.
Аватар
Атанас Матански
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 4:12 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот nestinar » Вто Юни 19, 2012 1:38 pm

Ето, качих снимки на щиглец,заради когото няма да има никакви "ядове"!Венецуелски щиглец-Cardenalito de Venezuela /Carduelis Cucullata/.
Изображение
Изображение

А ето и хибрид между венецуелец и канарка:
http://www.youtube.com/watch?v=XysiB0rH ... re=related
Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот [dream] » Съб Ное 16, 2013 1:33 pm

Тази година нямах успех с размножаването на диви щиглеци и направо се отказах от тези глупости.
Купих си 4 домашно люпени птици и се надявам за следващата година да имам успех. Не ми легнаха много евтино, но поне знам, че птиците са редовни и с необходимите документи.
Човека, от който ги купих е турчин (живеещ в Германия), но не това е важното.
Останах много изненадан когато видях щиглеци, каквито никога не съм виждал (дори не съм знаел, че съществуват).
Ето сайта на въпросния човек и видовете щиглеци, които съществуват и той притежава.
Цените на мутациите започват от 250 евро.

http://www.major-zucht.de/informationen ... utationen/
[dream]
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 4:40 pm

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот woodlark » Съб Ное 16, 2013 9:03 pm

За ГЕРМАНИЯ такива мутации може да струват и 2500 евро, но на НАШАТА БЪЛГАРСКА ТЕРИТОРИЯ, ТЕ СА ПРОСТО, НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 25 ЕВРО... АЙДЕ, БЕГАЙ ДРУГАДЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот krumov » Съб Ное 16, 2013 11:56 pm

woodlark написа:За ГЕРМАНИЯ такива мутации може да струват и 2500 евро, но на НАШАТА БЪЛГАРСКА ТЕРИТОРИЯ, ТЕ СА ПРОСТО, НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 25 ЕВРО... АЙДЕ, БЕГАЙ ДРУГАДЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Даи ги тея по 25евро че да си купим и ние :D
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот akademika » Нед Ное 17, 2013 12:05 pm

[dream] написа:Тази година нямах успех с размножаването на диви щиглеци и направо се отказах от тези глупости.
Купих си 4 домашно люпени птици и се надявам за следващата година да имам успех. Не ми легнаха много евтино, но поне знам, че птиците са редовни и с необходимите документи.
Човека, от който ги купих е турчин (живеещ в Германия), но не това е важното.
Останах много изненадан когато видях щиглеци, каквито никога не съм виждал (дори не съм знаел, че съществуват).
Ето сайта на въпросния човек и видовете щиглеци, които съществуват и той притежава.
Цените на мутациите започват от 250 евро.

http://www.major-zucht.de/informationen ... utationen/

Дано с новите птици имате успех въпреки че и с култивираните щиглеци се работи доста трудно ,за това цената е такава . А на коментара на ПИНОКИО не обръщайте внимание той "разбира" само от "култивирани" славеи
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот [dream] » Пет Ное 22, 2013 6:24 pm

Има една много хубава поговорка:
,,Лисицата като не можела да стигне гроздето викала, че е кисело"
Същото е и с ,,ПИНОКИО"
Пуснах снимките за да мога хората да видят видовете мутации.
Сигурен съм, че има много хора, които не са виждали доста от тези видове.
Дори и аз бях изненадан от някои от видовете. Дори не съм подозирал, че съществуват.
[dream]
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 4:40 pm

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот woodlark » Пет Ное 22, 2013 7:17 pm

Когато коментира нещо във Форума т.нар. ПИНОКИО ОТ ТЕБ, dream, КОЕТО ОБРЪЩЕНИЕ СИ Е ЧИСТА ОБИДА, ПОДЛЕЖАЩА НА СЪОТВЕТНАТА САНКЦИЯ ОТ СУПЕРВАЙЗЪРИТЕ, никога не бил празнословен, и си е направил простата аритметика, която се отнася за минимум десетократно по-високия жизнен стандарт в Германия в сравнение с бедна, по- бедна и най-бедната членка на ЕС - България :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот woodlark » Пет Ное 22, 2013 8:02 pm

akademika, я, си кажи кого наричаш ПИНОКИО, МНОГОУМНИКО БЕЗСИЛЕН В ЯВНАТА СИ ФАКТОЛОКИЧНА БЕЗПОМОЩНОСТ :evil: , ЧЕ И АЗ ТЕ НАРЕКА ПОДОБАВАЩО :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Щиглец- интересни неща

Мнениеот akademika » Пет Ное 22, 2013 10:42 pm

Кой е пинокио :?: :lol: Кой :?: Кой :?: е пинокио . Ако не знаете пинокио е сина на Джепето дърводелеца . Защо се оприличихте с него каква прилика виждате между вас и пинокио :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron